reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezpieczny fotelik samochodowy 9-18kg tyłem, przodem

Potrzebuje fotelika pasującego do minimum trzech różnych aut. To raczej nie jest problem przesunąć przedni fotel do przodu, nie ma chyba fotelika który wymaga przesunięcia go w taki sposób, że pasażer z przodu się nie zmieści, nie przesadzajmy. Szczególnie, że na tym miejscu rzadko siedzi wielki mężczyzna, bo taki jeżeli już jest, to zazwyczaj prowadzi samochód. Akurat nie bardzo rozumiem sensu tego co tam przeczytałam. Fotelik ma być w aucie stabilnie zamocowany, to tyle jeżeli chodzi o indywidualne potrzeby. Reszta należy do fotelika-testy, bezpieczeństwa, sposób montażu, itp. Swoje oczekiwania wypunktowałam w pierwszym poście.

Rozmaryn chodziło, myśle, o to ze najważniejsze to przymierzyć fotelik do samochodu, tak na odległość ciężko powiedzieć jaki gdzie będzie pasował. Zamówiłas przez internet i możesz zwrócić w razie czego, tez Ok. Ale specjalista w dobrym sklepie wie na co szczególnie zwrócić uwagę, różne nachylenia kanap, fotelikow itp itd.
W wywiadzie z panem z osiem gwiazdek było napisane ze większości dzieci bie przeszkadza jazda tyłem, głównie wtedy jeśli przesiadają się z fotelika grupy zero tez tyłem, troszkę może być inaczej jeśli rodzice próbowali już wozić w 9-18 przodem a potem jednak zmieniają na rwf, ale to tez nie znaczy ze dziecko nie będzie chciało tyłem.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozumiem. Do tej pory woziłam tylko tyłem i mam zamiar wozić tyłem jak najdłużej się będzie dało. Ale wolałam na wszelki wypadek wybrac taki, żeby była ta możliwośc obrócenia, bo mój mały to takie małe ADHD się zapowiada :) na razie ma 8 miesięcy i uwielbia jeździć autem, ale za jakiś czas może to już nie być takie atrakcyjne, a przodem zawsze się więcej widzi. Tak sobie trochę gdybam, ale jak już kupuję porządny fotelik to nie chciałabym go przedwcześnie wymieniać, zwłaszcza że jak widać istnieją takie, które spelniają wszystkie podane kryteria :) jeżeli ten nie spasuje, to prawdopodobnie pojdę do sklepu i przymierzę te podane przez Was.
 
Potrzebuje fotelika pasującego do minimum trzech różnych aut. To raczej nie jest problem przesunąć przedni fotel do przodu, nie ma chyba fotelika który wymaga przesunięcia go w taki sposób, że pasażer z przodu się nie zmieści, nie przesadzajmy. Szczególnie, że na tym miejscu rzadko siedzi wielki mężczyzna, bo taki jeżeli już jest, to zazwyczaj prowadzi samochód. Akurat nie bardzo rozumiem sensu tego co tam przeczytałam. Fotelik ma być w aucie stabilnie zamocowany, to tyle jeżeli chodzi o indywidualne potrzeby. Reszta należy do fotelika-testy, bezpieczeństwa, sposób montażu, itp. Swoje oczekiwania wypunktowałam w pierwszym poście.

