reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezskuteczne starania o dziecko

Nie sadze żeby facet który nie chce dziecka poddawał sie tak krępującymi badaniu jakim jest badanie nasienia... sadzać po Twojej historii z niechciana ciaza i byłym który z Tobą dzieci nie chce mieć... mysle ze masz tyle lat na ile nick wskazuje „22” co wiele tłumaczy czym argumentujesz swoje zdanie. Przepraszam ze tak ostro ale nie masz pojęcia co przechodzi ta dziewczyna i jej facet i nie życzę byś musiała kiedykolwiek przez to przechodzić!
Jesteśmy tu po to aby sobie pomagać i wspierać się, bede bronić tego stanowiska😡
Czyli przygadał kocioł garnkowi ;D....

Jeśli chodzi o badania u mężczyzn. Bardzo wiele z nich idzie pod dużym naciskiem partnerek, niestety to też szara rzeczywistość. I to działa w dwie strony niestety... No i w większości przypadków mężczyźni się tak nie nakręcają.
 
reklama
Z moją historią ,to nie ma nic wspólnego a napisałam to z troski ,bo może to nie jest właściwy facet 😝.To ,że mój były nie chce dziecka nie ma tu nic do rzeczy ,bo akurat mogłabym być samotna matką 😋
To ma bardzo dużo do rzeczy. Twoje doświadczenia są bardzo smutne, jednak nie miałaś do czynienia z długimi staraniami.

Ty masz swoje do myślenia, czyli znaleźć odpowiednią antykoncepcję. Samotne macierzyństwo wcale nie jest czymś łatwym, ani dobrym dla obu stron.
 
Ostatnia edycja:
Czyli przygadał kocioł garnkowi ;D....

Jeśli chodzi o badania u mężczyzn. Bardzo wiele z nich idzie pod dużym naciskiem partnerek, niestety to też szara rzeczywistość. I to działa w dwie strony niestety...
Serio? Pod dużym naciskiem? Pierwsze słyszę aby ktoś kiedyś na sile faceta na badanie nasienia wysłał. W dojrzałym związku gdzie oboje pragną ciąży każdy bada się, bo owszem MUSI ale tez dlatego, ze chce aby się udało. Przecież facet autorki rzucił palenie, a nie jest to prosta sprawa! Przecież nie pije alkoholu codziennie! Być może potrzebuje w te weekendy wypić tego drinka, aby na chwile nie myśleć. Ja tam go rozumiem...
 
Serio? Pod dużym naciskiem? Pierwsze słyszę aby ktoś kiedyś na sile faceta na badanie nasienia wysłał. W dojrzałym związku gdzie oboje pragną ciąży każdy bada się, bo owszem MUSI ale tez dlatego, ze chce aby się udało. Przecież facet autorki rzucił palenie, a nie jest to prosta sprawa! Przecież nie pije alkoholu codziennie! Być może potrzebuje w te weekendy wypić tego drinka, aby na chwile nie myśleć. Ja tam go rozumiem...
A normalne jest picie alkoholu każdego dnia ? Ludzie odrzucają wszystko kiedy pragną dziecka. ( Jestem za tym dopiero po szczegółowych badaniach)
I właśnie tak ! Bardzo wiele mężczyzn idzie tam dla swojego spokoju. Widziałaś tu faceta który pisze, że się nie udaje i jest załamany ?? Oczywiście, że oni przeżywają po swojemu i wcale nie w mniejszym stopniu. Jednak ile kobiet nalega na seks każdego dnia kiedy chcą mieć dziecko ? Porozmawiaj z jakimś mężczyzna który przeżył takie starania :) ja znam wielu. Dojrzałe małżeństwa ? To nie znaczy, że obie strony w tym samym stopniu pragną dziecka. Myślę nawet, że to jest mało realne w początkowej fazie starań.

Weź jeszcze pod uwagę, że te ich badanie nasienia to jest nic w porównaniu co musi przejść kobieta....
 
Kochane, nie ma się o co wykłócać. Mój mąż sam zdecydował się na badanie nasienia, nikt tu nikogo nie naciskał. I nie pije codziennie alkoholu, ale z tego co czytałam wystarczy, że w week wypije to uważam, że jest to już szkodliwe. Akurat mój facet nie należy do osób, które się tym nie przejmują i tak samo pragnie dziecka jak ja.
 
