reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bilans dwulatka w Niemczech, jak wygląda??

reklama
Hej
Moja miala zbadana tylko krew i mocz no a poza tym lekarz sprawdza ogolnie czy dziecko sie dobrze rozwija,ile wazy mierzy ,moja lekarka pytala tez co je ,jak spi ...kurcze w sumie bylo to tak niedawno ale nie pamietam juz szczegolow :-p

Zreszta tutaj to trzeba z dzieckiem 'co chwile' latac na jakies bilanse ...ja bylam miedzy 4 a 6 tygodniem z mloda ,pozniej 3-4 miesiac,6-7 miesiac,10-12,21-24- to byl ten dwulatka bilans...teraz nastepny bilans miedzy 43 a 48 miesiacem.Dopiero w nastepnym roku :-)
 
jak bylismy z corka to miała badania jak chodzi ile wazy itp i dostala szczepionke na sepse bo w polsce tego nie miala i powiem tak byla katastrofa!!! nigdy nic nie bylo a tu po szczepieniu 40 stopni i oni jak po tygodniu nie minie to dopiero przyjsc;/ w ogolę tutaj jeszcze jakies szczepienia ma miec a w pl miala wszystkie ale tutaj maja wiecej tych obowiązkowych;/
 
bilansu dwulatka jeszcze nie mielismy czeka nas to okolo czerwca, ale juz dostalam pismo od miasta z arkuszem do wypelnienia przez nasza lekarke. potem musi to wyslac do urzedu (przy bilansie roczniaka tak samo bylo)
to prawda, ze jest tu wiecej szczepionek, a do tego wszystkie sa refundowane. u nas przebiegaly bez goraczkowania itp. jest tez duzo bilansow, tak jak wyzej jolit napisala, nazywaja sie U i zaczynaja sie juz w szpitalu po porodzie.
 
u nas bilans wygladał tak, że młody został zważony, zmierzony, lekarka zobaczyła jak chodzi, na misiu miał pokazać gdzie jest ucho i oko...ogólnie to kiepsko ta nasza służba zdrowia działa... no ale cóż...
 
Do góry