reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blada kreska na teście przed spodziewaną miesiączką

Implantacją to 6-12 dni, może po prostu miałaś szybciutko i hormon zaczął szybko rosnąć.
Ja np miałam późno, w dzień miesiaczki kreska była ledwo widoczna. Każdy organizm jest inny i na to nie ma reguły ☺️
Zrób betę i przyrost, umów się do lekarza (jeśli nie masz problemów zdrowotnych to polecam odczekać chociaż 2 tygodnie, wtedy powinnaś już coś więcej zobaczyć, unikniesz stresu typu „mało widać, sam pęcherzyk/nie ma zarodka/czy tak ma być” itp.). A uwierz, to czekanie początkowe jest najgorsze 😂 potem też nie jest super ale sie względnie przyzwyczajasz.
Dziś dzwoniłam w sprawie skierowania na betę, ale lekarka poinformowała mnie, że w przypadku pozytywnego wyniku testu ciążowego nie wykonuje się tego badania i należy umówić się do lekarza na konsultację stacjonarną. Trochę mnie to zdziwiło, bo pamiętam, jak jeszcze niedawno moja ginekolog mówiła, żeby na wypadek ciąży przyjść na wizytę już z wynikiem badania beta HCG. Widocznie co lekarz to obyczaj. Pójdę prywatnie dla spokoju ducha.
 
reklama
Dziś dzwoniłam w sprawie skierowania na betę, ale lekarka poinformowała mnie, że w przypadku pozytywnego wyniku testu ciążowego nie wykonuje się tego badania i należy umówić się do lekarza na konsultację stacjonarną. Trochę mnie to zdziwiło, bo pamiętam, jak jeszcze niedawno moja ginekolog mówiła, żeby na wypadek ciąży przyjść na wizytę już z wynikiem badania beta HCG. Widocznie co lekarz to obyczaj. Pójdę prywatnie dla spokoju ducha.
Bo lekarze raczej nie dają skierowania na betę bez konkretnych wskazań, robimy ją zazwyczaj same żeby potwierdzić wiarygodność testu i sprawdzić przyrost zanim udamy się na wizytę.
Mój ginekolog nie pytał mnie np o betę i przyrosty, dla niego ważny był obraz z usg.
Inna sprawa jest jak ktoś ma za sobą długa historię, podejrzenie poronienia itp, wtedy rzeczywiście są skierowania. Ale tak to robimy na własną rękę :)
 
Bo lekarze raczej nie dają skierowania na betę bez konkretnych wskazań, robimy ją zazwyczaj same żeby potwierdzić wiarygodność testu i sprawdzić przyrost zanim udamy się na wizytę.
Mój ginekolog nie pytał mnie np o betę i przyrosty, dla niego ważny był obraz z usg.
Inna sprawa jest jak ktoś ma za sobą długa historię, podejrzenie poronienia itp, wtedy rzeczywiście są skierowania. Ale tak to robimy na własną rękę :)
Dziękuję za wyjaśnienie 😊
 
Od kilku dni mam kłujące bóle podbrzusza, promieniujące do krocza… pojawiają się co jakiś czas, zwłaszcza przy aktywności typu spacer, sprzątanie. Niestety przypomina to bardzo zbliżającą się miesiączkę 😢 Jutro z rana miałam iść na betę, ale w tej sytuacji trochę się boję.
 
Od kilku dni mam kłujące bóle podbrzusza, promieniujące do krocza… pojawiają się co jakiś czas, zwłaszcza przy aktywności typu spacer, sprzątanie. Niestety przypomina to bardzo zbliżającą się miesiączkę 😢
To normalne, wszystko się tam rozciąga i przystosowuje :) oczywiście powiedz o tym lekarzowi na wizycie ale dużo z nas miało takie bóle na początku ciąży.
 
Do góry