reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BEZPIECZNE LEKI W CIAŻY

Przy paskudnej infekcji gardła można poprosić lekarza o Bioparox - jest na receptę, ale w ciąży wolno i pomaga. Wszelkie homeopatyczne leki też można brać - na chrypkę i początki kaszlu sprawdziłam Drosetux - łagodzi ból gardła i pomaga się wykasłać.
 
reklama
Z tym czosnkiem to jest podobno tak, że nie należy go spożywać w dużych ilościach przed porodem, bo może spowodować duże krwawienie w czasie porodu czy cesarki. Ale gdzie nam tam jeszcze do porodu. Ja czosnek lubię i zawsze pomaga mi przy przeziębieniu. Teraz to chyba ważniejsze, żebyśmy zdrowe były i żeby nie łapały się nas infekcje. Im bliżej porodu, tym pewnie bardziej go ograniczę, ale narazie jem go tak jak przed ciążą.
 
Jeszcze a propos czosnku. Na tej stronce odnośnie leków czosnek w tabletkach jest w kategorii leków dozwolonych. Więc jak to jest?
 
Witam
A czy jakieś leki na polepszenie krążenia w nogach i zniwelowanie uczucia ciężkości nóg oraz zapobieganie występowaniom żylaków i pękających naczynek?
 
mularka witaj! zapytaj na wizycie u gina,wiem,ze jest ale nie wiem jk sie nazywa-juz nie pamietam.
 
reklama
hej
Nasivin nie jest lekiem bezpiecznym w ciąży
tylko w doraźnym przypadkach - mam aerozol dla dziecka - chciałam sobie psikać a tu czytam na ulotce, ze spowalnia dopływ krwi dla płodu
a w czasie karmienia może doprowadzić do mniejszej produkcji mleka

więc nie polecałabym tego jako bezpiecznego leku
dla dzieci tak
ale dla ciężarnej i karmiącej nie
 
Do góry