reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezdech podczas karmienia piersią u 7 tygodniowego niemowlaka

reklama
Moj maly mial jeszcze inne przygody z brakiem oddech. Pierwszy raz trwal wiecznosc. Dzieki Bogu byl maz, bo ja juz odpuscilam, przestalam wierzyc, ze przezyje. Wtedy pojechalismy do szpitala i spedzilismy tam pare dni, ale bylo to totalnym bezsensem.
 
Co Wam pomogło? Jak mały złapał oddech?
Jak sie przestraszyl czyms to pomagalo dmuchniecie w buzie. Jak z powodu plynow nie mogl zalapac powietrza to klepanie po plecach z glowa w dol nie pomagalo. Ucisk 2 palcami klatki piersiowej z glowa w dol pomagalo.
 
Cześć dziewczyny, bylam dziś u lekarza z małą, zbadał ją, stwierdził że wszystko w porządku i żeby obserwować. Znowu miała ten bezdech podczas karmienia ale teraz krótko, bo polaskotalam ją po stopie i zaraz złapała oddech (wyczytałam gdzieś że należy tak zrobić).Nie wiem już co robić bardzo się boję o nią ☹️
 
@Pati7 a nie masz zbyt nabrzmialych piersi jak mala dostawiasz? Moze troche sciagnij przed by tak nie pryskalo. Sa tez pozycje przy ktorych dziecku latwiej sie nie zakrztusic. Fajnie, ze laskotki dzialaja. Z czasem sie nauczy jesc z dobrym oddechem. Tylko sie troche namartwisz
 
@Pati7 a nie masz zbyt nabrzmialych piersi jak mala dostawiasz? Moze troche sciagnij przed by tak nie pryskalo. Sa tez pozycje przy ktorych dziecku latwiej sie nie zakrztusic. Fajnie, ze laskotki dzialaja. Z czasem sie nauczy jesc z dobrym oddechem. Tylko sie troche namartwisz
Też o tym myślałam i teraz odciagnelam trochę pokarmu. Dzięki za rady, a ile twój maluszek ma?
 
Naucz sie pierwszej pomocy, a w szczegolnosci, ze niemowleciu wdycha sie powietrze do ust i nosa (swoimi ustami obejmujes nos i usta) oraz zeby ukladac glowke nizej (dokrwienie mozgu).

Nie do konca zrozumialam, czy Twoje dziecko "zapomina" oddychać, czy wpada w niepokoj,zaciska gardlo i nie moze wziac powietrza?

Moje dziecko urodziło sie o ponad miesiac przed terminem i juz w szpitalu mialo bezdechy podczas jedzenia z butelki. Kilka tyg po porodzie także przy jedzeniu z piersi. Neonatolog powiedzial, ze wczesniaki maja klopoty z koordynacja ssania i oddychania, nic wiecej. Ale Twoje dziecko jest donoszone... Dluzsze przerwy w oddychaniu zdarzaja nam sie tez sporadycznie w trakcie snu, ale albo dziecko samo podejmuje oddech, albo sklania je do tego monitor (nasz pika i wibruje - oba bodzce moga pobudzic dziecko).

Moje starsze dziecko wpadalo w bezdech przy tzw.zanoszeniu sie placzem. Potrzebna byla konsultacja neurologiczna w kierunku padaczki. Poniewaz dmuchanie czy klaskanie niezbyt pomagalo, neurolog polecil mi ukladanie dziecka w pozycji bezpiecznej na boku i faktycznie szybko wtedy samo lapalo oddech.
 
reklama
Do góry