reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezpłatne leki w ciąży?

Dołączył(a)
22 Czerwiec 2023
Postów
1
Cześć,
wiecie może jak to jest z bezpłatnymi lekami w ciąży? Funkcjonuje coś takiego jak ciąża+?
Jestem teraz w 17 tygodniu ciąży, biorę Clexane, z pappa wyszło mi ryzyko przedwczesnego porodu i preeklampsji. Do tej pory kupowałam wszystko na 100% ceny, ale znalazłam info właśnie o tych lekach darmowych.
Pytałam moją lekarz prowadzącą o leki dla kobiet w ciąży, ale stwierdziła, że nie mam wskazań do refundacji, więc dalej mam receptę pełnopłatną.
Dodam, że jestem normalnie ubezpieczona i pracuję na umowę (jeśli to ma jakieś znaczenie).
Wiem, że mogę zadzwonić na infolinię NFZ, ale może któraś z Was powie mi coś z własnego doświadczenia jak to wygląda?
 
reklama
Cześć,
wiecie może jak to jest z bezpłatnymi lekami w ciąży? Funkcjonuje coś takiego jak ciąża+?
Jestem teraz w 17 tygodniu ciąży, biorę Clexane, z pappa wyszło mi ryzyko przedwczesnego porodu i preeklampsji. Do tej pory kupowałam wszystko na 100% ceny, ale znalazłam info właśnie o tych lekach darmowych.
Pytałam moją lekarz prowadzącą o leki dla kobiet w ciąży, ale stwierdziła, że nie mam wskazań do refundacji, więc dalej mam receptę pełnopłatną.
Dodam, że jestem normalnie ubezpieczona i pracuję na umowę (jeśli to ma jakieś znaczenie).
Wiem, że mogę zadzwonić na infolinię NFZ, ale może któraś z Was powie mi coś z własnego doświadczenia jak to wygląda?

Tu masz listę bezpłatnych leków Link do: Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży
 
Cześć,
wiecie może jak to jest z bezpłatnymi lekami w ciąży? Funkcjonuje coś takiego jak ciąża+?
Jestem teraz w 17 tygodniu ciąży, biorę Clexane, z pappa wyszło mi ryzyko przedwczesnego porodu i preeklampsji. Do tej pory kupowałam wszystko na 100% ceny, ale znalazłam info właśnie o tych lekach darmowych.
Pytałam moją lekarz prowadzącą o leki dla kobiet w ciąży, ale stwierdziła, że nie mam wskazań do refundacji, więc dalej mam receptę pełnopłatną.
Dodam, że jestem normalnie ubezpieczona i pracuję na umowę (jeśli to ma jakieś znaczenie).
Wiem, że mogę zadzwonić na infolinię NFZ, ale może któraś z Was powie mi coś z własnego doświadczenia jak to wygląda?
Osobiście dwóch lekarzy odmówiło mi refundacji na heparynę w ciąży tłumacząc się że nie zamierzają płacić kary za wypisywanie darmowej heparyny bez wskazań …

Zrobiłam badania , wyszly mi mutacje i heparynę mam teraz z refundacją bez problemu 😉

Poszukaj sobie w lupce … takich tematów jest od groma …
 
Tak,niektóre leki m.in. Clexane mogą być refundowane w całości i wydawane bezpłatnie pacjentkom w ciąży (na recepcie lekarz musi umieścić uprawnienie "C"), natomiast refundacja przysługuje tylko w określonych wskazaniach (w ciąży najczęściej): zespół antyfosfolipidowy czy profilaktyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Oczywiście wskazan jest więcej, można sobie znaleźć w necie.

Jeżeli nie ma pani żadnych ze wskazan do refundacji to lekarz raczej nie wypisze leku na zniżkę. Zamiast Clexane można kupować Neoparin (odpowiednik). Zawsze to troszkę taniej.
 
Do góry