reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezsenność

Dołączył(a)
17 Maj 2019
Postów
3
Witam dziewczyny, jestem w 5 miesiącu ciąży. Od kilku tygodni mam problem ze spaniem w nocy. Zasypiam bez problemu ale za dwie godziny się budzę i do rana mam problem żeby zasnąć. Nie powiem, stresuje mnie to bardzo. Piję melisę przed snem ale nic mi to nie daje. Cały dzień jestem rozwalona, martwię się o dziecko... Poprzednia ciążę miałam zagrozona, skracała mi się szyjka. Teraz jest wszystko w porządku nie wiem skąd ta bezsenność :( boje się że świruje...
 
reklama
W ciąży to raczej normalne. Ja cały trzeci trymestr prawie nie spałam. Jak mi się udało zasnąć po południu na 2 h to było dobrze, a tam spać chciało mi się już o 21,a o 23 budziłam się wyspana. I czasem długo długo zasnąć nie mogłam. Najczęściej dopiero nad ranem, gdzie za chwilę budzik dzwonił 🤦‍♀️ nie martw się, takie uroki. Urodzilam zdrowiutkiego chłopczyka mimo tej bezsenności 😉😊
 
Ja w poprzedniej ciąży cierpiałam na bezsenność.szlam spać o 1 wstawałam już od 4tej. Miałam opcje brać leki na sen od psychiatry.. Ale nie chciałam.. Wiedziałam że w ciąży taki urok był.. Ja później odsypiam w dzień... Po obiedzie szłam spać na 2/3godzinki. Jeżeli masz taka możliwość też staraj się spać w dzień skoro w nocy nie śpisz..
 
Też nie mogłam spać w ciąży. A jak już spałam to miałam straszne sny. Chodziłam spać koło północy, wstawałam o 5-6, z przerwami w nocy na siku 🤦‍♀️ W pierwszej ciąży odsypiałam w dzień, w drugiej już nie mogłam. Dzieci urodzone w terminie i zdrowe.
 
Też mam problem ze snem i to bardziej niż w pierwszej ciąży. Chyba organizm szykuje się na dziecko 😅 staraj się odpoczywać ile się da i się nie stresuj. życzę dziecka śpiocha, bo inaczej lepiej nie będzie 😃
 
Witam dziewczyny, jestem w 5 miesiącu ciąży. Od kilku tygodni mam problem ze spaniem w nocy. Zasypiam bez problemu ale za dwie godziny się budzę i do rana mam problem żeby zasnąć. Nie powiem, stresuje mnie to bardzo. Piję melisę przed snem ale nic mi to nie daje. Cały dzień jestem rozwalona, martwię się o dziecko... Poprzednia ciążę miałam zagrozona, skracała mi się szyjka. Teraz jest wszystko w porządku nie wiem skąd ta bezsenność :( boje się że świruje...
Ja nie spalam cała ciążę, robilam drzemki w dzien. Ciężko było funkcjonować. Teraz dziecko ma to samo. Mam niemowle cierpiące na bezsenność. Jest zmęczone, ale placze bo nie może spać. Ma tak od noworodka, i też się zastanawiam czy to ma coś wspólnego 🤔 ale ponoc bezsenność w ciąży jest dość powszechna.
 
Miałam tak cały trzeci trymestr 😕 zasypiałam po północy a o 4ej po powrocie z łazienki już zasnąć nie mogłam dalej i rak czuwałam do rana by po 10ej iść na drzemkę
 
Ostatnia edycja:
reklama
Miałam tak samo. Polecam lekarza psychiatrę od zaburzeń snu. Na początek farmakologia, po to żebyś wróciła do równowagi, potem lekarz zadecyduje jak poprowadzić leczenie. Byłam w okropnym stanie, więc rozumiem jak się czujesz.
Możesz również zastanowić sie nad konsultacja psychologiczną.
Link do: Psychiatra Warszawa - Centrum Terapii Dialog - Lekarz psychiatra prywatnie, online

Od siebie polecam ten gabinet w Warszawie.
Ja od jakiegoś czasu miałam się wybrać do kogoś, żeby pomógł z bezsennością. Teraz w ciąży jest jeszcze gorzej. Plus takie, że po tygodniu spania po 2h na dobę, w końcu padam i śpię.
 
Do góry