reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błędny wynik amniopunkcji

Szczerze to trudno mnie już nastraszyć. Chyba nie można się już bardziej bać.

Mój mąż też dzisiaj rzucił taką teorią. Niby pół żartem pół serio ale też się nad tym zastanawiałam.

Myśleliśmy jeszcze o ukrytym bliźniaku, ale wątpię że do tej pory by to nie wyszło.
Sama już nie wiem. Mam tysiąc myśli w głowie.
A pozostałe wyniki amnio ok?

W którym jesteś TC?

Czy USG II trymestru potwierdziło obawy z I trym przez które zdecydowałaś się na amniopunkcje?
 
reklama
A pozostałe wyniki amnio ok?

W którym jesteś TC?

Czy USG II trymestru potwierdziło obawy z I trym przez które zdecydowałaś się na amniopunkcje?


Wynik wyszedł prawidłowy, tylko że żeński.

U nas dziś 19t0d

USG II trymestru wyszły w porządku. Tylko nadal nie wiadomo dlaczego w pierwszym wyszła taka duża przezierność karkowa.
 
Czy amniopunkcja może się mylić?
Dziś okazało się że wyniki które dostałam są błędne. Najprawdopodobniej pobrano mój kariotyp do badania nie dziecka. Okazało się to tylko dlatego że mam mieć chłopca a wynik amniopunkcji wskazywał na dziewczynkę.
Czy komuś zdarzył się kiedyś taki przypadek? Jakie jest prawdopodobieństwo że tak się stanie?
Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.

Błędy w amniopunkcji są mniejsze niż 0,1% i zazwyczaj wynikają z błędu.ludzkiego.
Jeśli jest napisane 'kariotyp prawidlowy' to raczej jest prawidłowy.
Oczywiście są wady, których amniopunkcja nie wykaże (np.mikrodelecje)
U mnie dziecko nr 2 miało być córka, tak twierdziła prowadząca i lekarz od badań genetycznych, drugi lekarz powiedział, że nie ma pojęcia, ale raczej wydaje mi się że chłopiec.Urodzilam zdrowego chłopca.
Przy kolejnym dziecku wszyscy lekarze mówili że kolejny syn, amniopunkcja robiona ze względu na b wysokie ryzyko zespołu Downa wykazała, że będzie zdrowa córka i jest zdrowa córka.
 
@Shaer Czyli najprawdopodobniej znajduje się w tym 0,1%.
Jeśli jest napisany kariotyp prawidłowy to raczej dotyczy mojego, bo najprawdopodobniej mój materiał zbadali. O dziecku nadal nic nie wiem.

Amniopunkcja wykrywa mikrodelecje.

@pannahannah powtórne badanie miałam dwa dni później.
 
@Shaer Czyli najprawdopodobniej znajduje się w tym 0,1%.
Jeśli jest napisany kariotyp prawidłowy to raczej dotyczy mojego, bo najprawdopodobniej mój materiał zbadali. O dziecku nadal nic nie wiem.

Amniopunkcja wykrywa mikrodelecje.

@pannahannah powtórne badanie miałam dwa dni później.
Mam takie przeczucie w serduszku, że wszystko będzie dobrze, ale czekam na wiadomości. Głowa do góry, choć wiem jak jest trudno 😟
 
Okazało się że być może w ogóle nie poznam wyników 😟 Mam krew w płynie owodniowym, dlatego próbka była zanieczyszczona. Myśleli że to przez badanie ale krew tam się znajduje najprawdopodobniej przez krwiaka którego miałam na początku ciąży. Jeżeli teraz wynik będzie błędny to nie będą powtarzać badania. Dowiem się dopiero przy porodzie 😟
Najbardziej jest mi przykro że tyle ryzykowałam, tyle się stresowałam i okazuje się teraz że i tak nic z tego.
Nie wiem co dalej. Jest mi strasznie przykro...
 
reklama
Okazało się że być może w ogóle nie poznam wyników 😟 Mam krew w płynie owodniowym, dlatego próbka była zanieczyszczona. Myśleli że to przez badanie ale krew tam się znajduje najprawdopodobniej przez krwiaka którego miałam na początku ciąży. Jeżeli teraz wynik będzie błędny to nie będą powtarzać badania. Dowiem się dopiero przy porodzie 😟
Najbardziej jest mi przykro że tyle ryzykowałam, tyle się stresowałam i okazuje się teraz że i tak nic z tego.
Nie wiem co dalej. Jest mi strasznie przykro...
A przypomnij jakie mialas wyniki na tescie pappa? Moze zrob test nipt sanco albo nifty?
Moze jakas inna metoda beda mogli zbadac kariotyp biopsja albo kordocenteza?
 
Do góry