reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bilans dwulatka

G

goszczaca

Gość
Hej. Może tu uzyskał odpowiedź. Czy bilans dwulatka jest obowiązkowy? jak on przebiega? Czy trzeba jakieś badania krwi i moczu robić?
 
reklama
U nas od narodzin co wizyta przed kazda szczepionka lekarz ściągal napletek. Roznie sie do tego podchodzi bo jedni mowia ze nie wolno a drudzy ze trzeba...... Jesli nie dało by sie to mozna chyba stosowac masci ze sterydem lub zrobic zabieg naciecia.... My problemu nie mielismy a teraz maly ma 5,5roku i sam to robi podczas kapieli bo wie ze musi.
 
reklama
U nas od narodzin co wizyta przed kazda szczepionka lekarz ściągal napletek. Roznie sie do tego podchodzi bo jedni mowia ze nie wolno a drudzy ze trzeba...... Jesli nie dało by sie to mozna chyba stosowac masci ze sterydem lub zrobic zabieg naciecia.... My problemu nie mielismy a teraz maly ma 5,5roku i sam to robi podczas kapieli bo wie ze musi.
Napletek delikatnie i minimalnie można próbować ściągać po 1 roku i to podczas kąpieli. Bo inaczej dochodzi do mikro uszkodzeń. Polecam poczytać. W życiu bym nie pozwoliła na to pediatrze
 
Maść na napletek? co ??
Mojemu jak posiedzi w wodzie chwile to poprostu dwoma palcami zsuwam ale bardzo delikatnie napletek , trzeba patrzec czy nie sprawia to dyskomforu, i jesli tak to przerwać. Co dzień robie tak w kąpieli, i od kiedy miał rok a teraz prawie dwa coraz dalej schodzi ten napletek. Gdzieś tak 1/3 może połowa żołędzia. U nas lepiej jak stoi niz siedzi w wannie. Poproś faceta o pomoc bo powienien znać sie na tym lepiej niż my.
 
reklama
Maść na napletek? co ??
Mojemu jak posiedzi w wodzie chwile to poprostu dwoma palcami zsuwam ale bardzo delikatnie napletek , trzeba patrzec czy nie sprawia to dyskomforu, i jesli tak to przerwać. Co dzień robie tak w kąpieli, i od kiedy miał rok a teraz prawie dwa coraz dalej schodzi ten napletek. Gdzieś tak 1/3 może połowa żołędzia. U nas lepiej jak stoi niz siedzi w wannie. Poproś faceta o pomoc bo powienien znać sie na tym lepiej niż my.
Iii mój mąż sam nie wie o co chodzi:/ bo hak od doktorki to uslyszal, to jak wyszliśmy z przychodni i mowi do mnie: Żona Ty weź spytaj się na forum i co chodzi :tak:tam pewno będą wiedzualy:biggrin2:
 
Do góry