reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna i brzuch po cesarskim cieciu

POLISIA blizne mam rózowa, kupilam masc contratubex bede smarowac to moze zjasnieje ale juz jest zagojona :) po basenie nic nie boli :) super sie czuje :)
dzieki za kciuki :)
i nie martw sie, jestes dopiero 2 tyg po cc, ja juz prawie dwa miesiace a jak bylam 2 tyg po cc to tez mi sie zdawało ze mina wieki nim dojde do siebie, spokojnie daj sobie czas :)
 
reklama
Jutro mam wizyte u gina. W piatek minie 6 tygodni czyli teoretycznie skonczy mi sie polog. Brzuszki zaczelam roobic jakos po miesiacu, moze w czwartym tygodniu. juz nie pamietam. Problem mam z wystajacym brzuchem. Rozstepow zero, skora niby malo elastyczna, ale nie wisi nic, tylko jak ja zbiore rekoma to sie marszczy i widac, ze jeszcze dluga droga przed nia, zeby byla jak przed ciaza. Walka nad blizna prawie nie ma. Pas nosilam w sumie moze jakies 5 godzin. Zamowilam Mke i w gole nie koryguje brzucha, wiec nie widze sensu go zakladac i nosic. zaluje, ze nie wzielam Ski, ale sie balam, ze nie wejde w niego :/.
A jesli chodzi o cwiczenia to ktoras z Was chyba wklejala link menu2
Dzis zrobilam kilka wybiorczo korzystajac z faktu ze Mlody w koncu spi (chociaz powinnam w sumie wziac sie za prasowanie, ale prasowanie nie zajac). I te cwiczenia sa do 5-6 doby wlacznie wiec wczesnie.
Jutro/ew. w piatek napisze, co moja gin powie na brzuch i blizne. Ciekawa jestem jakie sa rokowania. Moze taki bec juz mi zostanie... :( oby nie :(((

________
bloguje justmyone.blogspot.com
fotografie... ilustracje... kreacje...
 
ja polecam pas poporodowy Pani Teresy i trzeba wziąć mniejszy, czyli jak się nosi rozmiar M to wziąć S, jak S to XS, itd. nie ma się co sugerowac tą tabelką z obwodem brzucha
 
Dzięki Wiolcia za pocieszenie, pewnie masz rację, że po 2 mc będę śmigać jak Ty ;-) teraz to kosmos, najgorzej w samochodzie, bo pas idzie dokładnie w miejscu cięcia i strasznie mnie to stresuje...

a czy smarujecie czymś blizny? widzę, że Wiolcia dopiero będziesz, w sumie nie wiem od kiedy można smarować :D
 
Polisia moja gin kazała mi smarować maścią linomag - to na początku a później jak się blizna wygoi kupić coś na blizny, ja kupiłam contractubex i od wczoraj zaczęłam smarować
 
Ja tez mam ten pas Pani Teresy ,,S'', nawet nie wiedzialam ze jest XS...zreszta kupilam go szybko po porodzie wiec XS by mi nawet nie wszedl, teraz nie wiem bo dawno nie zakladalam . poczekam jeszcze troche i bede go nosic. Ja niczym nie smaruje blizy, kilka razy psiknelam Octenisteptem, wczesniej mylam Bialym Jeleniem, teraz juz plynem do higieny nintymnej. Wogole mi blizna nie przeszkadza tak jak rozstepy i sflaczala skora:confused2:
 
Dziewczyny, niestety wczoraj nie dotarlam na umowiona wizyte do gin. Przed mialam szczepienia Juniora i niestety zabralo czasu :/.
Kolejna umowiona wizyta dopiero 18 pazdziernika :(((
 
Polisia moja gin kazała mi smarować maścią linomag - to na początku a później jak się blizna wygoi kupić coś na blizny, ja kupiłam contractubex i od wczoraj zaczęłam smarować

ja właśnie kończę tubkę contractubex-u i mimo, że smarowałam sumiennie dwa razy dziennie z masażem to narazie efektów brak :no:
 
reklama
Agnes92, trzeba sie udac na wizyte w 6 tym tygodniu.
Ja niestety nie dalam rady :/ i do tego mam zatory w piersiach, temperature i dreszcze noca. Jakas masakra...
 
Do góry