reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezsennośc 10 tygodniowego Bobasa

Dołączył(a)
28 Styczeń 2011
Postów
3
Miasto
Szydłowiec
Witam!!
Mam dośc powazny problem ze snem Synka. Jego doba wygląda następująco: Pobudka ok. 5 - 6 rano, jedzenie i "zabawa" do 10 - 14 (różnie bywa, czasem zaśnie na 2 godzinki ok. 10, czasem nie), między 12 - 14 godzinny spacer, który przesypia i potem zaczyna się "zabawa" do samej 21 - 22, czyli godziny kąpieli (czasem złapie też mniej więcej 2 godzinną drzemkę między 16 a 18) i po kąpieli zasypia przed północą. Widać po Nim zmęczenie i złość podczas tych przerw, kiedy nie śpi, ale zasnąć nie może... Zasypia przez ok. 1 - 2 godziny tzn. zaśnie i po 10 minutach budzi się i zachowuje się jakby spał kilka godzin, a za kolejne 15 minut marudzi i jest bardzo senny. Po 1 - 2 godzinach takiego zachowania zasypia na dłżej. Nie ma kolki, głodny też na pewno nie jest. Za ciepło i za zimno tez nie. Bardzo męczymy się z tym oboje, a to nie jest normalne żeby niespełna 3 miesięczne dziecko tak spało...
 
reklama
Spróbuj opatulać dziecko ciasno kołderką, kocykiem. DObry jest sposób dr Karpa. Samej metody usypiania nie stosowałam, ale opatulenie sprawdziło sie przy obu maluchach. Zosia do dziś jest opatulana kołderką i jesli jest zmęczona zasypia w 10 minut. I może spacer przedłuż mu do 2 godzin.

U Stasia rytm dnia wyglądał tak, że budził sie w okolicach 6. Ok 9 - 40 min drzemki. 12 spacer, na ktorym spał dopóki jeżdził wózek więc jeżdziłam 2-2 i pół godziny. Ok 16 drzemka 40 min. Kąpiel o 19. Kolacja i spanie. Każde dziecko znajduje swój rytm, ale często trzeba im pomóc go odnaleźć. I wam tez się uda.



 
Ostatnia edycja:
Uuu, ciężka sprawa. Maluchy w tym wieku na ogół wytrzymują około godziny, półtorej max bez spania.
Jak utulasz do snu maluszka? Czekasz na sygnały zmęczenia? Jakie daje sygnały? Ziewnięcie,marudzenie, płacz?
Może zbyt późno zaczynasz utulać maluszka, kiedy jest on już przemęczony - no i w konsekwencji nie może zasnąć głębszym, regenerującym snem.
 
eee nie prawda kazde dziecko jest inne, mój syn miał podobnie a potem mu sie wszystko unormowało, może za póżno kąpel robisz,
u nas teraz wygląda to tak od jakiś 4, 5 miesiecy z przerwami w dniach ząbkowania
rano o 8-9 pobudka zabawa do 11-12 potem spi do 13-14 zalezy czasem jak jest spacer do spi 12-15. potem niespi do 21, o 20 kąpiel. i albo zasypia o 21 albo 23. ale w nocy niestety jeszcze sie budzi 3 razy na jedzenie. Ogólnie jet tak że nieważne o ktorej pojdzie spac zawsze wstaje 8-9, i zawsze spi około 12 w południe.

Jak mial 3, 4 miesiące to był prblem bo co go odłożyłam to sie budził, a ponieważ karmiłam piersią to w którymś momencie spalam z nim non stop do 5 miesiecy, i nie było problemu z odzwyczjeniem go zeby nie spał z nami

na temat usypiania polecam metody tracy hoog i zawitkowskiego
 
Zgadzam się w kwestii metod Tracy Hogg, sama z powodzeniem stosuję (nie jest oczywiście tak różowo, jakby z książek wynikalo - w końcu dziecko to nie tresowana małpka ;-) )
Marysia868, ale jest jednak różnica pomiędzy półtoramiesięcznym a pięciomiesięcznym dzidziusiem. No i co do zasady półtoramiesięczny potrzebuje więcej snu.
 
Do góry