reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

Hej jestem po połówkowych , dzidzia uparciuch wyjątkowy jak usnęła to na kamień nic jej nie idzie obudzić ale wszystko jest dobrze ,żadnych nieprawidłowości torbieli nic z tych rzeczy ,doktor bardzo dokładnie sprawdzał i obraz prawidłowy :) tylko duża chyba bo to 19 tydzień i 3 dzień a waży już 319. Myślę że mogę w końcu trochę odetchnąć w końcu zaczynam myśleć pozytywnie
Czesc Kamcia001! Jak u Ciebie w koncu z tym wynikiem testeu Sanco? Czy moglabys przypomniec jakie dokladnie mialas wyniki 1 USG prenatalnego i testu PAPPA-A? Dziekuje i pozdrawiam.
 
reklama
Czesc Kamcia001! Jak u Ciebie w koncu z tym wynikiem testeu Sanco? Czy moglabys przypomniec jakie dokladnie mialas wyniki 1 USG prenatalnego i testu PAPPA-A? Dziekuje i pozdrawiam.
Hej kochana przepraszam wyjechałam nad morze trochę się odstresować i mało patrzę w telefon teraz będę zaglądać :) Już Ci pisze sanco wyszło dobrze ,że dziewczynka i zdrowa , później jednej Pani wyszedł sanco źle bo mieli wadliwa partie testów ale jak się o tym dowiedziałam to napisałam do nich takiego maila ze odzwonila Pani kierownik laboratorium uspokajając i zrobili mój test jeszcze raz chociaż nie było potrzeby , znów wynik pozytywny co tylko mnie utwierdziło że testy są mega wiarygodne , tamtej Pani niestety wyszedł źle po raz drugi a po aminopuncji się nie odezwała .. :( co do USG wszystko wyszło mi dobrze poza przeziernościa karkowa 3.4 w największym pomiarze ,po tym test pappa gdzie wyniki nie najlepsze i razem z biochemią i przeziernościa wyszło ryzyko 1:38 na zespół Downa. Dlatego zrobiłam sanco , aminopuncji nie mogłam bo miałam krwiaka pod kosmówka , teraz po połówkowych dzidzia wygląda na zdrową i nic nie wskazuje żeby miała być chora , lekarz mnie uspokoił i jeden i drugi bo oczywiście połówkowe powtórzyłam bojąc się błędu
 
Hej kochana przepraszam wyjechałam nad morze trochę się odstresować i mało patrzę w telefon teraz będę zaglądać :) Już Ci pisze sanco wyszło dobrze ,że dziewczynka i zdrowa , później jednej Pani wyszedł sanco źle bo mieli wadliwa partie testów ale jak się o tym dowiedziałam to napisałam do nich takiego maila ze odzwonila Pani kierownik laboratorium uspokajając i zrobili mój test jeszcze raz chociaż nie było potrzeby , znów wynik pozytywny co tylko mnie utwierdziło że testy są mega wiarygodne , tamtej Pani niestety wyszedł źle po raz drugi a po aminopuncji się nie odezwała .. :( co do USG wszystko wyszło mi dobrze poza przeziernościa karkowa 3.4 w największym pomiarze ,po tym test pappa gdzie wyniki nie najlepsze i razem z biochemią i przeziernościa wyszło ryzyko 1:38 na zespół Downa. Dlatego zrobiłam sanco , aminopuncji nie mogłam bo miałam krwiaka pod kosmówka , teraz po połówkowych dzidzia wygląda na zdrową i nic nie wskazuje żeby miała być chora , lekarz mnie uspokoił i jeden i drugi bo oczywiście połówkowe powtórzyłam bojąc się błędu
A u Ciebie co się dzieje ?
 
Wartosci z USG niby w porzadku ale PAPPa tragiczna...
Na krew wpływa wszystko , stres leki palenie i multum innych rzeczy pappa może też mówić o łożysku jakie masz ryzyko ? Jak w USG jest ok to nie zawracalabym sobie tym głowy po co wg Ci robili pappe skoro USG ok , ile masz lat ? Przy 30 to prawie każdemu wychodzi słaby wynik
 
Na krew wpływa wszystko , stres leki palenie i multum innych rzeczy pappa może też mówić o łożysku jakie masz ryzyko ? Jak w USG jest ok to nie zawracalabym sobie tym głowy po co wg Ci robili pappe skoro USG ok , ile masz lat ? Przy 30 to prawie każdemu wychodzi słaby wynik

Na krew wpływa wszystko , stres leki palenie i multum innych rzeczy pappa może też mówić o łożysku jakie masz ryzyko ? Jak w USG jest ok to nie zawracalabym sobie tym głowy po co wg Ci robili pappe skoro USG ok , ile masz lat ? Przy 30 to prawie każdemu wychodzi słaby wynik
Dzieki za odpowiedz! 28 skonczone... 20% dzieci z trisomia nie zostaje ujawniona w USG...
 
Dzieki za odpowiedz! 28 skonczone... 20% dzieci z trisomia nie zostaje ujawniona w USG...
Dlatego możesz zrobić test jeśli chcesz sanco czy niffy dla samej siebie żeby mieć pewność lub aminopuncje ale przy tylko złych wynikach krwi nie ryzykowalabym kuciem brzuszka. Mając zajebiste wyniki w USG i w pappie też może być chore , wszystko się zdarza ale generalnie byłabym w dobrej myśli, ja wierzę że moje dziecko jest zdrowe przy sporo podwyższonym nt bo sanco tak pokazał i USG a pappa to tylko statystyka i prawdopodobnienstwo , daj znać co postanowisz
 
reklama
Na krew wpływa wszystko , stres leki palenie i multum innych rzeczy pappa może też mówić o łożysku jakie masz ryzyko ? Jak w USG jest ok to nie zawracalabym sobie tym głowy po co wg Ci robili pappe skoro USG ok , ile masz lat ? Przy 30 to prawie każdemu wychodzi słaby wynik
Nie no, przy 30 latach ryzyko podstawowe nie jest tak duże i wcale odsetek badań pappy fałszywie pozytywnyvh nie jest tak wysoki. Od 36 w górę zaczyna się faktycznie rollercoaster
 
Do góry