reklama
 1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

  Zamknij powiadomienie

Bilingue jak uczyc wiecej niz jednego jezyka??!

Temat na forum 'Dzieci kochane bardzo' rozpoczęty przez Peugeotka36, 19 Luty 2017.

 1. Asteraki

  Asteraki Fanka BB :)

  W jakim języku rozmawiasz z mezem? Mam podobną sytuację, nasz dom jest trójjęzyczny, mąż jest Grekiem, ale rozmawiamy ze sobą po angielsku (znam grecki, ale po angielsku jest mi łatwiej). Logopeda w Polsce doradziła nam, co zresztą już było tutaj wspomniane, aby każdy z rodziców mówił do dziecka w ojczystym języku. Nasz synek jest jeszcze maly, ale stosujemy się do tej reguły.
  Mamy szczęście?, ze mieszkamy wśród mieszanych małżeństw, więc możemy obserwować jak to wygląda na poszczególnych etapach rozwoju dziecka. Np. Moi sąsiedzi (ona Łotyszka, on ma ojca Cypryjczyka, matkę z RPA) uczą swoją córkę tylko greckiego, a angielski zna, bo to język, którym posługują się rodzice. Inni (Szkotka i Grek) mówią w swoich ojczystych językach. Dzieci uczą się języków znacznie szybciej i łatwiej niż dorośli. Jeśli mieszkacie w Wielkiej Brytanii to angielskiego siła rzeczy nauczy się przebywając wśród innych dzieci.
   
 2. Peugeotka36

  Peugeotka36 szczesliwa mamusia !!!!

  Hej
  No I nas teraz sytuacje Sie zmienila bo mieszkamy w niemczech
  Tak prawda mowie do corki Po polsku Tara wlosku , ucze didatkowo ang i puszczam bajki czytam ksiazki a w przedszkolu niemiecki
  Narazie tez moja jedt malutka mam nadZ ze obejmie te 4 jezyki ;)


  Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
   
 3. reklama
 4. pscelina63

  pscelina63 Początkująca w BB

  Ja wszystkie języki (angielski, niemiecki, włoski) uczyłam się sama, z internetu, z książek, siedziałam w domu z dzieckiem, miałam na to czas, ale j. rosyjskiego nie mogłam się sama nauczyć. Poszłam do konkretnej szkoły i powiem, ze nauczyłam się szybciej niżeli jakbym zakuwała to sama. Byłam w www.jezykrosyjski.com.pl, bardzo polecam.
   
 5. Peugeotka36

  Peugeotka36 szczesliwa mamusia !!!!

  Naucz tersz dzieci twoje od razu xscznii trzy od malego
   

Poleć forum