reklama

białe plamy na zębach u niemowlaka

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez alkora, 17 Styczeń 2013.

1. alkora

alkora Początkująca w BB

Witam!
    Mój syn ma 11 i pół miesiąca, od ponad półtorej miesiąca rośnie mu 6 pierwszych zębów. Jedynki mają białe kredowe plamy, które raz są widoczne, a raz nie. Dolne zęby są zbyt małe aby stwierdzić plamy, natomiast dwójki wydaje się ze mają małe naloty. Szkliwo wydaje się być gładkie i błyszczące. Syn przyjmuje witaminę D z dodatkiem fluoru.
    Przesyłam w załączniku zdjęcia.
    Czy to fluoroza? Co robić żeby zęby stałe nie miały owych plam?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

2j.jpg

4j.jpg

3j.jpg

2. Witaj
    U takiego malucha nie mozna mowic o fluorozie, choc plamy wyglądają podobnie. Taki wygląd zębów związany jest z nasyceniem minerałami taknek zębów w różnym stopniu. Aby wyrównać kolor i uzyskać batrdziej mleczny kolor(bez białych plam) zaleca sie stosowac krem do zębów Tooth moose Jest to preprapart do stosowania od 1 ząbka- bez fluoru za to z aktywnym związkiem wapnia. Więcej inofmacji tutaj : GC TOOTH MOUSSE
    Pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

3. reklama
  4. alkora

alkora Początkująca w BB

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Pozdrawiam :-)

5. joannach

joannach Fanka BB :)

Podepnę się pod temat, bo mam bardzo podobny problem u mojej 2latki
    Dziś zauważyłam plamki białe na ząbkach u niej, wydaje mi się że do tej pory nie było ich, są troszkę mniejsze niż na zdjęciach u góry no ale są. Czy ja też powinnam zastosować krem do zębów Tooth moose ?
    Dodatkowo mam pytanie kiedy do dentysty z dzieckiem na pierwszą wizytę się powinnam wybrać? Do tej pory nie szłam bo mała boi się obcych i ząbków i tak by nie pokazała, ale teraz z dnia na dzień jest coraz lepiej i może bym ją jakoś przekonała? Bardzo proszę o poradę w tych dwóch sprawach
    Pozdrawiam :)

6. Witaj
    aby dokladnie stwierdzic czy u was te plamki to tez takie same trzeba by rzucić okiem. Cżesto u dwuletnich dzieci pojawiają sie białe kreseczki tuż przy dziąśle ale sa to juz odwapnieniem związane z próchnicą początkową .

dlatego nie zwlekaj z pierwsza wizyta u dentysty tylko szybko sie umów i stomatolog fachowo oceni co i jak. Na pierwsze wizyty adaptacyjne spokojnie można sie umawiać w okolicy 1 roku życia.

7. gwiazdkowa

gwiazdkowa Początkująca w BB

Też zauważyłam wymienione plamki u swojego synka i dopiero teraz zaczęłam się niepokoić. Zrobię tak jak radzicie i udam się do stomatologa tylko jeszcze nie wiem gdzie go szukać.

8. [SUB]na początku udaj sie do swojego[/SUB]

Na początku udaj sie do swojego, na pewno obejrzy i stwierdzi co to.

Poleć forum