reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bliźniaki jednojajowe jednokosmówkowe jednoowodniowe

reklama
Hej wczoraj bylam na wizycie z malymi wszystko ok maja 1100 okolo ale przez 2 tygodnie szyjka macicy zeszla z 3.4cm do 2.2 dostalam magnes i nakaz wiekszego lezenia za tydzien jak bedzie gorzej to do szpitala lezec a co u Ciebie malo sie odzywasz jak malenstwa i Ty?
 
Ja magnez biorę regularnie od początku bo mi ten brzuch się spina, jak bardziej boli to nospe forte. Byliśmy w tym tygodniu na konsultacji w Gdańsku, pół Polski musiałam przejechać, ale warto było. Dowiedziałam się , że zespół podkradania raczej nam nie grozi (bo jakieś naczynia/tętnice są duże) dziewczyny mają po 250 g (2g różnicy) i wszystko jest dobrze z nimi. No niestety pępowiny splecione, ale nic się nie zaciska, ale wygląda to strasznie :( Podobno to normalne w tych ciążach ale jakoś dopóki tego nie widziałam to mi było lżej. Poza tym potwierdziło się zalecenie odnośnie cc w skończonym 32 tygodniu. Też powiedzieli, że jak jest dobra neonatologia to nie ma sensu dłużej ryzykować. Mój gin też tak uważa, a mnie ta myśl na początku przerażała, ale już się jakoś oswoiłam i pogodziłam z tym. Teraz jestem w 18t5d. A Ty będziesz miała jeszcze powtarzane te sterydy na rozwój płuc? Wiesz już coś kiedy będziesz mieć cc?
 
Narazie o sterydach nic nie mowia my zaczynamy 29 tydzien u mnie tez ze 32 max 34 jesli bedzie ok i sie zdecyduje ale to zapewne bede musiala byc w szpitalu z dwa tyg.a pepowiny to duzy problem i ciagly strach najlepiej nie myslec bo wplywu na to nie mamy.ja dzis bylam na wizycie male maja po 1200gram malutka roznica i wszystko ok
 
To u Ciebie już nie dużo zostało. Zazdroszczę Ci, bo ta ciąża kosztuje mnie dużo nerwów i chciałabym już ten 32 tydzień i zdrowe dziewczyny. A masz już kupione jakieś rzeczy dla małych?
 
A dzis jeszcze sie dowiedzialam ze jesli wszystko bedzie tak jak jest to poprostu na umowiony termin zglosze sie na cesarke,a z 10 dni przed odstawie aspiryne.ciezka mamy ciaze ze najlepiej to tak z dnia na dzien myslec i tak mijaja szybko tygodnie.powiem Ci ze wstrzymuje sie z kupnem takich rzeczy jak wozek poducha do karmienia blizniat czujnik oddechu ze wzgledu na to ze to jest ciaza w ktorej do konca nie wiadomo co sie moze zdazyc niestety ale tak jest a jesli bedzie wszystko ok to male i tak jakis czas beda w szpitalu ja po cesarce 5 dni i do domu zdaze z tymi rzeczami mamy 2016 wszystko na wyciagniecie reki a ciuszkow mam troche juz poprsne i poprasowane ale to dostalam a i przewijak tylko nowy a hustawke elektyczna i taka z wibrscjami mam po synku lozeczko tez ze wszysykim a i kosmetyki dla malych kupione bo to i tak trzeba a z reszta czekam zapewne potrzebnych bedzie pare ciuszkow mniejszych niz 50 ale to tez zdaze nim wyjda do domu a maja juz ok 38cm wiec nie wiem jaki rozmiar bedzie ok
 
ja też mam plan wózek, foteliki itp. kupić jak już urodzę i tak przez internet będę zamawiać to ze szpitala mogę to ogarnąć. Łóżeczko mam po chłopakach, na początek będzie jedno i tak, ubranek dziewczęcych nie mam wcale, ale się właśnie wczoraj skusiłam i zamówiłam im po 4 komplety, ale generalnie nastawiam się na zakupy przez neta już ze szpitala. Fajnie jakby Ci się udało tak bez leżenia w szpitalu i od razu na cc. U nas ta durna ustawa wchodzi co już o niej tu pisałam i tylko to mnie martwi, bo inaczej to bym bez problemów się dogadała, do szpitala mam max. 10 minut drogi. A tak to nie wiem czy się tak uda, ale jak będzie dobrze to będę chciała być jak najdłużej w domu. A Ty tą aspirynę bierzesz ze względu na wyniki krwi czy przez rodzaj ciąży?
 
Aspiryne biore od 14 tyg.ciazy aby nie doszlo do skrzepu co przy takim obciazeniu jest bardziej prawdopodobne ale nie wiem czy tutaj podchodza do tego inaczej niz w Polsce.tutaj tez jak sie jest w szpitalu codziennie wieczorem kazda ciezarna dostaje zastrzyk w miesien nad kolanem przeciw zakrzepicy
 
reklama
Koki trzymam mocno za Was kciuki! Napisz jak już będziesz po cc jak dziewczyny sobie radzą. Powodzenia !!!!
 
Do góry