reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezpłodność

Madziuska324

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Styczeń 2020
Postów
24
Witajcie kochane. Jestem po laparoskopi i histeroskopii wynik jest dołujący. Brak przejścia z macicy do jajowodów. Jak by ktoś ścianę postawił. Diagnoza lekarza - In vitro. Moje pytanie brzmi czy nie ma możliwości jakoś operacyjnie zrobić nacięć żeby zrobić takie ujścia??? Spotkał się ktoś z takim dziwnym przypadkiem jak ja 😭😢. Jestem załamana...
 
reklama
Na niedrożne jajowody chyba nie ma jakiegoś dobrego sposobu. Często się słyszy że histeroskopia może udrożnić ale u Ciebie chyba niestety nie dało rady :(
Wiesz co jest powodem niedrożność ? Jakieś zrosty ? Zapalenia ?
 
Na niedrożne jajowody chyba nie ma jakiegoś dobrego sposobu. Często się słyszy że histeroskopia może udrożnić ale u Ciebie chyba niestety nie dało rady :(
Wiesz co jest powodem niedrożność ? Jakieś zrosty ? Zapalenia ?
Właśnie w tym rzecz że jajowody są drożne. Jak to lekarz powiedział super zdrowe macica również ale jest ściana brak ujścia z macicy do jajowodów. Oznajmił mi że to wada wrodzona 😢
 
Hej, myślę że powinnaś szczerze porozmawiać z lekarzem, powiedzieć że szukasz innej metody niż in vitro, może ma jakiś pomysł, czy usunięcie tych ścian jest możliwe, jak duże jest ryzyko, jak on to w ogóle widzi. A może zna lekarza, który miałby ochotę pochylić się nad takim szczególnym przypadkiem. Oczywiście (niestety) może okazać się, że nie ma szans usunięcie ścian, albo ryzyko tej operacji byłoby zbyt duże. Ale ten temat trzeba drążyć z lekarzami, dobrymi ginekologami.
 
reklama
Do góry