reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna i wyglad brzucha po cc- czy cos jest nie tak?

Isiaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2020
Postów
32
Hej dziewczyny,
mam pytanie odnośnie wyglądu brzucha i blizny po cc. Moj brzuch po 7 tygodniach od cc wyglada tak, że z lewej strony brzuch tuż nad cięciem jest jakby wypukly jak na zdjęciu ponizej, a po drugiej juz nie ma tego zgrubienia. Jest niesymetryczny. Czy dobrze sie goi? To miejsce jest trwardsze, wybieram sie do lekarza żeby to ocenil ale tez zastanawiam sie czy do zwyklego ginekologa wystarczy, czy lepiej wybrac sie do jakiegos specjalisty( ale jakiego;))? Czy ktoraś z Was tak miala?
 

Załączniki

  • 20210621_175445.jpg
    20210621_175445.jpg
    41,1 KB · Wyświetleń: 1 846
reklama
Hej dziewczyny,
mam pytanie odnośnie wyglądu brzucha i blizny po cc. Moj brzuch po 7 tygodniach od cc wyglada tak, że z lewej strony brzuch tuż nad cięciem jest jakby wypukly jak na zdjęciu ponizej, a po drugiej juz nie ma tego zgrubienia. Jest niesymetryczny. Czy dobrze sie goi? To miejsce jest trwardsze, wybieram sie do lekarza żeby to ocenil ale tez zastanawiam sie czy do zwyklego ginekologa wystarczy, czy lepiej wybrac sie do jakiegos specjalisty( ale jakiego;))? Czy ktoraś z Was tak miala?
Ginekolog ocenia bliznę na macicy w usg i bliznę na skórze podczas wizyty popołogowej 6 tygodni od porodu. Natomiast nad blizną trzeba pracować, mobilizować ją i od tego jest fizjoterapeuta uroginekologiczny, możesz się już spokojnie wybrać. Inaczej blizna może dawać dolegliwości bólowe, uczucie ciągnięcia, zdrętwienia. Ja jestem 9 tygodni po cc, moja blizna nie jest aż tak wklęsła jak na zdjęciu, jest symetryczna, ale też taki nawis skóry jest nad nią.
 
Ja również na początku miałam dość wypukły brzuch nad cięciem, ale po około roku zroblia mi się blizna wmiare rowna w stosunku do skóry brzucha. Polecam udać się na USG blizny jeżeli coś Cię nie pokoi. Ale to chyba normalne jest. A tym bardziej że 7tyg po cc jeszcze nie wszystko się zagoilo a blizny potrzebują więcej czasu aby się unormowany że tak powiem
 
Jestem 16 mies po cc. Na początku nad blizna miałam jakby górkę., taki fałd skóry. Obecnie wszystko ładnie zagojone, gładka skóra (jak przed zabiegiem) z widoczną jedynie linią w miejscu cięcia. Nie ma fałd, nierówności. Skóra i tkanki po ciąży też muszą mieć czas na obkurczenie się.
 
5 miesięcy po CC i wszystko wróciło do normy, ale miałam zwis skórny na początku, w końcu to wszystko musi wrócić na swoje miejsce.
 
Dzieki za odpowiedzi:).ja mam taki zwis ale tylko po lewej stronie nad cieciem a druga strona juz sie "wchlonela". Czyli mniej wiecej od polowy ciecia mam ten zwis skory ;)
 
Mi pomaga szczotkowanie i masowanie (jestem po 4cc i operacji). Gdzieś wyżej było o fizjoterapeucie. Warto iść od fizjoterapeuty (najlepiej uroginekologicznego).

Plus oczywiście dobra zbilansowana dieta i picie codziennie dużej ilości wody. POlecam też poczytanie sobie o tych ziołach oczyszczających organizm:

kredensziolowy.pl/produkt/cistusherbs/

Mi osobiscie bardzo pomogły i czuję się o wiele lepiej. Zauważyłam, ze woda nie gromadzi się tak jak wcześniej i brzuch jest mniejszy.
 
Ostatnia edycja:
Witam
Mam pytanie odnośnie brzucha po cc
Jestem dwa tygodnie po cc
Część brzucha nad blizną mam tak jakby zdrętwiały, bez czucia. To jeszcze mnie nie martwi. Fragment brzucha mam twardy jak kamień. Czy któraś z Was tak miała?
 
Witam
Mam pytanie odnośnie brzucha po cc
Jestem dwa tygodnie po cc
Część brzucha nad blizną mam tak jakby zdrętwiały, bez czucia. To jeszcze mnie nie martwi. Fragment brzucha mam twardy jak kamień. Czy któraś z Was tak miała?
Tak, ja do tej pory w niektórych miejscach nie czuje brzucha wokół blizny, a jestem rok po CC.
 
reklama
Do góry