reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błąd lekarzy, ciąża

PatKrzy96

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2019
Postów
32
Witam.
Piszę na grupie bo jestem już zrozpaczona i pełna nerwów.
17 lipca odbyła się moja wizyta u ginekologa w celu potwierdzenia ciąży. (miesiączka była 11 czerwca,nieregularne cykle) był pęcherzyk, natomiast brak zarodka. Lekarz oszacował, że jest to 5 tc. Byłam bardzo szczęśliwa, że w ogóle jestem w ciąży. Od tej chwili starałam się dbać o siebie. 31 lipca odbyła się kolejna wizyta jednakże już u innego lekarza z racji że moja 1 lekarka miała bardzo odległe terminy. Podczas drugiej wizyty usłyszałam, że zarodek jest I bicie serca. Osobiście nie słyszałam bicia tylko lekarz powiedział, że czynność serca istnieje. Po wyjściu, na usg zauważyłam, że również widnieje 5 tydzień. Nie wiem czemu od razu nie spojrzałam na to. Ale do sedna. Wczoraj tj 9 sierpnia byłam z moim partnerem na weselu. Dzień wcześniej wróciliśmy z nad morza (5 dni), na weselu po załatwieniu się zauważyłam jakby glut z krwią. Nie zważając na okoliczności pojechaliśmy do szpitala. Na szczęście szpital 5 minut drogi. Podczas badania lekarz powiedział mi że nie ma bicia serca. A zarodek wielkością jest na 5 tc!!! Licząc od mojej 1 wizyty byłabym w 8 tyg ciazy. Lekarz stwierdzil 3 wyjścia.
1. Ciąża obumarla
2. Słaby aparat
3. Zbyt wczesna ciąża.
Nie wiem co o tym myśleć. Kazał mi się teraz nie przemeczać a za 3 dni kontrola. Umówiłam się na prywatnie do bardzo dobrego lekarza. Mam nadzieję że z maleństwem jest jednak wszystko w porządku. Tylko moje pytanie brzmi:"jak to możliwe, że 3 lekarzy mówi mi że to cały czas 5 tc?" brzuch mi się powiększył(jestem szczupła osoba) nie mam zbytnio objawów, Prócz bolacych piersi, lekkie pobolewanie w podbrzuszu, jednakże ostatnio nasilily się nudności. Wracając wczoraj z imprezy zacząć mnie boleć podbrzusze,po chwili wszystko było ok. Od tej chwili nic złego się nie dzieje.
Podczas wakacji nad morzem, między mną a partnerem doszlo do zbliżeń. Czy warto jeszcze mieć nadzieję?
Pozdrawiam
 
reklama
Bardzo mi przykro ale jak bylo bicie serca a pozniej juz nie bylo,to chyba nie wrozy dobrze,albo bardzo slaby sprzet,ale to ze rozmiarowow wyglada na 5tc to zarodek mogl sie zatrzymac na wczesnym etapie i to jest to co widza lekarze.
 
Moim zdaniem 3 lekarzy to już za dużo, żeby się mylili. Teraz byłabyś w 8-9 tc. Brzuch na tym etapie się jeszcze nie powiększa. Raczej to wzdęcia. Przygotuj się na najgorsze.
 
Nie chce być złą wróżką , ale fakt jest taki że z ost @ wychodzi 8 tc, na takim etapie ,jest serduszko nie ma innej opcji , po 2 trzech lekarzy nie może się mylić ,ja przygotowałabym się na najgorsze ,bardzo mi przykro że i Ty będziesz musiała przez to przejść
 
Umów się prywatnie do dobrego lekarza z dobrym sprzętem, takiego z prawdziwego zdążenia. Żebyś wiedziała najważniejsze, czy bije serce. P.s. W 8/9 tygodniu nie widać jeszcze brzucha, prędzej wzdęcia.
 
Najprawdopodobniej było tak że w t 5tc było bicie a niedługo po tej wizycie ciąża obumarła. Tak było w moim przypadku, z tym że w bardziej zaawansowanej ciąży..
 
Witam Was
Otóż, dzieciątko nie żyło już od początku 5 tyg. Lekarze mówią, że jeżeli ciąża obumarła tak szybko to znaczy że musiało być bardzo źle. Dzisiaj jestem w szpitalu na wywołanie poronienia i lyzeczkowanie. Jestem załamana I będę pewnie długo dochodzić do siebie.
Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi.
 
Przykro mi , wiem że to nie pocieszenie ale też przechodziłam przez to i to 2 razy , oby Ci się udało bez zabiegu ,jeśli mogę doradzić ,to jak tabletki wystarczą i wszystko poleci ,to nie zgadzaj się na łyżeczkowanie , no chyba że coś zostanie , szybciej dojdzie Twój organizm do siebie , czy mogę zapytać masz już dzieci >?
 
reklama
reklama
Do góry