reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

biurko dla pierwszoklasisty

KarKos84

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2016
Postów
26
Miasto
Warszawa
Dziewczyny poradźcie coś jakie biurko dla syna? We wrześniu zaczyna naukę w pierwszej klasie i najwyższy czas rozejrzeć się za jakimś biurkiem i krzesłem. Jakie macie doświadczenia na co zwracać uwagę przy zakupie takiego mebla?
 
reklama
My mamy takie biurko z ikei
micke-biurko-bia-y__0123483_PE279640_S4.JPG

I krzesło
24273357_pad_730_548_dla-dziecka-pokoj-dziecka-meble-dla-dzieci-krzesla-dla-dzieci-jules-krzeslo-mlodziezowe-bialy-srebrny-ikea.jpg

Synkowi jest wygodnie, bez niepotrzebnych gadżetów
 
Krzesło musi być wygodne, niech jest może sztywne lecz z miękkim obiciem, aby nie wyginał się na nim Państwa Synek. Proponuje z solidnym mocowaniem siedziskiem z nogą, ponieważ ma to tendencje do psucie się hydrauliki w krześle, nie wiem jak się kształtują ceny za jakość w tym wypadku, ale może kosztować. Nie biuro ma opacie. Jeżeli jest ty dywan to spoko, jeśli macie parkiet to lepiej kółka, aby go nie porysować.

Natomiast ja sobie ceniłem biuro, które miało regulowane nogi i gdy rosłem to przez 6 lat mi służyło, szafeczka, bez wysuwanej podstawki na klawiaturę, ale wtedy nie było jak tako komputerów w Polsce :)

Też zależy czy Syenk ma komputer, stacjonarny czy laptop? Jeśli stacjonarny proszę pamiętać dla niego o miejscu i tak np: z lewej strony na nogi, a z prawej tam gdzie jest np: wlot powietrza pare centymetrów, bo się komputer zagrzeje. Lub wlot i kolana po tej samej stronie można zaoszczędzić parę centymetrów.

Wydaje mi się, że jeżeli Synek ma komputer to potrzebuje miejsca np: na monitor, łokcie gdy pisze, i co najmniej minimum miejsce na dwie ksiażki od brzegu do brzegu biurka, aby mógł notowac czy uczyć się wygodnie z książki do zeszytu. Obracanie główki w bok jest raczej nie wygodne czy minimum 60 cm szerokości.

BARDZO WAŻNE aby biuro miało kątowniki lub gruba 4-5 centymetrowe nogi lub mocowania na drewniane kołki jak i metalowe zatrzaski oraz tylną deskę scalającą dwie nogi. W innym wypadku biurko się rozleci. Niech blat biurka nie wystaje po za nogi. Można zaoszczędzić miejsce.
 
Też się często zastanawiam po co 7 letniemu dziecku komputer? Ale u nas w przedszkolu już niektóre dzieci miały kompy w swoich pokojach i graly pół dnia :/ więc każdy ma swój punkt widzenia ;)
 
My podeszlismy do tematu inaczej ... nie będziemu wymieniać mu mebli co chwila a kupywalismu cały komplet bo do tego dokupilismy i szafe i jeszcze komodę .... wiec biurko miało mieć miejsce na komputer na później.
 
Swoja drogą czy laptop czy komputer potrzebny jest dyskusyjny tak naprawdę. Jedne dzieci wykorzystują to do gier i do niczego więcej, gorzej jak dziecko się uzależni i jest problem. Prawda, ale z drugiej strony tak naprawdę komputery i gry w Polsce to nadal nowość już nie mówię, że ktoś potrzebuje do profesjonalniej pracy to minimum 5 - 50 tysięcy złotych. Ale jeżeli ktoś chce wychować dziecko obyte w informatyce takiej z prawdziwego darzenia i chce je pokierować na studia w tym kierunku to zaleca się komputer od najmłodszych lat - nawet jak najwcześniej. Chodzi mi konkretnie o informatykę i sprawdzanie obliczeń matematycznych, czy pisanie stron.
Tym bardziej, że dzieci w Polsce będą miały programowanie i pisanie stron internetowych od 1 klasy podstawowej jako przedmiot obowiązkowy. Ma to poprawić ich karierę zawodową - bo w Polsce kto mógł to już dawno uciekł z taką wiedzą :D
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny przepraszam, że tak Wam wchodzę na wątek ale chciałabym Was zaprosić do mojego sklepu
z ubraniami dla dzieci.
Link do: Q-ba Style | Facebook
Są to ubranka tyko i wyłącznie polskich producentów, świetna jakość modne fasony.
Teraz jest sporo rzeczy na letniej wyprzedaży myślę, że znajdziecie coś dla swoich pociech.
Kontakt przez mój fanpage na FB. Jest konkurs i zapraszam do wzięcia w nim udziału. Odnośnie rozmiarów pytajcie
 
reklama
Do góry