reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Blizna i brzuch po cesarskim cieciu

pokah

Fanka BB :)
Ja bylam 19 wrzesnia na kontroli u lekarza, czyli ok 2,5 miesiaca po porodzie. Wszystko jest ok. Rana bardzo ladnie sie zagolila. A zaczelam cwieczenia kolo 4 tyg po cc. Oczywiscie lekarzowi sie nie chwalilam, ale robilam je na zasadzie: skoro nic mnie nie boli i nie ma krwawienia - cwicze. Oczywiscie najpierw ostroznie, malo, pozniej troszke wiecej. Z tym ze efektow brak bo zre jak swinka ;)

reklama
Ja po cesarce zaczęłam ćwiczyć po ok. trzech miesiącach. Wcześniej się bałam, czy aby na pewno wszystko jest wygojone. Po pół roku mój brzuszek wyglądał już całkiem przyzwoicie i teraz jest coraz lepiej więc jestem dobrej myśli. Moim problemem jest natomiast blizna. Niestety lekarz się nie postarał i chyba źle zszył ranęL Blizna nie jest duża, ale bardzo widoczna i nieładna. Po konsultacji z moim internistą postanowiłam zafundować sobie serię zabiegów laserowych w klinice. Wybrałam Triclinium w Warszawie i doktora Marka Wasiluka. Czekam z niecierpliwością na pierwszy zabieg, jeśli to nie pomoże, zostaje mi już chyba tylko operacja plastycznaL

Emilda

Aktywna w BB
Jeżeli czas po cc mija, a brzuch nie wraca do poprzedniego stanu warto sprawdzić czy nie mamy do czynienia z rozejściem mięśnia prostego brzucha. Jeżeli w tej kwestii będzie ok to po prostu potrzeba czasu. Sama miałam trzy cc i za każdym razem brzuch wyglądał dobrze już po kilku dniach, ale niestety to kwestia predyspozycji. Nie wiem jak z Twoja dietą? Czy starasz się odżywiać zdrowo oraz oczyszczasz organizm? Jak tutaj Link do: CistusHerbs 120g ? - Kup teraz w sklepie producenta.
Czasem trzeba nieco uzbroić się w cierpliwość, po pewnym czasie warto też włączyć ćwiczenia (oczywiście po konsultacji z lekarzem). W każdym razie trzymam za Ciebie kciuki ;)

Ostatnia edycja:
Do góry