reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bilirubina u wczesniaka

Ewa22r95

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2017
Postów
22
Urodziłam w 36 tyg 6 dni bilirubina wynosi u mojej małej wczoraj 14,5 jest dana do.inkubatora i naświetlaja dzisiaj ma 11 jest 5 dobę z nami czy jej bilirubina dużo wynosi jaka jest norma żeby nas wypuścili do domu??
 
reklama
To jest pytanie do lekarza, który się wami opiekuje w szpitalu. A po drugie w kolejnym poście, tylko o innym tytule piszesz, że to 4 doba...
 
Urodziłam w 36 tyg 6 dni bilirubina wynosi u mojej małej wczoraj 14,5 jest dana do.inkubatora i naświetlaja dzisiaj ma 11 jest 5 dobę z nami czy jej bilirubina dużo wynosi jaka jest norma żeby nas wypuścili do domu??
Moja mała urodziła się w 36 i 5 dni. W drugiej dobie również bilirubina ponad 14, wypuścili nas po 5 dniach jak bilirubina spadła do 9 i mała zaczęła normalnie przybierać na wadze (przy tak wysokiej bilirubina była ospała i nie chciała jeść, musieliśmy przejść na pokarm odciąganiem z butelki). A po wyjściu do domu kontrola wagi u położnej co 3 dni przez półtorej tygodnia.
 
Nie wiem też czy to ogólna norma czy u mnie w szpitalu tylko tak było ale wcześniaki urodzone przed 37 tyg czy były zdrowe czy nie i tak musiały być w szpitalu co najmniej 5 dni a nie 3 jak dzieci urodzone w terminie.
 
Po naswietleniu test ze skory jest juz nie miarodajny. Lampa rozjasnia ale roznie nigdy nie cale cialko rowno. Zatem rozne pomiary w roznych miejscach beda inne. Poziom bilirubiny z krwi u nas sie liczyl. Z wynikiem 202 po dobie naswietlania wyszlismy do domu. Lacznie 5 dni w szpitalu.
 
Do góry