reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg

reklama
No właśnie ja nie potrafię się nie stresować. Dziś się zaangażowałam bardziej w swoją pracę, i na chwilę zapomniałam.. ale wieczór znów będzie długi...
 
Witajcie,
Dziś wykonałam badanie beta hcg, po wcześniejszych pozytywnych testach ciążowych. Beta wynosi 30. Prawdopodobnie do zapłodnienia doszło 16 października. Czy w takim razie beta nie powinna być wyższa? Tyle się naczytalam, że jestem załamana. Nie mam żadnych niepokojących objawów typu ból brzucha, czy plamienia. Ale ta niska beta jestem załamana. Czy któraś z Was też miała tak niska i mimo to udało się szczęśliwie donosić ciążę?
Hej.
Ja dziś też zrobilam betę, która wyniosła tylko 50. Również naczytałam się,że to za mało, lekarz mi powiedział,że to nikłe szanse przy takiej becie, ale nadziei nie tracę. W czwartek będę miała powtorzone badanie po 72 h aż się boje jak odbiorę w piątek wynik 🙈
Dziś mam 28dc.
Dużo sił i cierpliwości zycze♥️♥️♥️ rosnijcie zdrowo 🥰
 
Hej.
Ja dziś też zrobilam betę, która wyniosła tylko 50. Również naczytałam się,że to za mało, lekarz mi powiedział,że to nikłe szanse przy takiej becie, ale nadziei nie tracę. W czwartek będę miała powtorzone badanie po 72 h aż się boje jak odbiorę w piątek wynik 🙈
Dziś mam 28dc.
Dużo sił i cierpliwości zycze♥️♥️♥️ rosnijcie zdrowo 🥰
Przepraszam ale ten twój lekarz ma jakieś dziwne podejscie. Ja bym zmienila lekarza na twoim miejscu bo jak od początku tak ci gada to co będzie mówił później a Ty się nie potrzebnie stresujesz. Pojedyncza wartość o niczym nie świadczy tylko liczy się przyrost a wiadomo że po zagnieżdżeniu beta nie jest odrazy w tysiącach. Na początku musi byc ten moment że są niskie wartości.
Z córką moja beta w dniu miesiączki wynoszą 9.91 a z synem też w dniu miesieczki 47 oboje zdrowe i nigdy mi lekarka nie powiedziała że niska beta wręcz przeciwnie zawsze po pierwszym USG dawala mi zdj na którym tylko byl widoczny pęcherzyk i dodawała że to dla mnie abym się cieszyła.

Powtórz jutro badanie i zobaczysz jaki jest przyrost jak będzie ok to do gina umów się za jakieś dwa tygodnie bo prędzej nie będzie noc widac.
Powodzenia zobaczysz że będzie dobrze😉 Lekarz nie potrzebnie cię stresuje
 
Hej.
Ja dziś też zrobilam betę, która wyniosła tylko 50. Również naczytałam się,że to za mało, lekarz mi powiedział,że to nikłe szanse przy takiej becie, ale nadziei nie tracę. W czwartek będę miała powtorzone badanie po 72 h aż się boje jak odbiorę w piątek wynik 🙈
Dziś mam 28dc.
Dużo sił i cierpliwości zycze♥♥♥ rosnijcie zdrowo 🥰
 
Hej.
Ja dziś też zrobilam betę, która wyniosła tylko 50. Również naczytałam się,że to za mało, lekarz mi powiedział,że to nikłe szanse przy takiej becie, ale nadziei nie tracę. W czwartek będę miała powtorzone badanie po 72 h aż się boje jak odbiorę w piątek wynik 🙈
Dziś mam 28dc.
Dużo sił i cierpliwości zycze♥♥♥ rosnijcie zdrowo 🥰
 
Absolutnie się nie zgodzę, nie rozumiem lekarzy, którzy tak mówią. Kto jak kto,ale oni powinni akurat wiedzieć,że kiedyś ta beta musi mieć swój początek. Moje koleżanki zaczynały od 40 albo nawet mniej i dziś mają zdrowe dzidziusie. A z jednej strony to nawet dobrze,że wcześniej dostrzegamy,że w naszym organizmie coś się dzieje. Oczywiście wszystko się może wydarzyć,ale to na każdym etapie ciąży. Nie stresuj się. Powtórz betę.
 
Hej.
Ja dziś też zrobilam betę, która wyniosła tylko 50. Również naczytałam się,że to za mało, lekarz mi powiedział,że to nikłe szanse przy takiej becie, ale nadziei nie tracę. W czwartek będę miała powtorzone badanie po 72 h aż się boje jak odbiorę w piątek wynik 🙈
Dziś mam 28dc.
Dużo sił i cierpliwości zycze♥♥♥ rosnijcie zdrowo 🥰
Ja na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza! Nie rozumiem podstawy takiej wypowiedzi... każdy cykl jest różny i mogło po prostu dojść do przesunięcia owulacji i ciąża jest po prostu wczesna. Powtórz betę i życzę Ci pięknego przyrostu! <3
 
Znam ten ból, ostatnia miesiączka 1 październik. 26 zrobiłam betę bo wyszła mi jasna kreseczka na teście i beta wynosiła 10,87.... po dwóch dniach już 38 czyli przyrost jest. Dzwoniłam do mojego lekarza to powiedział ze mam się nie przejmować bo to może być bardzo wczesna ciąża. Najważniejszy jest przyrost. Pocieszam się tylko tym ze faktycznie ta ciąża była bardzo bardzo wczesna bo moje cykle były baaaaardzo nieregularne więc pewnie owulacja była około 20-21. Jutro idę na betę zobaczyć czy dalej rośnie, w między czasie robię testy żeby tylko upewnić się że kreseczki są coraz ciemniejsze (na szczęście są ❤️) Trzymam kciuki kochana i daj znać jak już coś więcej będziesz wiedzieć ☺️
 
reklama
Z własnego doświadczenia radzę uciekać od lekarza, który straszy i który nie daje nam poczucia bezpieczeństwa w ciąży.
Pomyśl, że przez 9 miesięcy będziesz się użerać z takimi tekstami i po każdej wizycie będziesz się stresować...
 
Do góry