reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezpieczny fotelik samochodowy 9-18kg tyłem, przodem

Dołączył(a)
12 Czerwiec 2017
Postów
12
Witam.
Potrzebuję pomocy, bo sama mam już mętlik w głowie. Szukam drugiego fotelika samochodowego, w kategorii 9-18kg (lub 0-18), zależy mi żeby spełniał kilka rzeczy, a z moich długich poszukiwań wynika, że jest to chyba rzecz nieosiągalna... mianowicie:
-testy bezpieczeństwa-minimum 3/5 gwiazdek w testach ADAC lub w innych, rzetelnych testach bezpieczeństwa, oczywiście im więcej, tym lepiej
-możliwość montażu tyłem i przodem do kierunku jazdy
-możliwość montażu w starszych autach, również w tych bez Isofixa
-cena max. Ok. 1000zł

Synek obecnie waży niecałe 9 kg, ale w zimowych ciuchach do fotelika 0-13 prawie się nie mieści (obecnie nam Graco Snugfix), dlatego chcialabym się już zaopatrzyć w większy fotelik, ale wiem, że foteliki tyłem do kierunku jazdy są dużo bezpieczniejsze do pewnego wieku, natomiast wiecie jak jest... Może się okazać, że za jakiś czas po prostu nie będzie chciał jeździć tyłem, więc chcę żeby miał możliwość obrócenia. Brałam pod uwagę foteliki Maxi-Cosi, bo dobrze wpadają w testach, niestety są albo tylko przodem, albo tylko tyłem, jeden jest fajny, ale jest tak skomplikowany w montażu, że do żadnego auta nie pasuje... a jak jest już wszystko co trzeba, to cena z kosmosu. Ma pasować do Skody Octavi I kombi 2001r oraz mamy w planach kupić Vw Sharana lub Seata Alhambre w okolicach 2004r. Nie wiem już jak szukać, żeby coś znaleźć. Proszę więc o pomoc :)
 
reklama
Dzięki za podpowedź :) na tej stronie tyłem.pl :
Hauck Varioguard PLUS
Miał ktoś może? W testach bezpieczeństwa 4 gwiazdki, montaż Isofix lub pasy, tyłem lub przodem... cena 1100-1200zł. A jak jest z wygodą? Bo wiem że zdarza się też, że niby wszystko super, a dziecku nie spasuje bo niewygodny :(
 
Przód i tył np. joie spin 360 z tego roku, joie i advance (w 2016 r. Adac 4 gwiazdki). Cena około 1200zl. Obydwa są i przodem i tyłem, osiem gwiazdek polecają je dla osób z mniejszym budżetem, tylko nie maja plustestu zaliczonego.
Axkid wollmax kosztuje teraz w promocji około 900zl, ale jest tylko tyłem. Wiem ze wielu rodziców chce mieć opcje odwrócenia ale jednak większości dzieci nie przeszkadza jeżdżenie tyłem.
A z wygoda to zależy od dziecka.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mam fotelik axkid tyłem i przodem. Droższy niż zakładasz bo ponad 1700 ale wiem, że joie ma wersje budżetowe i oglądałam je. Uważam, że lepszy joie montowany tyłem niż jakikolwiek inny przodem...

Ja mam 2- latke i 5 latkę. Mam więc dwa foteliki jeden przodem, a axkid tyłem. Obie dziewczynki chętnie jeżdżą tyłem. Starsza cztery lata jeździła przodem, a teraz tyłem uwielbia więc nie widzę w tym problemu.
Z małą jest taki problem, że jest do axkida za drobna więc muszę podkładać jej kocyk bo inaczej leci jej głowa jak zaśnie, ale myślę, że jak urośnie kilka centymetrów to problem zniknie.
 
Potrzebuje fotelika pasującego do minimum trzech różnych aut. To raczej nie jest problem przesunąć przedni fotel do przodu, nie ma chyba fotelika który wymaga przesunięcia go w taki sposób, że pasażer z przodu się nie zmieści, nie przesadzajmy. Szczególnie, że na tym miejscu rzadko siedzi wielki mężczyzna, bo taki jeżeli już jest, to zazwyczaj prowadzi samochód. Akurat nie bardzo rozumiem sensu tego co tam przeczytałam. Fotelik ma być w aucie stabilnie zamocowany, to tyle jeżeli chodzi o indywidualne potrzeby. Reszta należy do fotelika-testy, bezpieczeństwa, sposób montażu, itp. Swoje oczekiwania wypunktowałam w pierwszym poście.
 
Dzięki za odpowiedzi. Rodzina przekonywała mnie, że dziecko na pewno za jakiś czas nie będzie chciało jeździć tyłem, stąd wątpliwości. Nawet nie wiem skąd im się to wzięło. Jeżeli u Was tak nie jest, to u mnie pewnie też tak będzie :) Spodobał mi się ten fotelik o którym napisałam (Hauck Varioguard PLUS), ma wszysto co chciałam, przede wszystkim 4 gwiazdki za bezpieczeństwo w ADAC, możliwosc jazdy tyłem i przodem i montaz isofixem lub pasami (chociaż czytałam, że mocowany za pomocą pasów nie jest już taki bezpieczny, bo testy byly robione na isofixie). Zamówiłam przez internet, bo inaczej nie jest dostępny i zobaczymy co to przyjdzie, najwyżej zwrócę :) Cena 1025zł. dam znać czy jest godny uwagi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ludzie jak to ludzie...wszędzie widzą problem. Ja ciągle słyszę pytania po co i dlaczego wożę tyłem bo przecież nie widzę dziecka...a właśnie widzę je doskonale w lusterku. Moje dziewczyny siedzą twarzami do siebie i to też im pasuje. Ja nie żałuje, że kupiłam tyłem. Będę małą wozić tak do 5 roku życia...

I domyślam się, że Twój synek jest jeszcze malutki. Pewnie nie ma roku...a przesadzanie dziecka poniżej roku do fotelika przodem nie jest dla niego zdrowe...
 
Do góry