reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biblioteka

Behemott

Czerwcowa mama'08
Dołączył(a)
11 Listopad 2007
Postów
474
Miasto
Warszawa
Drogie przyszłe i przyszły!
Co czytacie? Ja mam CIĄŻĘ ZDROWĄ I BEZPIECZNĄ z serii "Poradnik bez kantów", całkiem w porządku , ale jak mi proponują robienie kącika dla dziecka w I trymestrze, to nie koniecznie się stosuję...
I jeszcze zakupiłam DIETĘ PRZYSZŁEJ MATKI, (wyd. Rebis) ale ta lektura mi jakoś nie wchodzi- liczenie dawek odpowiednich składników w jedzeniu mnie przerasta.
A Wy co do poduszki?:cool2:
 
reklama
Ja mam "W oczekiwaniu na dziecko" - polecam i "40 tygodni ciazy tydzien po tygodniu" - ta niekoniecznie.
 
Razem z koleżankami gromadzimy różne czasopisma "dziecko" "mamo to ja" itp i tak czytając sobie artukuły różne różniste prowadzą nas przez ciążę a potem rozwój naszego malucha, fajne bo z życia wzięte i polskich realiów.:-D
 
Ja mam ''Zdrowa ciaze''.Ale ostatnio znow przeczytalam(po raz trzeci)''Polke'' Manueli Gretkowskiej-pamietnik z jej wlasnej ciazy.
A poza tym buszuje po necie:-)
 
wstyd się przyznać ale ja w tej ciąży nic nie czytam .... czasopisma dla rodziców ale to pod kątem Marysi.... alem wyrodna matka....
 
Ja też mam "W oczekiwaniu na dziecko", a mężowi kupiłam "Już prawie jestem tatą" :) W spadku po szwagierce dostałam też pokaźną stertę czasopism dla mam i przyszłych mam - ale jeszcze nawet nie miałam czasu ich przejrzeć.
 
Książki to moje życie ale od kiedy jestem w ciąży to nie czytam wogole...Przez wymioty to mi bardzo słabo i nie mam sił na nic, może w następnym miesiącu coś poczytam.W pierwszej ciąży czytałam wiele ale nie tylko o ciąży i dzieciach,gdybym miała coś polecic to zdecydowanie ,,W oczekiwaniu na dziecko"
 
No a z poza kanonu lektur, przerobiłam ostatnio dwie książki braci Strugackich "Piknik na skraju drogi" i "Drapieżność naszych czasów",:cool: ale żeby się nie zamykać tematycznie (fantastycznie konkretniej) zaśmiewam się nad drugą częścią MIKOŁAJKA. Na wszelkie doły polecam!!! :-)
 
Ostatnio przeczytałam piękną ksiażke(nie o ciąży) płakałam jak bóbr. ,,Pierwszy raz" Joy Fielding
 
reklama
wstyd się przyznać ale ja w tej ciąży nic nie czytam .... czasopisma dla rodziców ale to pod kątem Marysi.... alem wyrodna matka....

Ja też nie czytam...:zawstydzona/y: tzn. książek o ciąży i dzieciach, bo inne to owszem.

Ale podaję spis książek polecanych przez moją położną:


"Okres ciąży to nie tylko czas oczekiwania. Dlatego zalecamy zapoznanie się z poniższymi lekturami, które ułatwią zrozumienie Naszego nowego stanu i tego co czeka Mamę i Tatę"

"Gimnastyka dla kobiet w ciąży" - Lieselott Keller
"Poród aktywny" - Janet Balaskas
"Karmienie piersią" - M.Nehring-Gugulska
"Zrozumieć niemowlę" - Desmond Morris
"Pierwsze dziecko zmienia wszystko" - Gertrud Teusen
Czasopismo "Dziecko"
 
Do góry