reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg

Iga86

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2019
Postów
52
Witam, odebrałam wynik wyszło 252,6. Tam są normy. Czy dobrze odczytuje że to jest 5 tydzien?
 

Załączniki

  • Screenshot_20190811-103902_Gallery.jpg
    Screenshot_20190811-103902_Gallery.jpg
    180,6 KB · Wyświetleń: 315
reklama
reklama
Tak, odbior wynikow bety to byl dla mnie stres ale usg to dla mnie jeszcze wiekszy stres. W sumie wolalam bety. Rosly duzo wiec co tydzien wiedzialam ze jest ok. Tylko ostatnia beta przyrosla duzo mniej i wtedy sie zestresowalam bo przypadkowa lekarka przez tel powiedziala ze przyrost jest za maly. A byl prawidlowy bo po 9 tygodniu beta juz zwalnia lub spada, Dziwna lekarka ze o tym nie wiedziala. Ja musialam te bety robic pewnie tez dlatego ze od poczatku ciazy dosc mocno plamilam dlatego ze mam polipa szyjki macicy.
Też mam to nieszczęście polipa szyjki, współczuję świństwa :p z tego powodu plamienia i raz miałam sprawdzany przyrost bety i usg.
No zależy co kto potrzebuje, dla niektórych to będzie uspokajające. Mnie by to tylko stresowalo.
 
Jeśli robiłaś w piątek bete , to powinno się ją dziś powtórzyć , a myślę że gin niewiele zobaczy ,chociaż jeśli w Twoich obliczeń to 6 t, no to powinno być widać ,przy regularnych cyklach
 
Też mam to nieszczęście polipa szyjki, współczuję świństwa :p z tego powodu plamienia i raz miałam sprawdzany przyrost bety i usg.
No zależy co kto potrzebuje, dla niektórych to będzie uspokajające. Mnie by to tylko stresowalo.
Tez masz to swinstwo przez cala ciaze? Okropnosc, jak zaszlam w ciaze to spowodowal mega stres bo dawal nawet skrzepy. Potem chwila spokoju i znowu krwawienie. Teraz odpukac nie krwawi. Przez cala ciaze z tego powodu musze brac globulki dopochwowe i lykac tabletki bo od czasu do czasu powoduje pieczenie i by uniknac stanu zapalnego. Ty tez bierzez globulki? Czy taki polip jest przeciwwskazaniem do porodu naturalnego?
 
Autorko gratuluję [emoji854]
Mozna tez robic bete co tydzien.
Można też nie robić wcale i czekać do np 8tc i iść wtedy na pierwszą wizytę sprawdzić czy wszystko ok i żeby dostać skierowanie na badania [emoji57]

Beta wcale nie jest takim super badaniem który daje pewność że wszystko jest i będzie dobrze, dla mnie to wydawanie niepotrzebnie kasy. No i niepotrzebne klucie się, a tego nie lubię [emoji12]
 
Tez masz to swinstwo przez cala ciaze? Okropnosc, jak zaszlam w ciaze to spowodowal mega stres bo dawal nawet skrzepy. Potem chwila spokoju i znowu krwawienie. Teraz odpukac nie krwawi. Przez cala ciaze z tego powodu musze brac globulki dopochwowe i lykac tabletki bo od czasu do czasu powoduje pieczenie i by uniknac stanu zapalnego. Ty tez bierzez globulki? Czy taki polip jest przeciwwskazaniem do porodu naturalnego?
Mam nadzieję że nie przez całą;) teraz jestem dopiero w 16tc. U mnie tez na zmianę chwila spokoju i znowu się zaczyna. I tak samo bywają skrzepy, czasem duże, świeża krew.... Za każdym razem beczę, mimo że wiem że to zapewne ta świnia :p mimo że pewnie bym dostała skierowanie na betę czy usg to już później nie prosiłam, wolałam czekać do następnej wizyty, bo pomyślałam że inaczej to zejdę na stres do końca ciąży:p
Nie biorę globulek ani tabletek, chociaż na następnej wizycie wspomnę lekarzowi, bo też mam pieczenie czasem przy plamieniach. Lekarz kazał czekać. Mój polip jest malutki, i na ostatniej wizycie się nie powiększył. Co do porodu nie słyszałam o przeciwskazaniach, wręcz mi lekarz powiedział że przy porodzie zazwyczaj polip się sam usunie, jeśli oczywiście do porodu nie odpadnie/uschnie.
 
reklama
Moj ginekolog poleca robic najpierw tylko bety az do 9 tygodnia bo wnosza wiecej niz usg na tym etapie. I dopiero po tych betach usg. Takie sa standardy postepowania wszedzie poza Polska. I nie wyliczy sie dokladnie kiedy doszlo do zaplodnienia.
Juz Ci napisałam kiedyś, że dla mnie Twój ginekolog to jakis samozwańczy profesor. Dla jakiego lekarza beta wnosi więcej od usg??? Porażka. I nie są to standardy postepowanie wszędzie poza Polską. Wręcz przeciwie, ważniejsze jest badanie usg a nie beta. Po becie nie wyliczysz kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia.
 
Do góry