A normalne jest picie alkoholu każdego dnia ? Ludzie odrzucają wszystko kiedy pragną dziecka.
I właśnie tak ! Bardzo wiele mężczyzn idzie tam dla swojego spokoju. Widziałaś tu faceta który pisze, że się nie udaje i jest załamany ?? Oczywiście, że oni przeżywają po swojemu i wcale nie w mniejszym stopniu. Jednak ile kobiet nalega na seks każdego dnia kiedy chcą mieć dziecko ? Porozmawiaj z jakimś mężczyzna który przeżył takie starania :) ja znam wielu. Dojrzałe małżeństwa ? To nie znaczy, że obie strony w tym samym stopniu pragną dziecka. Myślę nawet, że to jest mało realne w początkowej fazie starań.
Przecież autorka nie pisała, ze partner pije codziennie alkohol😂. Bierze suplementy na poprawę nasienia, rzucił palenie. Nie odmawia alkoholu w weekend co moim zdaniem nie oznacza, ze nie chce mieć z nią dziecka! A tak to zostało to podsumowane.
 
To ma bardzo dużo do rzeczy. Twoje doświadczenia są bardzo smutne, jednak nie miałaś do czynienia z długimi staraniami.

Ty masz swoje do myślenia, czyli znaleźć odpowiednią antykoncepcję. Samotne macierzyństwo wcale nie jest czymś łatwym, ani dobrym dla obu stron.
Tak się składa że już kiedyś zaszłam w ciążę z tym facetem jak jeszcze byliśmy razem ale poroniłam na wczesnym etapie.Na początku chciał dziecka a jak się dowiedział że zaszłam to stwierdził ,że nie chce mieć ze mna dzieci 😂.Teraz mam wrażenie że dojrzał tylko nie jest jeszcze gotowy na dziecko ale jakbym zaszła to dla mnie by nie było tragedii bo chciałabym mieć Bobo i w sumie swój post napisałam w chwilowym strachu.Jestesmy jakby na etapie wracania do siebie i w sumie może by zmienił zdanie i chciał tego dziecka jakbym zaszła ,bo w tej chwili do końca nie pozwalają mu na to finanse.Nie wiesz czy nie mam za sobą długich starań ,nic o mnie nie wiesz ,więc nie oceniaj😌
 
Przecież autorka nie pisała, ze partner pije codziennie alkohol😂. Bierze suplementy na poprawę nasienia, rzucił palenie. Nie odmawia alkoholu w weekend co moim zdaniem nie oznacza, ze nie chce mieć z nią dziecka! A tak to zostało to podsumowane.
Ja tego tak nie podsumowalam. Mój odzew był tylko na zdanie "przecież nie pije alkoholu codziennie".
Oczywiście, że chce, ale chyba wiesz że kobiety z natury przejmują się wszystkim bardziej, to właśnie one robią testy które zawodzą i one będą nosiły dziecko po sercem.
Ja osobiście nie widzę nic złego w weekendowym drinku, nawet sama wtedy kiedy już się poddałam wreszcie zaczęłam imprezować i się udało. Rozmowa między nami jest tylko taka, że jeśli nasienie wychodzi kiepsko to trzeba odstawić wszystko. Suplementy to tylko suplementy.
 
reklama
Tak się składa że już kiedyś zaszłam w ciążę z tym facetem jak jeszcze byliśmy razem ale poroniłam na wczesnym etapie.Na początku chciał dziecka a jak się dowiedział że zaszłam to stwierdził ,że nie chce mieć ze mna dzieci 😂.Teraz mam wrażenie że dojrzał tylko nie jest jeszcze gotowy na dziecko ale jakbym zaszła to dla mnie by nie było tragedii bo chciałabym mieć Bobo i w sumie swój post napisałam w chwilowym strachu.Jestesmy jakby na etapie wracania do siebie i w sumie może by zmienił zdanie i chciał tego dziecka jakbym zaszła ,bo w tej chwili do końca nie pozwalają mu na to finanse.Nie wiesz czy nie mam za sobą długich starań ,nic o mnie nie wiesz ,więc nie oceniaj😌
Nie będę tu ciągnęła Twojego wątku. Mężczyzna dojrzały nie wycofuje się kiedy już "mleko się rozlało". Ty możesz mieć inne odczucia jednak niesmak pozostaje i może wyjść z tego wszystko.
 
Do góry