reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bhcg 157,9 mlU/ml, test ciążowy pozytywny

Dołączył(a)
5 Maj 2023
Postów
6
Hej, mam 25 lat, od jakiegoś czasu staramy się z mężem o maleństwo, i chyba się udało bhcg wyszło 157,9 mlU/ml, test ciążowy pozytywny, byłam u swojej Pani ginekolog powiedziała, że macica rozciąga się jak do wczesnej ciąży, oczywiście cały kwiecień brak miesiączki, kazała powtórzyć mi bhcg, jutro idę sprawdzić, tylko powiedźcie mi czy takie kłucia, ciągnięcia i ból w dolnej części pleców to normalne? Oczywiście pracuje fizycznie, jestem 8 godzin na nogach, trochę się niepokoje, że coś jest nie tak, czy to może być ból od przeciążenia? no i najważniejsze powiedźcie mi kiedy mogę zobaczyć pęcherzyk lub maluszka ☺️
Ps.a jak z paznokciami, lubię robić sobie akrylożelem sama, czy to bezpieczne dla tak małej istotki?
 
reklama
Hej, mam 25 lat, od jakiegoś czasu staramy się z mężem o maleństwo, i chyba się udało bhcg wyszło 157,9 mlU/ml, test ciążowy pozytywny, byłam u swojej Pani ginekolog powiedziała, że macica rozciąga się jak do wczesnej ciąży, oczywiście cały kwiecień brak miesiączki, kazała powtórzyć mi bhcg, jutro idę sprawdzić, tylko powiedźcie mi czy takie kłucia, ciągnięcia i ból w dolnej części pleców to normalne? Oczywiście pracuje fizycznie, jestem 8 godzin na nogach, trochę się niepokoje, że coś jest nie tak, czy to może być ból od przeciążenia? no i najważniejsze powiedźcie mi kiedy mogę zobaczyć pęcherzyk lub maluszka ☺️
Ps.a jak z paznokciami, lubię robić sobie akrylożelem sama, czy to bezpieczne dla tak małej istotki?
Hej, ja dowiedziałam się o swojej ciąży bardzo wcześnie, moja beta wynosiła trochę ponad 60. Poszłam do ginekologa przy bezie 2300, bo od 1000 już można coś zobaczyć. Okazało się, ze jestem w 4 tygodniu i było widać malutki pęcherzyk. Tydzień później poszłam znowu do ginekologa i już było widać pęcherzyk żółtkowy. Teraz czekam do wtorku, bo ma juz być widać zarodek i tętno.
Jeżeli chodzi o twoje dolegliwość to u mnie są bardzo podobne. Mój ginekolog mówi, ze to normalne. Aktualnie zaczynam 8 tydzień. Jeżeli masz prace fizyczna to raczej bym poszła na zwolnienie, nie musi to być jeszcze zwolnienie ciążowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej, ja dowiedziałam się o swojej ciąży bardzo wcześnie, moja beta wynosiła trochę ponad 60. Poszłam do ginekologa przy bezie 2300, bo od 1000 już można coś zobaczyć. Okazało się, ze jestem w 4 tygodniu i było widać malutki pęcherzyk. Tydzień później poszłam znowu do ginekologa i już było widać ciałko żółte. Teraz czekam do wtorku, bo ma juz być widać zarodek i tętno.
Jeżeli chodzi o twoje dolegliwość to u mnie są bardzo podobne. Mój ginekolog mówi, ze to normalne. Aktualnie zaczynam 8 tydzień. Jeżeli masz prace fizyczna to raczej bym poszła na zwolnienie, nie musi to być jeszcze zwolnienie ciążowe.
Wiesz ja planowałam wziąć zaświadczenie do pracy o ciąży i jeszcze cały maj przepracować o ile oczywiście pozwoli mi moja ginekolog, a powiedz mi jeśli robiłam betę w sobotę i jutro mija tydzień od pierwszego wyniku, to dużo może wzrosnąć?
 
Wiesz ja planowałam wziąć zaświadczenie do pracy o ciąży i jeszcze cały maj przepracować o ile oczywiście pozwoli mi moja ginekolog, a powiedz mi jeśli robiłam betę w sobotę i jutro mija tydzień od pierwszego wyniku, to dużo może wzrosnąć
Żeby określić prawidłowy przyrost bety trzeba ja powtórzyć po 48 h. Wtedy porównujesz sobie ja na kalkulatorze beta hcg jest w internecie. Czyli jak zrobisz jutro to powtórz ją po 48 h.
Ja raz powtórzyłam po 3 dniach, później chyba po tygodniu i za 4 razem dopiero prawidlowo zrobiłam, bo powtórzyłam po 48 h i wszystko było dobrze.
 
reklama
Hej, ja dowiedziałam się o swojej ciąży bardzo wcześnie, moja beta wynosiła trochę ponad 60. Poszłam do ginekologa przy bezie 2300, bo od 1000 już można coś zobaczyć. Okazało się, ze jestem w 4 tygodniu i było widać malutki pęcherzyk. Tydzień później poszłam znowu do ginekologa i już było widać ciałko żółte. Teraz czekam do wtorku, bo ma juz być widać zarodek i tętno.
Jeżeli chodzi o twoje dolegliwość to u mnie są bardzo podobne. Mój ginekolog mówi, ze to normalne. Aktualnie zaczynam 8 tydzień. Jeżeli masz prace fizyczna to raczej bym poszła na zwolnienie, nie musi to być jeszcze zwolnienie ciążowe.
cialko zolte powstaje w wyniku owulacji
 
reklama
Do góry