reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bliźniaki jednojajowe jednokosmówkowe jednoowodniowe

reklama
Ja jestem w ciąży 1k2o, to już 29 tydzień :)

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
Wow super. Czy miałaś jakieś dodatkowe badania robione w związku w tak trudna ciaza?Ja jadę 10.04 do prof.Szaflika na dodadkowa konsultacje.
 
Standardowe wizyty co miesiąc, trochę częstsze usg i od 30 tygodnia raz na dwa tygodnie sprawdzane przepływy żylne u maluchów. U mnie ze względu na ryzyko porodu przedwczesnego w 28 tygodniu podali zastrzyki na płucka :) no i będą chcieli ciążę zakończyć po 36 tygodniu, o ile dotrwam, bo chyba mi się nadciśnienie przyplątało :(

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
Witam dziewczyny :) Jestem w drugiej ciąży i jest to aktualnie 11t5d. O tym że jest to ciąża bliźniacza a zarazem 1o1k dowiedziałam się dwa tygodnie temu. Lekarz sam był zaskoczony takim obrotem sprawy i nie za duzo mi powiedział. I niestety weszłam na internet i sama sobie poczytałam o takich ciążach. Pierwsza noc nie przespana, oczy opuchnięte od płaczu. Załamka. Strach o maluszki był nie do zniesienia. Teraz juz na spokojnie szukam informacji jak pomóc maluszkom, szukam specjalistów ale nie jest różowo.
Czy są tu mamusie w takiej sytuacji jak ja?????:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 
Jak pomoc maluszkom? Przede wszystkim myśleć pozytywnie;) lekarze troszkę strasza, ale muszą ostrożnie podchodzić do tego typu ciąży. Dbaj o siebie dużo odpoczywaj, bo potem możesz mieć z tym problem;)
Ja zmieniłam ginekologa jak na prenatalnych dowiedziałam się że to blizniaki, bo w 12 tyg dopiero wyszło to na jaw;) chodziłam do dobrego ginekologa, który zajmował się badaniami prenatalnymi. Ten doktor skierował mnie w 27 tyg do szpitala a wcześniej po 18 tyg co 2 tyg badal maluszki.
 
Witam dziewczyny :) Jestem w drugiej ciąży i jest to aktualnie 11t5d. O tym że jest to ciąża bliźniacza a zarazem 1o1k dowiedziałam się dwa tygodnie temu. Lekarz sam był zaskoczony takim obrotem sprawy i nie za duzo mi powiedział. I niestety weszłam na internet i sama sobie poczytałam o takich ciążach. Pierwsza noc nie przespana, oczy opuchnięte od płaczu. Załamka. Strach o maluszki był nie do zniesienia. Teraz juz na spokojnie szukam informacji jak pomóc maluszkom, szukam specjalistów ale nie jest różowo.
Czy są tu mamusie w takiej sytuacji jak ja?????:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
I jak tam kochana się czujesz?u mnie na początku też było podejrzenie 1k1o ale w końcu okazalo się ze 1k2o

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie niestesty nie potoczyło sie dobrze. W 16 tc ( dwa tyg temu)dowiedzieliśmy się, że serduszka naszych skarbów umilkły. Przyczyna jeszcze nie jest znana. Za kilka dni odbiore wyniki histopatologiczne łożyska i może coś sie wtedy wyjaśni. Najprawdopodobnej łożysko nie podjęło pracy. Ciąza rozwijała sie wzorowo więc tym bardziej to co się stało jest niezrozumiałe. Ciąża była jednoowodniowa i jednokosmówkowa tak jak stwierdził to lekarz już na początku. Jestem dobrej myśli i chciałabym jeszcze w tym roku cieszyć się stanem błogosławionym. Synków pochowaliśmy kilka dni temu i wierze że aniołki będą teraz nad nami czuwać .
 
U mnie niestesty nie potoczyło sie dobrze. W 16 tc ( dwa tyg temu)dowiedzieliśmy się, że serduszka naszych skarbów umilkły. Przyczyna jeszcze nie jest znana. Za kilka dni odbiore wyniki histopatologiczne łożyska i może coś sie wtedy wyjaśni. Najprawdopodobnej łożysko nie podjęło pracy. Ciąza rozwijała sie wzorowo więc tym bardziej to co się stało jest niezrozumiałe. Ciąża była jednoowodniowa i jednokosmówkowa tak jak stwierdził to lekarz już na początku. Jestem dobrej myśli i chciałabym jeszcze w tym roku cieszyć się stanem błogosławionym. Synków pochowaliśmy kilka dni temu i wierze że aniołki będą teraz nad nami czuwać .
Przyjmij kondolencje,bardzo ci współczuję,brak słów.... wierzę,że jeszcze ci się uda zostać szczęśliwa mamą,3maj sie jakoś :(

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Są tu może mamusie w ciązy 1k1o? Ja obecnie jestem w 10 tyg. Staram się myśleć pozytywnie, nie czytam już w internecie nic na ten temat, żeby się nie dołować...
 
Do góry