reklama

Biegunka

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez vampiria, 10 Maj 2013.

1. vampiria

vampiria Fanka BB :)

Witam. Mam ogromny problem. Moja córka od 1,5tyg ma biegunkę. Zupełnie nie wiem, co robić- nic nie działa. Od tygodnia nie je praktycznie nic oprócz marchwianek, ryżanek, gorzkiej czekolady. NIC nie pomaga :( Ma przy tym katar i kaszel, a wczoraj doszła wysoka gorączka. Rece opadają. Mówi, że boli ją brzuszek, płacze, kiedy siedzi na nocniku, w nocy wstaje 3-5 razy, tylko po to, żeby się załatwić. Czy któraś z Was ma podobne doświadczenia? Co to może być?!? Węgiel, który podałam jej w akcie desperacji pomógł jedynie na dzień, potem wszystko zaczęło się od nowa...

2. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Wspólczuję, bardzo nie fajne objawy.

A próbowałaś podawać np orsalit?
    Ważne by mała się nie odwodniła, niech dużo pije ale powoli i płyny nawadniające z mikroelementami.

Orsalit® w każdej apteczce w domu i w podróży - BabyBoom

Byłas z nią u lekarza? Moze niech zrobią badania na obecność bakterii/wirusa z kału?
    Dość długo sie utrzymują te objawy.

3. reklama
  4. vampiria

vampiria Fanka BB :)

Dzięki. Byłyśmy już 4 razy, lekarze rozkładają ręce, wyniki z krwi, moczu i kału czyste, czekamy na bakteriologię i wyniki testu na nietolerancję glutenu

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

mam nadzieję ,że będzie postawiona diagnoza i wreszcie uda się wdrożyć odpowiednie leczenie.

6. Perfecta

Perfecta Fanka BB :)

Vampiria- jutro rano leć do apteki kupić jagody suszone. 2 łyzki na litr wody zagotowac i ogrzewac na wolnym ogniu pod przykryciem 10 minut. Podac to małej do picia najszybciej jak się da. Zrób posiew kału koniecznie by wykluczyc np salmonellę. Podawaj także wywar z żurawiny która zabija pasozyty jelitowe. Najlepiej kupić w zielarskim sklepie 100% sok z żurawiny i podawać rozcienczone z wodą. lub kupić żurawine suszoną i zrobic tak samo jak z jagodą. Jak biegunka ustanie odsatwic jagody na drugi dzień ale żurawinę podawac jeszcze przez tydzień conajmniej. Liść morwy białej tez pięknie sobie radzi z pasozytami jelitowymi. więc możesz zaparzyc łyżeczkę morwy na szklankę , dodac do tego żurawiny i podawac do picia to małej. Żadenej czarnej , zielonej herbaty nie podawac czasem. Na ostra biegunkę skuteczny jest tez kobylak do kupienia w dobrych zielarskich sklepach. Gorączke "biegunkowa" najlepiej zbić środkiem przeciwgoraczkowym ale warto tez robic okłady na czółko kark , łydki i stópki. Daje to efekt po 20 minutach. I dużo dawac do picia. A jak wszystko minie porób badania morfo , potasu itp by sprawdzić czy za duzo ubytku nie ma po tak długiej biegunce. Potem dieta bogata w potas koniecznie bo on moemntalnie i w dużych iloscia wypłukiwany jest przy biegunce. Pewnie mała sama będzie Ci się domagała np ziemniaków w wielkich ilościach.:) Najlepiej ziemniaki gotowac na parze bo traca najmniej potasu który wypłukiwany jest w połowie przez wode gorącą. ZDRÓWKA!!! Jestem pewna że jagody szybko załatwią sprawę

7. happybeti

happybeti show must go on...

8. Mummy4

Mummy4 Fanka BB :)

Moje dzieci najdłużej biegunkę miały do 4 dni, jedynie na biegunkę podaję smectę i probiotyki. Słyszałam, że węgla nie można podawać, bo jak to jest wirus to musi być wydalony z organizmu.

9. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

wiadomo co było dziecku? Moje miało podobnie ale krócej - ok. 5-6 dni, pupę miał strasznie czerwoną. Lekarz powiedział, że to raczej wirusowe i tylko probiotyk, marchwianki i jagody polecił ale w sumie nie dowiedziałam się co mu było

10. reklama
  11. Mummy4

Mummy4 Fanka BB :)

Jakiś wirus bo nie zatrucie. Zazwyczaj biegunki powodowane są jakimiś wirusami, a na zaczerwienioną pupę najlepsza jest mąka ziemniaczana :)

12. Anulek01

Anulek01 Aktywna w BB

Racja, na pupę mąka ziemniaczana, a na wirusy mydło antybakteryjne i częste, dokładne mycie rąk przez nas i przez dziecko. Zaszkodzić nie zaszkodzi a na pewno pozbędziemy się bakterii i wirusów i chociaż w ten sposób pomożemy dziecku.

Poleć forum