reklama

Biegunka - postępowanie

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2005' rozpoczęty przez jujkaija, 10 Marzec 2007.

 1. jujkaija

  jujkaija

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rety:baffled: Moja córcia ma biegunkę - na razie ustała - po smekcie - dałyśmy ją w deserku jabłka-jagody wg wskazówek lekarza, teraz śpi - ale nie chce pić mięty - dalam mocno rozwodniony sok jablko+mięta - teraz usypia - biegunka na razie ustąpiła... Nie wiem, czy jej nie szkodzę. Lekarstwa dałam trochę - po jakiej dawce przechodzi dziecku ok 1,5 roku? pytam jak bylo u waszych, bo wiadomo jednej miarki nie ma - zależy od wielu czynników - nie chcę jej "zaczopować" z rozpędu... Więc może inaczej = czy po pierwszej dawce mam poczekać - czy dawać wg wskazówek - saszetka do dwóch /24 h?Moja Jujka je chętnie, ale pić teraz nie chce - właściwie za dnia nie piła mało, ale na noc chciałam cosik jeszcze dać - co Wam zalecano podawać do picia przy biegunce? Niestety ors 200 nie jest ulubioną mikstura mojej Maliznotki:szok: , marchewkę zjadła, ale sok be - boję się, że za dużo tych roztworów z owocowych soków łyka - jakieś proporcje? ja dałam sok;woda 1:3 może.
   
 2. Vertigo

  Vertigo Październikowa Mama 2005

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  kup do picia orsalit. podawaj wg wskazowek. poza tym lakcid albo enterol. i raczej nifuroksazyd (na recepte), zamiast smecty. smecta tylko hamuje, a nifuroksazyd ma dzialanie bakteriobojcze. nie podawaj mleka i surowych sokow. hamujaco dziala gnieciony banan.
   
 3. reklama
 4. mamusia Adrianusia

  mamusia Adrianusia Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Niestety mam ten problem z moim synusiem juz od miesiąca. Czekamy na wynik posiewu kału i wtedy rozpocznie się chyba dopiero celowe leczenie. Nifuraksazyt nie pomaga. Lakcid, lacidofil również. Jestem po prostu przerażona co się z nim dzieje ...
   

Poleć forum