reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna i wyglad brzucha po cc- czy cos jest nie tak?

A przy dotyku miałaś fragmentu, gdzie brzuch był bardzo twardy, tak jakby ktoś wsadził kamień pod skórę?
Wiesz co juz nie pamiętam,na pewno miałam jakby małe kamyczki i to były szwy wewnętrzne. Generalnie różne rzeczy się z tym brzuchem dzieją, ale potem to się normuje. Mi się połowa brzucha wchłonęła po miesiącu, a druga wisiała chyba pół roku 🙈
 
reklama
A była u Ciebie położna i sprawdzała jak się obkurcza macica? Oczywiscie brak czucia w bliźnie na początku jest możliwy, tutaj pomoże fizjoterapia uroginekologiczna. Ja 8 msc po cc nie mam żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, blizna niebolesna i ruchoma. Brzucha twardego jak kamień na pewno nie miałam, może warto to skonsultować?
 
Była u mnie położna i kazała obserwować.
Wizytę u ginekologa mam za tydzień.
Blizna u mnie ok, bardziej martwi mnie to twarde miejsce nad blizną.
Ja jestem po drugim cc. Pierwsze miałam 14 lat temu.
 
Ginekolog ocenia bliznę na macicy w usg i bliznę na skórze podczas wizyty popołogowej 6 tygodni od porodu. Natomiast nad blizną trzeba pracować, mobilizować ją i od tego jest fizjoterapeuta uroginekologiczny, możesz się już spokojnie wybrać. Inaczej blizna może dawać dolegliwości bólowe, uczucie ciągnięcia, zdrętwienia. Ja jestem 9 tygodni po cc, moja blizna nie jest aż tak wklęsła jak na zdjęciu, jest symetryczna, ale też taki nawis skóry jest nad nią.
Potwierdzam to co koleżanka wyżej pisze. Ja byłam dzisiaj na kontroli kolejnej a jestem 7 tygodni po porodzie i gin powiedziała dokładnie to samo. Trzeba nad tą blizną pracować i wtedy ta różnica się powinna wyrównać.
 
Do góry