reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta Hcg

reklama
nie, dziecko jest 1. Jestem po 1 usg dopochwowym w 6 tyg i jednym przez brzuch (zła jestem na ginke za to- chciałam dopochwowe) i jest to ciaza pojedyńcza i w/g niej wszytsko jest ok.
Zwarjuje z niepokoju
 
Wiesz, slyszalam juz wiele historii o tym, jak w polowie ciazy okazalo sie, ze beda blizniaki, pomimo wczesniej wykonywanego usg. Moze jestes takim przypadkiem?:)
Mikusia jezeli jest jeden dzidzius i taka wysoka beta - to na pewno nic złego, znaczy ze rosnie szybko i zdrowo. Ale moze skonsultuj sie dla wlasnego spokoju z innym lekarzem?
 
własnie zajzałam do książki medycznej i w internecie .I w ksiażce i w internecie pisze że nadmiene podwyższone hcg może byc przyczyną jakiegos zasniadu graniasteo(co kolwiek to jest) tak kosmówki patologia łozyska.No ale pisze tez ze na usg jak to jest to coś tam widać(nie doczytalam co) .W kazdym razie nie martw się bo tyle w internecie o chorobach pisze stek bzdór i jeszcze troche.Moja kolezanka ma super pocieszenie na kazdą okazke "(imie ) nie martw sie tą (szkołą,pracą,partnerem) i tak wszyscy umrzemy.Najgorsze jest to że zawsze mowi to na poważnie:D:Dprzy kazdym kogoś problemie;D
 
Wysoka beta tak, ale powyżej 500000, więc Mikusiu u Ciebie to jeszcze nie ten poziom, a poza tym bardzo częstym objawem przy zaśniadzie jest dodatkowo krwawienie. Zbadaj sobie poziom bety za jakiś czas, i najlepiej skonsultuj się z innym ginekologiem, jeżeli ten, do którego chodzisz lekceważy Twoje objawy.
Trzymaj się ciepło i nie denerwuj - to nie pomoże ani Tobie ani dzidziusiowi. Głowa do góry.
 
Beta kazdego dnia sie podwaja, wiec wystarczy ze ciąża jest troszkę starsza i bete masz wyższą. Nigdy do konca nie wiadomo ktorego dnia dokladnie zaszłas w ciążę, a te normy bety to jeszcze nie wyrocznia, tylko wskazowka. Ja bym sie na Twoim miejscu nie martwiła:) Ginekolog z pewnością wie co robi, glowa do gory:)
 
reklama
Ja mam dwie koleżanki,które na 100% miały jedno dzieciątko w brzuszku,USG robione,potwierdzona jedna dzidzia...I co?W 16-tym czy 17-ym tygodniu u obu okazało się,że to jednak bliźnięta:tak:Po prostu na wcześniejszych USG jeden bobasek schował się za drugiego,serduszka biły tak równomiernie,że lekarze nie rozpoznali ciąży mnogiej,dopiero potam się drugi dzidziuś ujawnił:-)Więc wszystko jeszcze jest możliwe,choć nie twierdzę,że na pewno masz bliźnięta pod serduszkiem;-)
 
Do góry