reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka - postępowanie

Dołączył(a)
10 Marzec 2007
Postów
2
Rety:baffled: Moja córcia ma biegunkę - na razie ustała - po smekcie - dałyśmy ją w deserku jabłka-jagody wg wskazówek lekarza, teraz śpi - ale nie chce pić mięty - dalam mocno rozwodniony sok jablko+mięta - teraz usypia - biegunka na razie ustąpiła... Nie wiem, czy jej nie szkodzę. Lekarstwa dałam trochę - po jakiej dawce przechodzi dziecku ok 1,5 roku? pytam jak bylo u waszych, bo wiadomo jednej miarki nie ma - zależy od wielu czynników - nie chcę jej "zaczopować" z rozpędu... Więc może inaczej = czy po pierwszej dawce mam poczekać - czy dawać wg wskazówek - saszetka do dwóch /24 h?Moja Jujka je chętnie, ale pić teraz nie chce - właściwie za dnia nie piła mało, ale na noc chciałam cosik jeszcze dać - co Wam zalecano podawać do picia przy biegunce? Niestety ors 200 nie jest ulubioną mikstura mojej Maliznotki:szok: , marchewkę zjadła, ale sok be - boję się, że za dużo tych roztworów z owocowych soków łyka - jakieś proporcje? ja dałam sok;woda 1:3 może.
 
reklama
kup do picia orsalit. podawaj wg wskazowek. poza tym lakcid albo enterol. i raczej nifuroksazyd (na recepte), zamiast smecty. smecta tylko hamuje, a nifuroksazyd ma dzialanie bakteriobojcze. nie podawaj mleka i surowych sokow. hamujaco dziala gnieciony banan.
 
Niestety mam ten problem z moim synusiem juz od miesiąca. Czekamy na wynik posiewu kału i wtedy rozpocznie się chyba dopiero celowe leczenie. Nifuraksazyt nie pomaga. Lakcid, lacidofil również. Jestem po prostu przerażona co się z nim dzieje ...
 
Do góry