reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliżniaki dwujajowe, 8 tydzień, wielki szok!

molamennai

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2014
Postów
15
Witam wszystkie mamusie, te teraźniejsze i przyszłe :) Jestem tu pierwszy raz. W trzecim tygodniu ciązy byłam na pierwszym usg, podczas którego widoczny był pęcherzyk z widocznym ciałkiem żółtym (GS 5,5). Dziś, w 8 tygodniu na usg widoczne były dwa pęcherzyki, zarodki , dwa serduszka:) ciąża bliźniacza, dwujajowa. Wgniotło mnie w leżankę. Jak to jest, że wtedy był widoczny jeden pęcherzyk? Czy możliwe że drugi zagnieździł się później (po 3 tygodniach)? Jak to jest? Przepraszam, może moje pytanie jest niemądre, ale podczas dzisiejszej wizyty byłam w takim szoku, że nie zdołałam zapytać lekarki, nawet majtki założyłam tył na przód. Z góry dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi :*
 
reklama
Nie jestem znawcą, ani lekarzem, ale wg lekarzy nie ma czegoś takiego jak trzy tygodniowa ciąża. Ciąża liczy się chyba od 6 albo 7 tyg. Nie istotne;-) w każdym razie trzy tygodnie, czyli tydzień od zapłodnienia? Na moje oko mogło dojść w drugiej komórce do zapłodnienia później i wtedy jeszcze nie zdążyła się zagnieździć. Druga opcja jest taka, że po prostu lekarka się nie dopatrzyła, bo to jest bardzo wcześnie
Tak jak pisałam. Nie znam się, ale na moje oko tak sprawa wygląda:happy:
W każdym razie gratulacje i zdrowej ciąży życzę!
 
Witaj po pierwsze radze Ci wejsc na wątek Ciąża bliźniacza tam Ci dziewczyny doradza i odpowiedza na wszystkie pytania :) A poza tym ja miałam taką samą sytuacje w 5 tygodniu dowiedziałam sie ze jest pęchęrzyk ale nie ma w nim serduszka , oczywiście sie popłakałam i dostałam skierowanie do szpitala, a tam po dwóch dniach okzało sie że jest piekna ciąża i to bliźniacza dwa jajeczka i dwa serduszka :szok: to albo sie schowało jedno za drugie albo lekarz ślepy :) ochłonełam dopiero w 12 tyg a tak caly czas przeżywałam jak ja sobie poradze?? A dzis już mają 21 miesiecy i jestem z nich dumna jak paw :)
 
u mnie taka sama sytuacja pierwsze usg 1 pęcherzyk bez serduszka tydzień później 2 serduszka ;) myślę, że trzeba temat zamknąć albo przenieść do bliźniaczych ;)
 
Do góry