reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezpieczny fotelik samochodowy 9-18kg tyłem, przodem

reklama
Ja wiem ze trzeba zwracać na homologację i atesty, najnowsze to chyba rc/04 dobrze jak maja tez robione niezależne testy zderzeniowe warto czytać gdzie, oczywiście im więcej gwiazdek tym lepiej. Od 9kg to już lepiej przodem lub z możliwością przodem i tyłem.
 
Ja wiem ze trzeba zwracać na homologację i atesty, najnowsze to chyba rc/04 dobrze jak maja tez robione niezależne testy zderzeniowe warto czytać gdzie, oczywiście im więcej gwiazdek tym lepiej. Od 9kg to już lepiej przodem lub z możliwością przodem i tyłem.

Absolutnie nie lepiej przodem, w zyciu! Jak najdluzej tylem- tak jest najbezpieczniej.
 
Ale jak masz fotelik 9-18 to 18 kilo wazy dziecko mające 4-6 lat. Nie wiem jak wyobrażasz sobie wożenie takiego dużego dziecka tylem
No niekoniecznie. Moja kuzynka ma corke, ktora wazy 18kg majac 2lata I takiego malego dziecka nie wsadzisz do fotelika przodem. Wbrew pozorom dzieci tylem wiecej widza. ;) I powinno sie wozic do 6tego roku zycia tylem. ;) dziecko kilkumiesieczne wazace 9kg lub wiecej jest za male na fotelik przodem, bo pasy wewnetrzne go nie utrzynaja I sie polamie. ;)
 
No niekoniecznie. Moja kuzynka ma corke, ktora wazy 18kg majac 2lata I takiego malego dziecka nie wsadzisz do fotelika przodem. Wbrew pozorom dzieci tylem wiecej widza. ;) I powinno sie wozic do 6tego roku zycia tylem. ;) dziecko kilkumiesieczne wazace 9kg lub wiecej jest za male na fotelik przodem, bo pasy wewnetrzne go nie utrzynaja I sie polamie. ;)
18 kg 2 lata to mnie zaskoczyłaś. Mój młody ma 6 lat i wazy 20 :shocked2:
 
Ale jak masz fotelik 9-18 to 18 kilo wazy dziecko mające 4-6 lat. Nie wiem jak wyobrażasz sobie wożenie takiego dużego dziecka tylem

No zupelnie normalnie sobie to wyobrazam [emoji6] moja coreczka ma 3 lata i 15kg, jezdzi tylem i jeszcze dlugo pojezdzi- ma jeden z lepszych fotelikow tylem do 25 kg. Mlodszy 18 mies caly czas tylem w foteliku obrotowym do 18 kg.
Zapraszam na grupe spolecznosc osiem gwiazdek, albo strone tylem.pl. Dzieci spokojnie do 6 rz jezdza tylem- tak jet najbezpieczniej.
 
No zupelnie normalnie sobie to wyobrazam [emoji6] moja coreczka ma 3 lata i 15kg, jezdzi tylem i jeszcze dlugo pojezdzi- ma jeden z lepszych fotelikow tylem do 25 kg. Mlodszy 18 mies caly czas tylem w foteliku obrotowym do 18 kg.
Zapraszam na grupe spolecznosc osiem gwiazdek, albo strone tylem.pl. Dzieci spokojnie do 6 rz jezdza tylem- tak jet najbezpieczniej.
Moja 18mies tez tylem i nie zmierzam tego zmieniac jeszcze przez dlugi czas. Mala nie jest, a miejsca ma sporo.
Mam nadzieje przynajmniej do 3go roku zycia wozic tylem, a jesli sie da to dluzej, dla jej bezpieczenstwa. Mamy Britax Romer Dual iSize
 
reklama
Blog osiemgwiazdek i tyłem.pl podpowiedzą
OJak bedziesz to czytać, to porównaj badania i testy o których mówili kilka miesięcy temu i teraz . Lawirują i manipulują faktami aby promowac i sprzedawac swoje strasznie drogie fotelik. Wszędzie pełno takich odesłań do nich, blog fajnie prowadzony ale jak mówiłem strasznie stronniczo
 
Do góry