reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG

joanka86

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2018
Postów
57
Witam wszystkich.
Jestem nowa na forum więc na razie zapoznaję się z zasadami. Mam do Was pytanie, chociaż nie wiem czy w dobrym miejscu :-)

Zrobiłam wczoraj beta HCG - mój wynik 98,04 mIU/ml.
Jak zobaczyłam wynik to się ucieszyłam, że się udało ale zmartwiły mnie normy w laboratorium (dodam że w tym labo robiłam badania pierwszy raz):
Kobiety nie będące w ciąży: < 5,0
> lub = 25 mIU/ml wskazane powtórzenie badania po min. 48 godz.
1-10 tydzień 202 - 231 000
11-15 tydzień 22536 - 234 000
16-22 tydzień 8007 - 50 064
23-40 tydzień 1600 - 49 413

Ostatnia miesiączka 25.06.2018r., ostatnie cykle 29-31 dni.

Jutro idę powtórzyć betę, ale się niepokoję, że znowu ciąża biochemiczna (w marcu moja beta wynosiła 22 i niestety nie rosła).

Co o tym sądzicie?
 
reklama
Ja uwazam, ze Twoj wynik jest bardzo dobry. Te normy u Ciebie w labie to moze liczone sa od zapłodnienia, ciąże liczy sie od ostatniej @.
Zrob przyrost po 48h i wrzuc w jakis kalkulator bety w necie.
Powodzenia:)
 
Ja uwazam, ze Twoj wynik jest bardzo dobry. Te normy u Ciebie w labie to moze liczone sa od zapłodnienia, ciąże liczy sie od ostatniej @.
Zrob przyrost po 48h i wrzuc w jakis kalkulator bety w necie.
Powodzenia:)

Dziękuje za odpowiedz. [emoji4]
Jutro idę powtórzyć i mam nadzieje że tym razem się uda. Ale do tego czasu przeczytam pół internetu na ten temat [emoji12]
 
podpowiecie mi jeszcze jak się liczy tygodnie ciąży? Wiem ze od daty ostatniej miesiączki, ale na różnych stronach różnie piszą... Liczy się tygodnie skończone czy tak jak leci?
jeżeli od ostatniej miesiączki minęły 4 tygodnie i 2 dni to jest to 4 tydzień czy 5 tydzień?
 
podpowiecie mi jeszcze jak się liczy tygodnie ciąży? Wiem ze od daty ostatniej miesiączki, ale na różnych stronach różnie piszą... Liczy się tygodnie skończone czy tak jak leci?
jeżeli od ostatniej miesiączki minęły 4 tygodnie i 2 dni to jest to 4 tydzień czy 5 tydzień?
Ja tez tego nie ogarniam. Według mnie to piaty, a lekarze z reguly mowia o konkretnym dniu ciazy, zwlaszcza na poczatku dla nich to po prostu 4+2
 
Ja tez tego nie ogarniam. Według mnie to piaty, a lekarze z reguly mowia o konkretnym dniu ciazy, zwlaszcza na poczatku dla nich to po prostu 4+2

Dzięki. Tak właśnie czytałam, że dla lekarzy liczy się tydzień skończony. A wg mnie jeżeli wszystko będzie ok to rozpoczął się 5 tydzień. [emoji4]
 
Nie wysokość HCG się liczy, a przyrost więc najlepiej oznaczyć ją po 48 lub 72 godzinach od ostatniego wyniku. Dla lekarzy ważny jest skończony tydzień . W Twoim przypadku skończonych tygodni masz 4, a aktualnie jesteś w 5 tygodniu ciąży.
 
reklama
Tak. Jutro idę powtórzyć i wieczorem będę miała wynik. Nie mogę się doczekać i mam nadzieje ze tym razem będzie dobrze.
 
Do góry