reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka u 4latki

ustka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Listopad 2010
Postów
34
Witam. Mam drobny problem. Moja córka jakiś czas miała problemy z zaparciami i podawałam jej Laktulozę, co znacząco poprawiło sprawę. Niestety teraz pojawił się kolejny problem, a mianowicie biegunki. Laktulozy juz nie podaję dosyć długo, wiec nie powinna mieć wpływu. Co dajecie swoim dzieciom na biegunke?
 
reklama
Witam. Mam drobny problem. Moja córka jakiś czas miała problemy z za
parciami i podawałam jej Laktulozę, co znacząco poprawiło sprawę. Niestety teraz pojawił się kolejny problem, a mianowicie biegunki. Laktulozy juz nie podaję dosyć długo, wiec nie powinna mieć wpływu. Co dajecie swoim dzieciom na biegunke?

banan a potem marchwianka to są rzeczy które zatrzymuja biegunkę
 
pomaga gotowana marchew, banany i podobno czekolada, ale jeśli biegunka jest długo to trzeba podac na wszelki wypadek elektrolity(kupisz bez recepty ) i dużo picia żeby malec się nie odwodnił.
 
Ja przede wszystkim dbam o to, żeby dziecko się nie odwodniło - podczas biegunki organizm traci dużo wody więc należy podawać dużo płynów. Do tego rozgotowany ryż, tak jak ktoś napisał marchewka. Można też dać gorzką czekoladę. Z domowych sposobów to chyba tyle...
Aha, pamiętaj jeszcze żeby nie podawać mleka bo może się znacznie pogorszyć ;)
 
no dobra a u lekarza rodzinnego bylas?? wiesz moze to byc cos gorszego, problem z jelitami albo jakis wirus
 
Uważam, iż do lekarza z każdym takim przypadkiem nie trzeba odrazu lecieć, próbowałaś może podać córce smekte, nie sądzę żeby były jakieś przeciwskazania, jedyne co to smak, do którego córka może się zniesmaczyć, ale myślę że jakoś przeżyje :)
 
trinny a ty masz dzieci?
Do lekarza od razu LECIEĆ nie musi,ale może spokojnie PÓJŚĆ lub przynajmniej zadzwonić i zapytać.
Każda biegunka u dziecka nie jest objawem normalnym.Nie wiadomo co ją spowodowało,czy jedzenie czy jakiś wirus lub inna przyczyna.
Jeśli stolców wodnistych jest więcej niż dwa,to należałoby ten fakt skonsultować właśnie z lekarzem,by potem niczego nie żałować.
Czasami rodzic sam nie jest w stanie pomóc dziecku,a medykamenty sprzedawane bez recepty w aptece mogą okazać się niewystarczające.

Ustka jeśli biegunka trwa długo lub nawraca,to należałoby jednak pójść z tym do lekarza i nie leczyć córeczki na własną rękę.
 
Koniecznie trzeba dziecko nawadniać, dobrze byłoby podać elektrolity np.Orsalit, objawy mozna złagodzić Smektą (małęmu dziecku mozna ją podawać po troszeszeczku na łyżeczce), absolutnie nie podawać żadnych surowych owoców ani soczków przecierowych.Zgadzam się z szóstkowa mama, zawsze dobrze jest się poradzić lekarza a jeśli biegunka u małego dziecka trwa ponad dobę to nawet wskazane.
 
reklama
Zgadzam się, zawsze biegunka może okazać się czymś gorszym, porada lekarza nic nie boli a może jedynie pomóc.
Biegunki nie można zatrzymywać u dziecka, tak jak to ktoś wcześniej napisał, dziecko musi wydalić wszelkie toksyny z organizmu.
Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze ;)
 
Do góry