Oczywiście, że są foteliki, które zajmują tyle miejsca w samochodzie, że przednie siedzenie musi być dosunięte do kokpitu, jeśli masz niewielki samochód typu jakieś renault clio i kupisz fotelik np. MOBI Xp maxi cosi, to z przodu zmieści się drugie dziecko albo kobieta 150 cm wzrostu :) ale za to fotelik jest rekomendowany przez szwedzki NTF i kosztuje 899 zł, ale jest tylko tyłem. Jest fotel Be Safe, który ma zaliczony test Plus ale aktualnie można go kupić w dobrej cenie (2 kolory objęte promocją) w sklepie w Lublinie IZI PLUS ale znowu to 1700 zł musisz wydać i to na fotel tyłem, nie przodem i tyłem. W budżecie 1000 zł, żeby fotel miał testy, był przodem i tyłem do 4 lat to chyba niemożliwe. Ja aktualnie korzystam z nosidełka Pebble Plus na bazie isofix, do której za całkiem niedługo wepnę siedzisko tyłem przodem 2Way Pearl, ale taki zestaw to 1900 zł. Jest fotelik Britaxa Multi Tech w kategorii 9-25 kg przodem i 9-25 kg tyłem i kosztuje....1299 zł :) ale ten z kolei nie ma regulowanej pozycji, montowany na pasy samochodowe. A joie spin 360 nie polecam, w 2017 roku uzyskał w kategorii bezpieczeństwo ocenę 3, tyle to mają foteliki przodem, więc słabo.
 
ja jadę przymierzyć fotel 1.12 do sklepu bobowózki w Łodzi, otwierają nowy punkt, mają być eksperci w tej dziedzinie i myślę że pomogą doradzić i dobrać do auta i dziecka, no i mają być rabaty ;) na co też liczę, jedno jest pewno fotel ma być tyłem do kierunku jazdy aby było najbezpieczniej
 
Fotelik Hauck Varioguard PLUS przyszedł kilka dni temu i jestem bardzo zadowolona. Krótko opiszę jego zalety i wady:
-możliwość jazdy przodem i tyłem
-montowany na bazie Isofix systemem Isofix lub pasami (uwaga! Z tego co przeczytałam w internecie testy ADAC pozytywnie wypadły przy montażu poprzez Isofix, ktoś przetestował na pasach i wyszły źle)
-4 gwiazdki bezpieczeństwa w testach ADAC, 3 gwiazdki w ogólnej ocenie
-Poduszka dopasowująca się do główki dziecka
-3 pozycje siedzenia
-bardzo przystępna cena jak na te parametry, ale słaba dostępność w sklepach (kupiłam przez internet za 1030zł)
-nie zajmuje bardzo dużo miejsca, z przodu spokojnie może siedzieć osoba że tak powiem normalnych rozmiarów, kosztem tego maluch ma trochę mało miejsca na nogi siedząc tyłem, ale jak będzie starszy można odwrócić przodem, także w tej kwestii coś za coś :)

Dla osób ceniących bezpieczeństwo, mających w aucie system Isofix, dla których ważna jest jazda tyłem przynajmniej na początku (ciężko mi powiedzieć kiedy może zrobić się ciasno), chcących mieć możliwą jazdę przodem i mających mniejszy samochód lub gdy z przodu ktoś będzie chciał jeździć wygodnie (oczywiście nikt wielkiej postury), mających mniejszy budżet, ten fotelik jest na prawdę bardzo dobrym wyborem :)
 
Ostatnia edycja:
Hmm, my mamy przedzial 9-36, model Nino z Easy Go. Tylem niestety nie mozna nim podrozowac, ale i tak chwalimy sobie ten zakup. Fotelik jest wygodny, ma kilka pozycji pochylenia, mocny zaglowek. Dziecko jest bezpieczne ;)
 
Joie nie kupujcie, w razie reklamacji odrzucają
Mozesz doprecyzowac jakie reklamacje odrzucaja? Ja kupilam niedawno Stages i na razie jestem zadowolona. To jest mój piąty fotelik samochodowy, nigdy nie mialam potrzeby niczego reklamować w fotelikach i na razie nie widze, żeby w Joie bylo coś do kitu.
 
Nam przycięły się pasy, od przycinania zmechacily i joie nie wymienił pasów na reklamacje. Zaproponowali odpłatnie za 500zl.. pisałam z dziewczyna, której zablokowały się w środku fotelika pasy i gdyby nie to ze termin na odpowiedz minął to odrzucili reklamacje. Ale prawnie termin minął wiec dali im nowy fotelik, który sprzedała od razu. Nie polecam, już tej firmy nie kupimy..
 
reklama
Do góry