reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Białko w moczu

Balbinka30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2019
Postów
1 255
Cześć, czy u którejś z Was wystąpiło białko w moczu w ciąży bez żadnych innych objawów i wszystko skończyło się dobrze? U mnie pojawiło się w 25 tc w ilości 15 mg/dl, obecnie 29 tc i ilość białka jest na tym samym poziomie. Brak obrzęków i nadciśnienia, lekarz mówi żeby się taką ilością nie przejmować, ale mimo wszystko nie daje mi to spokoju. Czy któraś miała podobną sytuację?
 
reklama
Rozwiązanie
N
A czy miałaś nadciśnienie i obrzęki?
Obrzeki nie, cisnienie wysokie dzien przed porodem, do tego czasu bylo wzorowe. W pierwszej ciazy nadcisnienie, male dziecko, podejrzenie preeklampsji ale ostatecznie do niej nie doszlo, na koncowce cisnienie sie samo unormowalo a dziecko wage nadrobilo.
Kazda ciaza i porod to.odrebny przypadek,.nie ma co porownywac, konsultuj wszystko co Cie niepokoi z lekarzem, opuchniecia, mroczki przed oczami, silny bol glowy, pilnuj cisnienia, przekroczone 140/90 jedz na szpital, dbaj o siebie i napewno dotrwacie do konca szczesliwie:)
Cześć, czy u którejś z Was wystąpiło białko w moczu w ciąży bez żadnych innych objawów i wszystko skończyło się dobrze? U mnie pojawiło się w 25 tc w ilości 15 mg/dl, obecnie 29 tc i ilość białka jest na tym samym poziomie. Brak obrzęków i nadciśnienia, lekarz mówi żeby się taką ilością nie przejmować, ale mimo wszystko nie daje mi to spokoju. Czy któraś miała podobną sytuację?
Ja miałam w ostatnim badaniu 19 i tez lekarz mówił żeby się nie przejmować (24 tc)
 
Mam analogiczną sytuację w 29tc tj. białko 25 mg/dl do tego cukier i erytrocyty 😵
Nadciśnienia nie mam, za to cukrzycę ciążową.
Tylko wszystkie pomiary i hemoglobina glikowana w normie i wg lekarza niemożliwe by cukier był na takiej wartości w moczu.
 
Cześć, czy u którejś z Was wystąpiło białko w moczu w ciąży bez żadnych innych objawów i wszystko skończyło się dobrze? U mnie pojawiło się w 25 tc w ilości 15 mg/dl, obecnie 29 tc i ilość białka jest na tym samym poziomie. Brak obrzęków i nadciśnienia, lekarz mówi żeby się taką ilością nie przejmować, ale mimo wszystko nie daje mi to spokoju. Czy któraś miała podobną sytuację?
Nie mialam przez cala ciaze, dzien przed porodem 294.5 mg/dL, 3 dni pozniej juz 24
Znalazlam kiedys cos takiego, wciazy moze normy inne

Jakie wartości białka są prawidłowe, a jakie powinny zaniepokoić?
do 30 mg/dl
- wartości prawidłowe (wynik ujemny)
od 30 mg/dl do 100 mg/dl - ilości śladowe białka, należy obserwować, czy to jednorazowa sytuacja czy też takie wyniki uporczywie się powtarzają (wtedy kontakt z lekarzem)
powyżej 100 mg/dl - należy zgłosić się do lekarza
 
Nie mialam przez cala ciaze, dzien przed porodem 294.5 mg/dL, 3 dni pozniej juz 24
Znalazlam kiedys cos takiego, wciazy moze normy inne

Jakie wartości białka są prawidłowe, a jakie powinny zaniepokoić?
do 30 mg/dl
- wartości prawidłowe (wynik ujemny)
od 30 mg/dl do 100 mg/dl - ilości śladowe białka, należy obserwować, czy to jednorazowa sytuacja czy też takie wyniki uporczywie się powtarzają (wtedy kontakt z lekarzem)
powyżej 100 mg/dl - należy zgłosić się do lekarza
Dzięki!
Mój lekarz mówi, że taka ilość jest ok. Z kolei inny lekarz, do którego chodziłam na usg twierdzi, że każda ilość białka w moczu powinna niepokoić... Internet też nie jest jednoznaczny jeśli chodzi o interpretację (chociaż tym źródłem najlepiej się nie sugerowac). Bardzo boję się zatrucia ciazowego. Czy mimo obecności białka w moczu udało Ci się urodzić SN?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja w tym momencie od 37 tc (teraz 39) mam 30mg/dl białka w moczu. Trafiłam w 37tc z nadciśnieniem którego wcześniej nie było do szpitala i tam na pierwszym badaniu było 24, na drugim 26, na trzecim po tygodniu 30. Jeden z lekarzy mówił że to bialkomocz, a drugi że to śladowe ilości. Poza tym na lydkach jestem mocno spuchnięta, w środę wracam do szpitala na wywołanie porodu jeśli nie zacznie sie nic samo. Ale wywoływać beda ze wzgledu na ciśnienie i w wypisie mam również wpisane nadcisnienie wywolane ciąża bez znamiennnego białkomoczu.
 
reklama
Dzięki!
Mój lekarz mówi, że raka ilość jest ok. Z kolei inne lekarz, do którego chodziłam na usg twierdzi, że każda ilość białka w moczu powinna niepokoić... Internet też nie jest jednoznaczny jeśli chodzi o interpretację (chociaż tym źródłem najlepiej się nie sugerowac). Bardzo boję się zatrucia ciazowego. Czy mimo obecności białka w moczu udało Ci się urodzić SN?
Tak, urodzilam sn tydzien przed terminem, stwierdzono stan przedrzucawkowy ale nie byli pewni bo bylam ledwo co po jelitowce i to ona mogla tak narobic balaganu w organizmie.
 
Do góry