reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biała herbata w ciąży

Dołączył(a)
2 Wrzesień 2014
Postów
14
Cześć przyszłe Mamuśki! Zestresowałam się trochę i chyba potrzebuję pocieszenia :( Jestem w 9tc i do tej pory codziennie miałam swoje małe napojowe rytuały, mianowicie codziennie piłam sobie jedną kawkę (lekarz pozwolił na max 2) oraz kubek białej herbaty - tego nie konsultowałam z lekarzem, dostałam tylko zalecenia PTG gdzie było napisane, że jest kategoryczny zakaz picia zielonej herbaty ze względu na negatywny wpływ na serduszko dziecka. Natomiast kilka dni temu przeszperałam internet i w kilku miejscach wyczytałam, że biała herbata również jest zabroniona w ciąży, bo ma najwyższą zawartość kofeiny ze wszystkich herbat oraz zawiera jakąś substancję, która utrudnia wchłanianie kwasu foliowego. Z kolei w innym miejscu napisane było, że z umiarem biała herbata w ciązy jest ok. Czy macie jakieś doświadczenie z białą herbatą? Może jakąś opinię lekarza? Strasznie się boję, że mogłam zaszkodzić dziecku a wizyta u lekarza dopiero za 1,5 tygodnia :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja przez cala ciaze zielona herabate pije i nic sie nie dzieje niewiem gdzie Ty to wyczytałas
Przecież napisałam gdzie - dostałam od lekarza zalecenia żywieniowe przygotowane przez PTG, sama tego nie wymyśliłam :) Z resztą internet też huczy od takich informacji nt. zielonej herbaty, wystarczy sobie wygooglować. Jednak pewnie szkodliwe działanie może być dopiero jak pijesz tą herbatę w dużych ilościach :)
 
No jak bym 3heraty zielone dziennie pila to pewnie by moglo szkodzic ale raz dziennie to ok
Przecież napisałam gdzie - dostałam od lekarza zalecenia żywieniowe przygotowane przez PTG, sama tego nie wymyśliłam :) Z resztą internet też huczy od takich informacji nt. zielonej herbaty, wystarczy sobie wygooglować. Jednak pewnie szkodliwe działanie może być dopiero jak pijesz tą herbatę w dużych ilościach :)
 
Ktoś mi tu na forum powiedział, ze maliny w ciazy są zabronione. Czy soki z nich, już nie pamietam. A ja w drugiej ciazy codziennie piłam herbatę z sokiem malinowym. Nie mogłam się oprzec. Mały zdrowy i zadowolony tak wiec, ten tego....
Tak w ogóle, co to jest biala herbata..?
 
reklama
Ktoś mi tu na forum powiedział, ze maliny w ciazy są zabronione. Czy soki z nich, już nie pamietam. A ja w drugiej ciazy codziennie piłam herbatę z sokiem malinowym. Nie mogłam się oprzec. Mały zdrowy i zadowolony tak wiec, ten tego....
Tak w ogóle, co to jest biala herbata..?
Wywar z liści malin może spowodować skurcze macicy. Sok z malin nie ma nic do tego :)
Liście malin zawierają związek roślinny, który pwzmacnia ukrwienie i powoduje napinanie mięśni macicy, dlatego część kobiet zaczyna pić taką herbatkę po 36 tyg. ciąży. We wcześniejszej może wywołać niepotrzebne sensacje. A owoce - jak nie masz alergii możesz jeść :)
 
reklama
Do góry