reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta

reklama
A bo zastanawiam mnie czemu kobieta w ciazy dużo babek tutaj wolna podjednostka beta miały np 0.03 w 13 tyg , i już ogłupiałam bo wolna podjednostka chyba jak jest się w ciąży to powina wyjść taka sama . Hcg beta powinien być równe wynikowi tej wolnej podjenostki beta . Chyba powinnam już nie czytać
Zostanmy przy tym ze nie powinnas czytac . Zadna kobieta ktora jest w ciazy tymbardziej w 13 tyg nie beda mialy wartosci bety 0.03 . Nie wiem gdzie ty to wyczytalas . Ja bedac teraz w ciazy . 4 dni po spozniajacej sie miesiaczce mialam taki wynik bety
 

Załączniki

  • IMG_20230206_142734.jpg
    IMG_20230206_142734.jpg
    76,2 KB · Wyświetleń: 59
A jakbym chciała dla świętego spokoju powtórzyć z parę dni jeszcze , wiem że już jest wiarygodne ale już dla świętego spokoju jak nie przyjdzie miesiaczka nadal , to to samo badanie ? A z czego wynikają te jednostki u/l zawsze każdy co miał akurat robiłam w syneyo to było ml jednostka , to z aparatury wynika ?
Nie musisz nic powtarzać, ciąży nie ma.
Jednostki nie mają znaczenia, Twój wynik oznacza brak ciąży.
A bo zastanawiam mnie czemu kobieta w ciazy dużo babek tutaj wolna podjednostka beta miały np 0.03 w 13 tyg , i już ogłupiałam bo wolna podjednostka chyba jak jest się w ciąży to powina wyjść taka sama . Hcg beta powinien być równe wynikowi tej wolnej podjenostki beta . Chyba powinnam już nie czytać
To jest inne badanie. Ty zrobiłaś dobre. Nikt by Ci nie zrobił teraz badań do testu pappa. Uspokój się i przestań szukać dziury w całym.
I nie, beta hcg nie powinna być równa wolnej podjednostce. Przestań to rozkminiać, bo serio nie ma co. To są różne badania, służące do diagnostyki innych rzeczy i mają zupełnie inne normy.
Gdybyś była w ciąży, to Twoja beta hcg powinna już być w dziesiątkach tysięcy, a wolna podjednostka nigdy nie osiąda takich wartości.
 
Zostanmy przy tym ze nie powinnas czytac . Zadna kobieta ktora jest w ciazy tymbardziej w 13 tyg nie beda mialy wartosci bety 0.03 . Nie wiem gdzie ty to wyczytalas . Ja bedac teraz w ciazy . 4 dni po spozniajacej sie miesiaczce mialam taki wynik bety
Gratulacje , w sensie nie ze bete miały 0.03 ale wolna podjednostka bety ( ale z tego co wyczytałam wolna podjenostka bety to jest przy wadach płodu I wykonuje się je wraz z testem papa )
 
Nie musisz nic powtarzać, ciąży nie ma.
Jednostki nie mają znaczenia, Twój wynik oznacza brak ciąży.

To jest inne badanie. Ty zrobiłaś dobre. Nikt by Ci nie zrobił teraz badań do testu pappa. Uspokój się i przestań szukać dziury w całym.
I nie, beta hcg nie powinna być równa wolnej podjednostce. Przestań to rozkminiać, bo serio nie ma co. To są różne badania, służące do diagnostyki innych rzeczy i mają zupełnie inne normy.
Gdybyś była w ciąży, to Twoja beta hcg powinna już być w dziesiątkach tysięcy, a wolna podjednostka nigdy nie osiąda takich wartości.
Dzięki, za wytłumaczenie już nie czytam nic bo tak to jest jak się nie zna i się doszukujesz
 
A bo zastanawiam mnie czemu kobieta w ciazy dużo babek tutaj wolna podjednostka beta miały np 0.03 w 13 tyg , i już ogłupiałam bo wolna podjednostka chyba jak jest się w ciąży to powina wyjść taka sama . Hcg beta powinien być równe wynikowi tej wolnej podjenostki beta . Chyba powinnam już nie czytać
Bo to jest wolna jednostka bety w ciąży, wraz z białkiem papa. Tego nie liczysz jak zwykłej bety. Tutaj lekarz wrzuca w program wyniki i mu wylicza to na podstawie jednostek MoM i ryzyko wady płodu. To jest całkiem inne badanie niż beta HCG. Ciebie to badanie nie dotyczy. Bo nie jesteś w ciąży. Jak będziesz w ciąży to około 12 tygodnia będziesz wykonywała badania prenatalne wraz z testem pappa.
 
Dziękuję za wytłumaczenie ❤️❤️ i sorki za zamieszanie a pozatym jakby była wolna podjenostka to by pisało zamiast beta hcg wolna podjednostka beta hcg
 
Ostatnia edycja:
Ewkaa88
Fausti77
Madzia433
Werka2234
Wysyp postów z pytaniem, czy jak beta dłuuuugo po stosunku wynosi > 0,1, to mimo wszystko można być w ciąży. Jeśli przyjmiemy, że to jedna osoba, to Albo jesteś trollem Albo naprawdę masz problem emocjonalny. Bo w ciąży nie jesteś. Może pogadaj z jakąś bliską osobą, bo widocznie sobie nie radzisz z sytuacją.
 
reklama
Hej, zglosilam sie wczoraj do lekarza z moimi dolegliwosciami. Pani od razu powiedziala, ze to prawdopodobnie ciaza. Skierowala mnie na bete. Wieczorem odebralam wynik i rozumiem, ze beta jest ujemna = negatywny?
Wszedzie pisza inaczej, a tabela z laboratorium jest dla mnie nie zrozumiala 😅
 

Załączniki

  • E7BC69CC-6DC7-4172-8762-6927226A1EAD.jpeg
    E7BC69CC-6DC7-4172-8762-6927226A1EAD.jpeg
    125,2 KB · Wyświetleń: 50
Do góry