reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

Kamcia001

Zaangażowana w BB
Hej dziewczyny ! Błagam o jakieś informacje w poniedziałek byłam na usg w szpitalu Bielańskim w Warszawie przezierność karkowa wyszła 3.1 test pappa 1:38 z.downa
Poszłam załamana następnego dnia na usg prywatnie Pan wyliczył nt 2.6 resztą USG ok bardzo w porządku ,kość nosowa widoczna serduszko bije ok
Jestem w 12,2 tygodniu ciąży i od kilku dni nie zmrużyłam oka , ciągle płacze nie jestem wstanie się opanować , wolna beta hcg 90,500 pappa-a 1,750 wyliczone z badań w szpitalu. Czuje się okropnie u mnie w rodzinie ani u taty dziecka żadnych chorób genetycznych
Dodam że ryzyko pozostałych dwóch trisomi 1:20000
Proszę o rady , czy są szanse że dziecko jest zdrowe ? Lekarz z USG powiedział żebym zrobiła test sanco ,wyniki w środę .. do tego czasu chyba zwariuje :((( dodam że w szpitalu mówili że maluszsk ma 55 mm a następnego dnia wyszło 64 mm , do szpitala kazali mi wrócić za tydzień w pon ze względu na małą widoczność na usg ,wypuscili mnie nawet bez zdjęć USG :((

Załączniki

• 16226606943835482392348250333913.jpg
    16226606943835482392348250333913.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 4 143
reklama
Tak. Masz większą szansę na urodzenie zdrowego, niż chorego dziecka na ZD. Wśród kobiet z takimi wynikami na 38 kobiet urodziło się jedno chore dziecko.
Lekarz nie zalecił amniopunkcji? Ryzyko jest duże i warto to rozważyć.

Kamcia001

Zaangażowana w BB
Zalecił ale test sanco to test genetyczny który pokazuje w 99 % czy dziecko jest chore więc mam nadzieję że może to wystarczy bo amino punkcję podobno robi się od 15 tygodnia dopiero

Kamcia001

Zaangażowana w BB
Bardzo chciałabym żeby jednak dziecko było zdrowe ,aminopunkcja jest moim zdaniem robiona późno i podobno czeka się b.dlugo na wyniki :(

Michalina93

Fanka BB :)
Wiem ze się martwisz , ale to ze u ciebie i partnera w rodzinie wszyscy zdrowi to nie ma najmniejszego znaczenia czy akurat wy będziecie mieć dziecko chore czy zdrowe , większość wad tworzy się de
Novo czyli tak jakby same . Poczekaj spokojnie na wyniki , pewnie będzie okej ! A dziecko z zespołem downa jest bardzo mądre tak na marginesie ☺️

Kamcia001

Zaangażowana w BB
Wiem że zespół downa nie jest końcem świata ale niewiadomo w jakim stopniu jest chore :( mam nadzieję że wyniki wyjdą dobrze zobaczymy do środy trochę czasu :/ a z znacie przypadki gdzie były podobne wyniki a dziecko urodziło się zdrowe ?

ness.

Fanka BB :)
A dziecko z zespołem downa jest bardzo mądre tak na marginesie
Ty wiesz w ogóle z czym wiąże się ZD, że mówisz takie rzeczy ?

Wiem że zespół downa nie jest końcem świata ale niewiadomo w jakim stopniu jest chore :( mam nadzieję że wyniki wyjdą dobrze zobaczymy do środy trochę czasu :/ a z znacie przypadki gdzie były podobne wyniki a dziecko urodziło się zdrowe ?
Ja co prawda pappy złej nie miałam, ale NT było 3.4 i ryzyko z samego USG 1:67, zrobiłam nifty i wyszło, że syn jest zdrowy :) nie martw się na zapas.
Serduszko lekarz dobrze zbadał? Często podwyższone NT jest spowodowane wada serca i zeza się wykonanie echa w 19tc.

Kamcia001

Zaangażowana w BB
O to może jest szansa ! Właśnie też zrobiłam ten sanco to chyba podobne testy z taką samą czułością , ten drugi lekarz badał bardzo dokładnie wszystko i wyszło że z serduszkiem wszystko ok , powiedział że jeśli ten test genetyczny wyjdzie dobrze to jeszcze będzie trzeba się przyjrzeć serduszku ale jak narazie wygląda ono dobrze

MatkaFrankowaPanikara

Matka Frankowa
Członek załogi
Miasto
Łódź
Takie ryzyko jest bezpośrednią podstawą do zrobienia amniopunkcji. Na wynik na pewno miało wpływ lekko podwyższone NT, za wysoka bHCG i za niskie białko pappa. Ja bym się nie zdecydowała na Sanco przy takim ryzyku. Na wyniki amniopunkcji czeka się od 2 do 4 tygodni (zależy w jakim tempie rozwija się hodowla), dodatkowo można zrobić test rapid-FISH albo QF-PCR, które wykluczają lub potwierdzają trzy najczęstsze trisomie a wynik jest szybko.

reklama

Kamcia001

Zaangażowana w BB
Zapomniałam dodać że biorę luteinę ale to chyba nie ma wpływu na ten test pappa:/ swoją drogą Drugi lekarz powiedział że ciąża rozwija się prawidłowo i nie wie po co ta luteina ale ja już głupieje od tego wszystkiego

Do góry