reklama

Beta HCG

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez olka1981, 10 Czerwiec 2016.

1. olka1981

olka1981 Zaangażowana w BB

Witajcie jestem nowa na forum

Jestem po wielu przejsciach ciazowych poronienach i wieloletniej niemoznosci zajscia w ciaze. ale po krotce ostanie 4 cykle jestem na clo. teraz bylam na monitoringu i niby cos tam uroslo ale nie bylo super zadowolenia ale lakarz kazal dzialac. no i dzialalismy ale bez szalu bo w 17 dc i 21 dc. na monitoringu bylam w 14dc. Miesiaczke mialam ostatnia 5 maja cykle ogolnie mam 34-36 czasem 32. No i nawet nie pomyslalam ze z tego cyklu cokolwiem mialo by wyjsc. nawet na nast cykl jestem umowona na HSG.

Ale wczoraj zrobilam beta hcg i wyszlo 56 mIU/ml dzis powturzylam wyszło 83,4. ja wogole sie nie cieszcze jestem cala zestresowana rozdrazniona i nie przyswajam mysli ze moze w koncu sie uda.Boje sie cholerni . Boli mnie brzuch jak bym miala za chwile dostac miesiaczke i co chwila latam do łazienki podcierac sie papierkiem.

Jak to jest z tym przyrostem wytlumaczcie mi bo ja dostaje wariacjiiii

2. agnesis

agnesis Fanka BB :)

Co 48 godzin powinno wzrosnąć o 66%, więc najlepiej robić co dwa dni :)
    Gratulacje i powodzenia :)

Ostatnia edycja: 10 Czerwiec 2016
  3. reklama
  4. nika2000

nika2000 Fanka BB :)

Powtórz bete jutro. Na ogół co drugi dzień podwaja sie, ale tak jak agnesis napisała przyrost 66% co drugi dzień mieści sie w normie.
    Mysle, ze powtórz bete jutro i odrazu zbadaj sobie progesteron. Skontaktuj sie ze swoim ginem czy w Twoim przypadku nie potrzeba dodatkowego wspomożenia luteiną czy duphastonem, przynajmniej na poczatku, skoro miałaś takie problemy poprzednio. Ja jestem w 16tc po ivf, nadal przyjmuje luteine i acard.
    Po cichutku już Ci gratuluję, powodzenia!

Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app

5. olka1981

dzieki zrobie bete jeszcze jiutro i progesteron ale jakos jestem zlej mysli. napisze jutro wyniki. ile tej bety powinnam miec jutro liczac od pierwszego wyniku? tylko ze musze zrobic w innym labolatorium. czy to ma jakies znaczenie?? przy becie chyba nie?

6. nika2000

Nie bądź złej myśli bo to nie pomaga. Beta Ci ładnie przyrasta, a brzuch czasami boli, mnie tez bolal.

7. olka1981

Powiem Ci ze po tylu przejściach chyba nie potrafie inaczej myślec:no2: ale bardzo dziekuje za odpowiedz

8. nika2000

Powinnaś zrobic w tym samym laboratorium. Tak jak pisałam na ogół podwaja sie, ale takie minimum ktore powinnaś mieć jutro to powyżej 93, a skoro juz dziś masz ponad 80 to przyrost jest prawidłowy.

9. Wiktorka88 O

Wiktorka88 O Fanka BB :)

Olka raczej sie udało, dzwon do swojego lekarza pewnie zapisze ci duphostan. Ja staralam sie 4 lata i do 12 tyg tez sie stresowalam okropnie. Na poczatku tez biegalam do wc sprawdzić czy wszystkobok, kazdy bol bardzo przeżywałam a teraz juz 6 miesiąc :) dasz rade, trzymam mocno kciuki

10. reklama
  11. Jugosława

Jugosława Fanka BB :)

Olka, po cichu gratuluję :)

Kolejna beta powinna być w tym samym laboratorium robiona no i myślę, że jak najszybciej kontakt z ginekologiem, bo pewnie przepisze jakieś leki.

Jeśli jesteś zmuszona robić betę w innym to polecam sprawdzić na jakim aparacie oznaczają, bo badania robione na różnych sprzętach ciężko porównać.

Powodzenia.

12. agnesis

agnesis Fanka BB :)

Najlepiej robić w jednym labo.
    Jutro powinno być około 93 bety, ale na pewno będziesz mieć więcej ;). I nie martw się, nie denerwuj, bo nic złymi emocjami nie zdziałasz :) będzie co ma być, a stres szkodzi i Tobie, i dziecku.

Poleć forum