reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg

Iga86

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2019
Postów
52
Witam, odebrałam wynik wyszło 252,6. Tam są normy. Czy dobrze odczytuje że to jest 5 tydzien?
 

Załączniki

  • Screenshot_20190811-103902_Gallery.jpg
    Screenshot_20190811-103902_Gallery.jpg
    180,6 KB · Wyświetleń: 315
reklama
Moze u mnie bylo tez konieczne robienie wiecej bet bo poprzednia ciaza sie nie utrzymala, byla biochemiczna. Troche dziwne ze macie tak odmienne zdanie. U mnie plus bety co tydzien byl taki, ze mialam co tydzien informacje ze ciaza jest utrzymana. Minusem byl faktycznie stres za kazdym razem przy odbiorze wynikow, ale potem ulga ze wszystko jest ok.
 
reklama
[/QUOTE]
Spokój przyszłej mamy. To moze dać widok zarodka i bijącego serduszka, które widać czasami już w 6 tc. Cyferki na papierze w postaci wysokości bety nie dadza tego uczucia. Dla mnie to jest już dziecko, człowiek, widać je na usg i można łatwiej ocenić czy coś jest nie tak czy nie.
[/QUOTE]
Tak ale potem ewentualna strata bardziej boli przynajmnie tak bym ja to odczula :( Mi bylo na reke robienie bet ze strachu przed usg. Mi te cyferki bety dawaly uczucie spokoju bo mialam duze przyrosty co tydzien, po tym bylo widac ze ciaza sie rozwija. A zobaczene seruszka i zarodka moze daloby mi spokoj ale na chwile, bo wiadomo ze niepokoj jest zawsze. A usg co tydzien sie nie robi.
 
Tak ale potem ewentualna strata bardziej boli przynajmnie tak bym ja to odczula :( Mi bylo na reke robienie bet ze strachu przed usg. Mi te cyferki bety dawaly uczucie spokoju bo mialam duze przyrosty co tydzien pisze:
Owszem usg nie robi się co tydzień. Widać większość dziewczyn nie jest w stanie Cie przekonać o słuszności robienia usg a nie bety. To jak walka z wiatrakami.
 
Ja też jestem zdania, że sprawdzanie przyrostu co tydzień to tylko dodatkowy stres.
Oj to współczuję... Ja mam właśnie taka nadzieję że się wchłonie. Ostatnio jak sprawdzał to się nie powiększył, więc powiedział mi, że jak macica będzie rosnąć to powinien zniknąć. Czekam więc cierpliwie;)
Badanie moczu miałam raz na początku ciąży . Tu jest 3 razy badane w ciągu ciąży. Nie mam żadnej infekcji, przy plamieniach mnie tylko chyba podrażnia, bo trochę szczypie, a jak plamienia się kończą, to przechodzi. Te globulki to już na infekcje bierzesz czy tak właśnie profilaktycznie? Bo może źle zrozumiałam że profilaktycznie.
CO do usg i bety...wszędzie mogą się pomylić i niepotrzebnie można się wystraszyć. Dlatego moim zdaniem nie ma sensu co tydzień sprawdzać bo tak jak piszesz nie na wszystko mamy wpływ. A dzidzia potrzebuje spokoju.
Globulki biore profilaktycznie przez cala ciaze z malymi przerwami i musze brac do konca ciazy. Oraz Zurawit i Urosept codziennie. Mialam okres gdzie mnie caly czas pieklo i badanie moczu wykazalo ze odczyn ph jest podwyzszony i zmieniona barwa. Globulki i leki na to pomogly. Ale z tego co zrozumialam to nie byla infekcja. Globulki biore by jej nie bylo po polip to obce cialo. Jak ma sie polipa to wydaje mi sie ze dobrze czesto robic badanie moczu. Zapytaj lekarza ale sie nie martw na zapas, u Ciebie polip moze za chwile sie wchlonac.
 
Globulki biore profilaktycznie przez cala ciaze z malymi przerwami i musze brac do konca ciazy. Oraz Zurawit i Urosept codziennie. Mialam okres gdzie mnie caly czas pieklo i badanie moczu wykazalo ze odczyn ph jest podwyzszony i zmieniona barwa. Globulki i leki na to pomogly. Ale z tego co zrozumialam to nie byla infekcja. Globulki biore by jej nie bylo po polip to obce cialo. Jak ma sie polipa to wydaje mi sie ze dobrze czesto robic badanie moczu. Zapytaj lekarza ale sie nie martw na zapas, u Ciebie polip moze za chwile sie wchlonac.
No to moze tez bylo to podrażnienia, ale w sumie z nich latwo sie infekcja moze wytworzyć. U mnie pewnie lekarz uznał że nie ma takiej potrzeby, ale zapytam go przy następnej wizycie, mam za parę tygodni. Profilaktycznie piję sok z żurawiny, lub jem suszoną żurawinę od początku ciąży. Dzięki za odpowiedź:)
 
reklama
No to moze tez bylo to podrażnienia, ale w sumie z nich latwo sie infekcja moze wytworzyć. U mnie pewnie lekarz uznał że nie ma takiej potrzeby, ale zapytam go przy następnej wizycie, mam za parę tygodni. Profilaktycznie piję sok z żurawiny, lub jem suszoną żurawinę od początku ciąży. Dzięki za odpowiedź:)
Dokladnie, zurawina jest bardzo korzystna przeciw stanom zapalnym. Kisiele z zyrawina, sok, jedzenie zurawiny, kapsulki. Jak piecze to niekoniecznie musi to byc infekcja zwlaszcza jak nie ma zapachu, tylko moze powodowac duzy dyskomfort. Globulki ktore biore to Macmirror Complex, moze ta informacja Ci sie przyda. A przy mocniejszym pieczeniu lykam dodatkowo tabletki Macmirror.
 
Do góry