reklama

Biegunka

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez agnieszka2304, 14 Styczeń 2011.

1. agnieszka2304

agnieszka2304 Zaciekawiona BB

Czy biegunka w ciąży oznacza coś niepokojącego? Od 2 dni mam biegunkę, wczoraj tylko z samego rana, ale dzisiaj już cały czas. Wizytę u lekarza mam dopiero na następny tydzień. Może grozić coś maleństwu? :-(

2. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

MUSISZ PRZEDE WSZYSTKIM DUUUŻO PIĆ, NIE MOŻESZ SIĘ ANI TRCHĘ ODWODNIĆ.
    Pozatym może jak masz możliwość to zadzwoń do lekarza.

3. reklama
  4. agrafka80

agrafka80 Fanka BB :)

Zależy w którym jesteś tygodniu - w zaawansowanej ciąży biegunka może wywołać skurcze.

Ja miałam w 36 tygodniu rotawirusa z wymiotami i biegunką, pojechałam na wszelki wypadek na KTG ale wszystko było ok.

5. agnieszka2304

agnieszka2304 Zaciekawiona BB

ja jestem w 31 tygodniu...

6. Felidae

Felidae Mama_Misia

Niestety krąży znowu rotawirus..:-( w późniejszych tygodniach bliżej 40 taka biegunka może być przygotowaniem organizmu do porodu :-)
    część kobiet tak ma przed okresem także.
    ja do nich niestety należę :-(

7. anannas

anannas Zaciekawiona BB

Ja jestem w 31 tc. Od dobrych paru dni miałam tez problemy z biegunka. Po zbadaniu lekarz zalecił branie wegla (3x3 tabl dziennie) w odstepie co najmniej godzinnym miedzy innymi lekami, ponieważ ma dzialanie absorbujace tez inne leki, i smecte 3x1 - pomogło juz na nastepny dzien;) oczywiscie lepiej skontaktować sie ze swoim lekarzem, ale w razie naglej potrzeby polecam recepte powyzej - dziala i jest bezpieczna dla maleństwa. oczywiście trzeba duzo pic wody, zeby sie nie odwodnic, no i najlepiej dieta lekkostrawna-ryz z jablkiem, sucharki...
    Zyczę wszystkim biegunkowiczom szybkiego powrotu do zdrówka:)

8. młoda mamka

młoda mamka Fanka BB :)

no co Ty nie martw się, biegunka powinna szybko minąć, to może ze stresu albo coś zjadłaś, nie obawiaj się , bierz węgiel jak mówią dziewczyny, szkodliwa biegunka to nie chcesz wiedzieć jak wygląda ja przy swoim zapaleniu jelita to ...potrafiłam schudną 10 kg i na to są leki z mesalazyną, ale Ty się niczym nie martw

9. bajkowa

bajkowa Fanka BB :)

Może węgiel albo smecte.

moja kolezanka mial biegunke a za dwa dniu urodziła ale to chyba przypadek a nie zwiastun przedwczesnego porodu

10. reklama
  11. kalam

kalam Zaciekawiona BB

to prawda że biegunka blisko terminu może oznaczać oczyszczanie się organizmu do porodu, w innym przypadku najbezpieczniej działać dietą marchew-ryz i pić dużo wody. Ja w ciąży dostałam jeszcze na biegunkę Orsalit dla dorosłych.

Poleć forum