reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta Hcg

dziękuję za wszystkie rady,
niestety nie mam dostępu do Polskiego gina, szukałam już po różnych forach ale nic z tego, jedyny to w Londynie, a do Londynu ponad 1000 km,
niestety do Polski też nie mam jak za bardzo lecieć, gdyż ode mnie z miasta cały dzień to trwa podróż 4 godziny zajmuje sama droga na lotnisko.
Więc jestem nieco zdana na rezultaty tutejszej pomocy.
Rozpoczęłam topik na forum, głównie dlatego, że ciekawiło mnie czy ktoś miał podobną sytuację do mojej
w związku z niewielkim przyrostem bety w przeciągu tygodnia.
Ogólnie też niepokojący wydał mi się wyrok na mnie w związku z łyżeczkowaniem skoro nie zostałam zdiagnozowana.
Byłam znów w szpitalu, prosiłam pielęgniarkę o dokładne przedstawienie mojej diagnozy,
na jakiej podstawie...
Więc moja diagnoza na podstawie bety to ciąża obumarła albo pozamaciczna.
no kurde więc wciąż jest albo albo,
mimo, że beta rośnie
no i fakt że nie widzą jej na USG
Przecież tak nie można, nie mogę położyć się na stół z myślą że zoperują mi albo rękę albo nogę, bo w sumie nie wiedzą do końca....
Pozostaje mi czekać, czekam do poniedziałku, jak nic nie zobaczę na prywatnym USG pewnie polecę do Polski.
 
reklama
kurcze szczerze mowiac ja bym gdzies jechala do innego lekarza. ja mialam podonbną sytuację, przeczekałam, plamiłam, miałam ciążę pozamaciczna i cholerny 1dniowy bol. krwawienie. zemdlalam z bolu. lekarze ledwo odratowali mnie bo wylew juz byl do organow wewnetrznych... . w jajowodzie nie mozna zoabczyc ciazy na usg poniewaz nie widac jajowodu- tylko jajniki sa widoczne. ja mialam w szpitalu punkcje i od razu operacje. dzieki Bogu w tych bólach dojechałam do rodzinnego domu, bo zwolnilam sie z pracy iu chcialam jechac do domu- lekarza pow ze 3 h pozniej byloby po mnie...
 
cholipka no to z tym jajowodem to sie nie wypowiadam bo mi 4 lekarzy (z roznych klinik) pow ze nie widac na usg chyba ze usg do du... bo to bylo w 2006roku. mi tez pekl jajowod i caly usuneli. zdecydowali sie na punkcje bo na usg ktore trwalo 30min lekarze nic nie widzieli oprocz wlasnie "wylewu" i wstepnie pow ze to owulacja;) natomiast jesli chodzi o to ze teraz jestem w ciazy to staralismy sie ok 4lat ale mialam stwierdzone pco i z tym jednym slabym jajowodem, który mi pozostal lekarze pow ze tylko in vitro. stymulowali mnie wczesnie, ale sienie udawalo- tylam, zatem schudlam 55kg i w 1 cyklu sie udalo- to jest cud i dalej w to nie moge uwierzyc..
 
Niematotamto - przykro mi to pisać, ale prawdopodobnie to jest ciąża pozamaciczna - beta zbyt eolno przyrasta a to typowe dla pozamacicznej ciązy
a czekanie jest niebezpieczne w tej sytuacji również dla Twojego zdrowia - idź jeszcze raz do szpitala do tej lekarki na usg...
 
ja bym chyba przyjechala do polski....przy tak wysokiej becie powinno byc juz widać pęcherzyk..ale zadzwiające jest to ,że podejżewając ciaze pozamaciczną , nie znależli jej poza macicą ???? żeby miec pewność ?
 
Odgrzebałam kalendarzyk z 2008r., gdzie wszystko sobie zapisywałam i u mnie było tak: beta w 36 d.c = 281, 5 dni później 900. Brak pęcherzyka w macicy. Zgrubienie wyczuwalne w jajowodzie i ból tylko w dniu operacji wcześniej nic, zwykłe objawy ciąży + plamienia. Operację miałam w 6 t.c, usunięto fragment jajowodu wraz z ciążą... (*)

Z tego, co pamiętam, to ciąża pozamaciczna powinna ujawnić się najpóźniej do 8 t.c.
Trzeba też zaznaczyć, że ciąża pozamaciczna, to nie tylko ciąża jajowodowa, więc ból nie musi być umiejscowiony akurat w okolicach pachwiny :(
 
no ciaza ektopowa jest jednak specyficzna, bole menstruacyjne- takie same tez przy ciazy normalnej wystepuja ale te przy pozam. sa jednak inne.
 
Ja 5 lat temu miałam podobną sytuację i również leżałam w szpitalu z "ciążą pozamaciczną", nie zgodzę się że jajowodów nie widać na USG ponieważ u mnie akurat na jajowodzie miałam maleńką cystę która udawała ciążę a w macicy było pusto do ok 7 tc.
Nie krwawiłam ani nic mnie nie bolało, nie miałam też objawów ciąży. Betę miałam tylko raz badaną nie pamiętam już w którym tyg ale miała wartość 600.
Trafiłam na super lekarkę która uratowała mnie przed operacją mimo iż miałam ją zaplanowaną na konkretną godzinę, ona przyszła i powiedziała mi że pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł, leżałam w szpitalu i czekałam co będzie. Po tygodniu ciąża pokazała się w macicy i wyszłam stamtąd jako szczęśliwa ciężarna :-)
U mnie złożyło się kilka rzeczy na raz po pierwsze miałam długie cykle i ciąża była prawdopodobnie młodsza o 2 tygodnie niż wychodziłoby to z cyklu, druga rzecz to ta cysta która była widoczna w prawym jajowodzie, każdy lekarz widział w niej ciążę, do momentu aż w macicy znalazła się druga ;-)
Ja bym się nie śpieszyła jeśli nie masz żadnych dolegliwości bo może się okazać że masz młodszą ciążę bo np miałaś zaburzony cykl i jeszcze jej nie widać w macicy. Pozdrawiam
 
a ja mam pytanie o ta cyste, bo zastanawiam sie nad jajowodem i usg. lekarz pokazal jajowod i cyste czy tylko cyste? bo ja mimo ze mialam obrzek jajowodu, potem pekl to wlasnie nic nie widzieli:( i moze faktycznie stare usg czy cos skoro mowicie ze widac...
 
reklama
Wtedy pamiętam że lekarze mi mówili że prawy jajowód jest powiększony, natomiast lekarz który odkrył już w szpitalu ciąże w macicy powiedział mi że na jajowodzie mam maleńką cystę która udawała ciążę pozamaciczną. To było w 2005 roku.
Ale pół roku temu poszłam do polecanego gina i poprosiłam go żeby obejrzał mi własnie tą cystę czy aby się nie powiększyła, bardzo dawno nie miałam USG ginekologicznego i wtedy lekarz mi ją wymierzył, obejrzał i nawet wydrukował zdjęcie więc musiał ją widzieć.
 
Do góry