reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka u trzylatka od 5 dni!!!!!!!!!!!!

kasiek851

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
44
Miasto
Kraków
Witam

Może macie podobne doświadczenia ze swoimi dziećmi.Synek ma biegunkę od 5 dni żadne Smecty Dicoflory, Kleiki ryzowe ORS 200 Enterole i ostatni Tasectan nie pomagają, stolce są wodniste 5-7 na dzień , wprowadzilam diete a mimo to nadal biegunka sie utrzymuje. Jutro chyba ponownie pojde do lekarza moze przepisze skier na jakies badania bo martwie sie czy to nie jakas bakteria, innych objawow procz biegunki syn nie ma jest zywotny, usmiechniety , na 100 proc nie odwodniony.
Obawiam się szpitala, jednak jeśli ie ma goraczki i odwodnienia to chyba n ie wezma nas- mam cicha nadziej
Prosze o jakies rady ......
 
reklama
Najlepiej wizyta u lekarza. Może przepisze Nifuroksydazyd - dość skuteczny lek.
Co do samych objawów - dość nietypowe. Zazwyczaj przy wirusowych nieżytach pojawia się gorączka i wymioty. Hmm.. badania na pewno dadzą lekarzowi pełniejszy obraz sytuacji.
Nie zwlekałabym za długo z wizytą.
 
Tasectan - zupełnie nic mi nie mówi, niestety. Nie znam tego leku.
A nie masz możliwości zasięgnięcia opinii innego pediatry?
 
byłam popołudniu u innej pediatry kazała mi ograniczyc jeszcze bardziej to co dawałam synkowi, dalej podawac te leki ale zwiekszyc Tasectan podawac ORS 200 (kleik marchwiowo-ryzowy, kytóry nawadnia)pic wygazowana cole (podgrzewam na gazie żeby sszybciej odgazowac) kompot z suszonych jablek zupy na warzywach bez śmietany itp....powinno za kilka dni przejsc,jak nie to szpital- mlody na oko okaz zdrowia radosny, nic go nie boli.licze na poprawe ....no ale zobaczymy jak bedzie
 
Witam Kasiek moim zdaniem nie ma na co czekać, idź do lekarza niech zrobi badanie, niech sprawdzi czy jest to wirusowe czy bakteryjne... Nie będziesz przecież zgadywać, ani testować na własnym dziecku. Przypuszczam, że to jest zakażenie bakteryjne, ale warto to zdiagnozować, poza tym są jeszcze inne choroby, które właśnie tak się objawiają. Ja miałam bardzo dobre doświadczenia z lekiem o nazwie Nifuroksazyd, może zapytaj wprost lekarza, czy nie warto go zastosować. Kiedyś tak się męczyłam w szpitalu, gdy trafiliśmy z moim synkiem na oddział zakaźny z podejrzeniem tzw. "rota wirusa", po czym nie mogliśmy z tego wyjść. W szpitalu zaraził się dodatkowo... tak to jest jak na oddziale leży pełno pacjentów z podobnymi objawami, ale badania robione są tylko raz...Szkoda słów Dobry probiotyk zawsze warto podać i czarną jagodę. Pozdrawiam
 
reklama
Moja córka miala przedłużającą sie biegunkę, lekarze kazali mi właśnie dawać marchewkę, klepiki itp. ale nie przechodziło, poza biegunką nie było innych objawów, odwodniona nie była. W końcu po tygodniu poszłam prywatnie do innego lekarza i za głowe sie złapał . Powiedział mi, że nie ma czegoś takiego jak dieta biegunkowa, nigdzie na zachodzie sie tego nie stosuje, tylko w Polsce zalecają ją lekarze rodzinni, którzy na żadne szkolenia nie chodzą i wiedzę mają sprzed wielu lat . Kazał mi dziecko normalnie karmić, bo inaczej głodzi sie jelito, które zaczyna sie uszkadzać i biegunka przechodzi w biegunkę przewlekłą . Powiedział że jeśli lubi owoce, to super działa fruktoza w nich zawarta i żeby dawać soki owocowe najprostrze ( jabłko, jabłko - banan ) . A poza tym, jeśli ma apetyt, ma jeść wszystko co do tej pory. Jedyne czego unikać to słodycze i słodkie jogurty, bo cukier powoduje fermentacje ( słychać bulgotania i przelewania w jelitach). Uprzedził mnie, że trwająca już tak długo biegunka ,nie ustąpi od razu, bo jelito sie musi zregenerować. Ale z każdym dniem będzie lepiej i faktycznie po 5 dniach kupek już było mniej i konsystencja też wracała do normy. A probiotyki w takiej sytuacji nie na wiele sie zdadzą ,bo chore jest jelito, a nie żołądek .
Życze szybkiej poprawy u synka!
 
Do góry