reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BetaHCG interpretacja na co się nastawiać

Ingi94

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2020
Postów
32
Cześć dziewczyny,
Sama nie wiem już co myśleć. Ostatnia miesiączka w drugim tyg pazdziernika, 31 robiłam testy - pozytywne, lekarz potwierdził na usg obecność pęcherzyka w 4 tyg ciąży, przypisany duphaston (w poprzedniej ciąży miałam problemy, synek na 1.5roku) kolejna wizyta w 7 tyg ciąży - na usg widać zarodek, coś tam pulsuje ale lekarz nie umie określić czy to serduszko, generalnie wiek ciąży z usg jest spóźniony względem OM o tydzień, lekarz zaleca zbadać BetaHCG jeśli jestem niecierpliwa lub poczekać do kolejnej wizyty po 3 tyg (wypada 19.12). Zrobiłam betę jak wynika z OM w 8 tc, wyniki są takie:
2.12 112189 mlU/ml
4.12 115763 mlU/ml
Po konsultacji tel z lekarzem odstawienie duphaston i mam spokojnie czekać na rozwój sytuacji, organizm sam wie co robić, 12.12 wizyta.
Dodam że mój gin to fachura, lecze się u Niego hoho a miałam problemy ginekologiczne łącznie z operacja więc zna sytuację.
Co myślicie? Szczerze po tych wynikach bety zaczęłam godzić się z tym że się nie udało i czekać na krwawienie ale teraz sama już nie wiem czy może jednak zostawić cień nadziei że będzie ok?
 
reklama
Trudno się tą beta sugerować jak jest już taka wysoka. Opóźniony rozwój zarodka często wróży źle, chyba, że wiesz, że miałaś później owulacje.
Ja bym cierpliwie czekała, bo ciąże lubią płatać różne figle w każdą stronę. Jeśli bardzo się stresujesz, to idź na usg już po tygodniu od ostatniej wizyty.
Trzymam micno kciuki.
 
No beta wysoka ,ale praktycznie stoi w miejscu ,a to jeszcze za wcześnie, kolo 12tc zaczyna stosować, no oby sie ruszyło i jednak dobrze skończyło
 
Do góry