reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bliźniaki jednojajowe jednokosmówkowe jednoowodniowe

reklama
Cześć Kobietki ❤️,
Dwa dni temu dowiedziałam się o dwóch serduszkach (niecały 7 tydzień). Jestem przerażona, bo jedyne co usłyszałam od gin to to, że to ciąża zagrożona, wysokiego ryzyka - jednokosmówkowa.
Czy któraś z Was może mnie trochę uspokoić? Kiedy dowiedzialyscie się o tym czy jest jedna owodnia czy dwie?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
 
Cześć Kobietki ❤️,
Dwa dni temu dowiedziałam się o dwóch serduszkach (niecały 7 tydzień). Jestem przerażona, bo jedyne co usłyszałam od gin to to, że to ciąża zagrożona, wysokiego ryzyka - jednokosmówkowa.
Czy któraś z Was może mnie trochę uspokoić? Kiedy dowiedzialyscie się o tym czy jest jedna owodnia czy dwie?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
nie stresusuj się. Każda ciąża mnoga jest ciążą wysokiego ryzyka, a z jedną kosmówką, ciążą bardzo wysokiego ryzyka. To znaczy tyle, że są potrzebne częstsze kontrole, szczególnie w drugiej połowie ciąży. Wtedy wzrasta ryzyko, różnicy w przyrostach wagi i bobasów - tzw zespół podkradania.
Ja jestem aktualnie w 20tc, chłopaki bardzo ładnie rosną, nic się nie dzieje, ja też nie źle się czuję. Pracuję i żyję normalnie. Cztery loty samolotem w 1 trymestrze też zaliczyłam.
Każda ciąża jest inna i w każdej mogą wystąpić jakieś komplikację. Twoja po prostu wymaga większej uwagi i częstszej kontroli.
Ja o 2 sztukach dowiedziałam się dopiero w 10tc, wtedy też od razu było widać, że są w 2 owodniach.

Powodzenia!!
 
nie stresusuj się. Każda ciąża mnoga jest ciążą wysokiego ryzyka, a z jedną kosmówką, ciążą bardzo wysokiego ryzyka. To znaczy tyle, że są potrzebne częstsze kontrole, szczególnie w drugiej połowie ciąży. Wtedy wzrasta ryzyko, różnicy w przyrostach wagi i bobasów - tzw zespół podkradania.
Ja jestem aktualnie w 20tc, chłopaki bardzo ładnie rosną, nic się nie dzieje, ja też nie źle się czuję. Pracuję i żyję normalnie. Cztery loty samolotem w 1 trymestrze też zaliczyłam.
Każda ciąża jest inna i w każdej mogą wystąpić jakieś komplikację. Twoja po prostu wymaga większej uwagi i częstszej kontroli.
Ja o 2 sztukach dowiedziałam się dopiero w 10tc, wtedy też od razu było widać, że są w 2 owodniach.

Powodzenia!!
Dziękuję za słowa otuchy, pozostaje mi czekać. Wierzę, że będzie dobrze, ale strasznie boję się, że nie będą w 2 owodniach
 
Dziękuję za słowa otuchy, pozostaje mi czekać. Wierzę, że będzie dobrze, ale strasznie boję się, że nie będą w 2 owodniach

No, to jest najtrudniejsza opcja, ale to też nie oznacza, że na pewno wystąpią jakieś komplikacje. Sąsiadka mojej chrzestnej zakończyła taką ciążę pod koniec lata. JEDYNE co się przez całą ciążę wydarzyło, to wcześniejsza niż planowano akcja porodowa. Wszystko się dobrze skończyło, ma 2 córeczki i to, czym się można było przejmować po porodzie, to to że jednej się bardzo ulewało na początku.

Trzymam mocno kciuki, żeby owodnie były 2, bo to zawsze łatwiej i głowa spokojniejsza, ale pamiętaj, że 1 owodnia też nie wróży katastrofy!
 
No, to jest najtrudniejsza opcja, ale to też nie oznacza, że na pewno wystąpią jakieś komplikacje. Sąsiadka mojej chrzestnej zakończyła taką ciążę pod koniec lata. JEDYNE co się przez całą ciążę wydarzyło, to wcześniejsza niż planowano akcja porodowa. Wszystko się dobrze skończyło, ma 2 córeczki i to, czym się można było przejmować po porodzie, to to że jednej się bardzo ulewało na początku.

Trzymam mocno kciuki, żeby owodnie były 2, bo to zawsze łatwiej i głowa spokojniejsza, ale pamiętaj, że 1 owodnia też nie wróży katastrofy!
Podtrzymałas mnie na duchu tą wiadomością, dziękuję ❤️
 
Cześć 🙂
Co u Was słychać?
u chłopaków po połówkowych OK, ale jeden wiercipiętek nie dał sobie dokładnie serducha zbadać, dlatego w poniedziałek jedziemy do Poznania na echo, żeby wszystko dokładnie zbadać. Poza tym wszystko pomierzone i jest w porządku. Ruszają się już dość mocno. Za to ja ... Od 2 dni ciężko mi sobie wyobrazić, że jeszcze tyle tygodni przede mną. Zgaga, wzdęcia, zaparcie. Wszystko mi uciskają bobasy :(

A u Ciebie i chłopaków? Nadal zidentyfikowani jako chłopaki? :)

@Madziula1902 a jak tam u Was?
 
reklama
Hej, czy jeszcze ktoś odwiedza ten wątek ? Ja się dołączę do ciąży 1k1o. Jesteśmy 20+3 i niestety wciąż towarzyszy duży stres. Na razie zidentyfikowane dziewczyny, niedługo połówkowe, zobaczymy czy się potwierdzi. W domu 1,5 roczny chłopczyk :) także będzie wesoło. Jak Wasze ciąze ?
 
Do góry