reklama

bezpieczne dziecko?

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez mieta, 16 Czerwiec 2010.

1. mieta

mieta Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    Czy macie jakieś sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa waszych pociech? Wiadomo, że w przypadku małych dzieci najlepiej mieć czy dookoła głowy, a jak to jest ze starszymi dziećmi (mam tu na myśli czas kiedy nie mamy możliwości spędzenia z nim wolnej chwili)

2. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi. Wiadomo przecież,że trzeba dbać o bezpieczeństwo dzieci,ale bez przesady. Inaczej traktuje się małe dziecko a inaczej starsze. Przede wszystkim powinno się uczyć dziecka samodzielności, to znaczy wysyłamy je na kolonie( ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie to wymieramy jakies znane biuru w typie ok.tours) , uczymy podejmować samodzielnych decyzji. Nie można bardziej skrzywidzić dziecka niż poprzez chowanie je pod szczelnym kloszem

3. reklama
  4. anemone

anemone Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zależy właśnie w jakim wieku. Rodzic nie jest w stanie stać nad dzieckiem, więc chyba ważne też jest, żeby odpowiednio przystosować pokój, zabawki i przybory, których używa dziecko. Ograniczyć wystające kanty, dobrze zabezpieczyć półki i szafki.
    Co do przyborów warto kupować produkty premium, gdyż jedną z wielu zalet jest to, że takie zawsze posiadają europejskie certyfikaty bezpieczeństwa (np przybory które posiadają wentylowane zakrętki, co redukuje niebezpieczeństwo uduszenia się w przypadku połknięcia). www.stabilo.com/schule/pl/elternschule-dokumente/ tutaj więcej i dokładniej na ten temat:)
    Bezpieczne najbliższe otoczenie jest dobrym punktem zaczepienia, gdyż na niego mamy największy wpływ :)

Ostatnia edycja: 25 Sierpień 2010
  5. sparrowkot

sparrowkot Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mój syn ma FONEK kupiony i korzystam z monitoringu gdy się obawiam - gdy patrzę przez okno i go nie widzę - bo bawi się na placu zabaw którego tylko połowę widzę przez okno tak samo jest łatwiej gdy idzie ze szkoły dzwoni do mnie i mówi że już wyszedł mogę wtedy wyjść mu naprzeciw i przeprowadzić przez jezdnię - swoją drogą bardzo ruchliwą .. jest nam z tym łatwiej
    Polecam szczerze naprawdę

6. em_x

em_x Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja kiedys zrobilam taki numer, ze długo uczyłam synka, że ma się nie odzywać do nieznajomych i któregoś dnia na placu zabaw poprosiłam znajomego którego mój syn nie znał, żeby do niego podszedł i powiedział coś w stylu 'chodź, pomóz mi szukać pieska, bo mi się zgubił" :D i syn taki przerażony się popatrzył ale jednak nie poszedł za nim :D czyli nauki nie poszły na marne.

7. xandii

xandii Mamy styczniowe 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja też tego uczę moje dziewczyny, ale ostatnio zastanowiłam się, czy to nie za duże uproszczenie tak się nie odzywać do wszystkoch nieznajomych. Miałam takie oto zdarzenie: rzecz działa się w maju, czyli Ola miała skończone juz dziewięc lat. Zawsze przyjeżdżam po córke do szkoły, jednak trafił się taki przypadek, że nie mogłam po nia przyjechać, a że do szkoły mamy bardzo blisko zadzwoniłam i poprosiłam, żeby przyszła sama do domu. Drogę zna - jest prosta około 15 min spacerkiem. Nie przychodzi od pół godziny więc dzwonię i pytam, co się dzieje, dlaczego jej nie ma. Okazało się, że leniuszkowi nie chciało się iść na piechotę i postanowiła podjechać autobusem, a do domu ma jeden krótki przystanek- zanim zdążysz usiąść już musisz wysiadać. Przegapiła i pojechała dalej w świat. okazało się , że nie ma pojęcia gdzie obecnie jest i gdzie jedzie. Nie będę wszystkiego opisywać, bo to długa historia, ale jak już ją odzyskałam pytam: dlaczego nie zapytała kierowcy albo jakiegoś pasażera, gdzie jest i jak wrócić na swoją ulicę? Olka spojrzała na mnie wielkimi ze zdziwienia oczami: " PRZECIEŻ NIE MOŻNA ROZMAWIAĆ Z NIEZNAJOMYMI!!!" No i okazuje się, że w pewnych przypadkach jednak z nieznajomymi trzeba rozmawiać... Gdyby nie miała przy sobie telefonu nie wiem jakby to się skończyło.

8. Maluch2004.pl

Maluch2004.pl Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moim zdaniem najlepiej jest od małego wpajac dziecku,że nie wolno rozmawiac z nieznajomymi,nauka na pewno nie pójdzie na marne,tak jak w Twoim przypadku:) Poza tym nie wiem jakie mogą byc inne sposoby aby zwiększyc bezpieczeństwo naszych dzieci,chyba nie da sie ich tak w 100% przed wszystkim ochronic.

Poleć forum