reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Witam wszystkie, jakoś ostatnio nie miałam weny, żeby cokolwiek pisać.
jjka gratuluję z postępów twojej pociechy :)
U mnie też do przodu, Wojtek stoi już i dziś powiedział mama :) , i teraz przekrzykują się razem, Magda pełza do tyłu też sukces, ale w nockach sukcesu narazie nie widać, bo Wojtek coraz częściej chce jeść mi w nocy koło 3 a nie było już tego :/ co prawda chciał już wcześniej ale mu nie dałam :).
Santini myślę, że to kwestia czasu, musi się przyzwyczaić do okularków, sam człowiek jak coś zacznie nagle nosić to go to drażni i tak jest w przypadku twojej córki, przyzwyczai się, może dziennie wydłużaj jej czas na noszenia ich?
Znalazłam na tej stronie przepisy na obiadki dla dzieci, może którąś zainteresują, https://www.babyboom.pl/forum/zywienie-f314/menu-9-miesiecznego-dziecka-53928/ ogólnie szukałam co dawać na II śniadanie dla moich bo już nudne te kaszki chleb, a wy co dajecie??
Anulfka gratuluje chłopca :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aga3004 moje dziewczyny tez jedzą 120 ml co 3 godziny a czasem nawet częściej chcą, ale staram się je przetrzymać, wtedy cyca daje, tez się martwilam czy nie za często i nie za dużo jedzą bo położna środowiskowa jak była to mówiła ze raczej 90ml dawać, ale ona jakaś dziwna była, poza tym jak mi dziecko wyje z głodu to co mam zrobić? Po przeczytaniu waszych postów się uspokoiła i wyluzowalam , daje tyle ile potrzebują.
U mnie dziewczyny są wogóle nie do spania. Śpią tylko na spacerze i w miarę dobrze w nocy, w ciągu dnia wierca się i kręcą, a spać nie chcą. Najgorzej między 16 a 24, człowiek chce trochę spokoju a tu nic z tego. Ehh niech one już mają ze 2 lata :-)
 
Madziawse7 właśnie chciałam pisać co tam u ciebie? Widzę ze masz modele takie jak moja Julcia :)
U nas od wczoraj po 120ml co 3h. Chcą to daje choć w nocy zauważyłam że mniej. Chyba lubią jeść częściej a mniej. Też staram się przeciągnąć aby żołądek trochę popracować i odpoczal.
Napisz jeszcze jak tam twoja Juleczka?
 
Hej kobitki :) chciałabym dołączyć
przedstawiam Wam Pole (z prawej) i Marike (z lewej) 2014-11-07 21.42.10.jpg
W tej chwili ważą ponad 3 kg prawdopodobnie :) póki co jedzą co 3 godz okolo po 100 mojego. są mega grzeczne nie płaczą (chyba ze mocno glodne po 3 h :) ) i mam nadzieję na taką dalszą wspólprace :-)
 

Załączniki

  • 2014-11-07 21.42.10.jpg
    2014-11-07 21.42.10.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 66
A u mnie podobnie jak u was dziewczynki domagają się jedzenia częściej niż co trzy godziny dostają po 100 ml przybierają mega ładnie Dzisiaj mieliśmy wizytę, ważą Kornelia 3850 a Pola 3350 Pani doktor w szoku była bo Kornelia przybrała 1700 w 1,5 miesiaca :what: niestety po dzisiejszej morfologii musimy jutro jechać na transfuzje u Polci, takie ma złe wyniki...Marta słodziaki :) są równe wagowo?
 
Marta śliczne. Odciagasz? Dajesz radę? To ładnie przybrały.
Asia niezła waga dziewczynek :)
Moi więcej jedzą ale mniej ważą, choć jutro sprawdzimy bo idziemy do lekarza.
 
asia.. dwa tyg temu były prawie równe 2880 i 2820 za tydz beda znowu wazone takze sie okaze :)
aga.. caly czas odciagam, raczej wystarcza bo udaje sie ponad 200 sciągnac zazwyczaj jesli mniej troche to jeszcze sie zapas nie skonczyl w zamrazarce :p wiec korzystam z tego. dzis godz po jedzeniu Marika marudzila to ją przystwilam do piersi i ładnie dojadła super radzila sobie, bede jutro im probowac zeby bezposrednio pojadly zobaczymy jak pojdzie ;-)
 
Marta śliczne dziewczynki :) i jestem pod ogromnym wrażeniem ile mleka udaje Ci sie ściągnąć, marzenie. Moje panny to małe żarłoczki, Hania waży 4150, a Maja 3550, więc róznica wciąż 650 g :) w nocy też mniej jedzą, tak naprawdę to tylko raz się ostatnio budzą na jedzonko. Kładę się spać ok 23.00, więc wstaję do nich o 3.00 a potem 6.00-7.00 więc nie jest źle, zazwyczaj śpię z nimi jeszcze do 10.00 ale wtedy strasznie krótki dzień mam, bo ledwo wstane i szybko na spacer musze sie szykować, a jak o 7.00 wstanę to na spokojnie wszystko ogarniam. Wczoraj 3,5 godziny dziewczyny na dworze były bo taka fajna pogoda była.
Aga moja Julka to istny huragan :) wszędzie jej pełno, ostatnio zrobiła się troszke złośliwa, ale nie wiem czy to dlatego że pojawiły sie dziewczynki czy poprostu ma taki etap rozwojowy. Do dziewczynek jest grzeczna, trzeba pilnować żeby nie zagłaskała :) ale czasem mamy dość jak zaczynają wszystkie 3 plakać wieczorem, to włosy z głowy rwiemy z mężem....

Mam do Was pytanko, Hania moja strasznie mało kupek robi, wczoraj jedną przez cały dzień zrobiła i taką wodnista strasznie, ale nie wykazuje objawów zaparć, raczej dobrze się czuje, czy to ok że tak mało robi, czy może mleko winne? Bo Hania pije NAN a Maja Hipp,

Wstawiam fotkę naszej rodzinki :)
10730933_720864158003169_8604707373557376148_n.jpg
 

Załączniki

  • 10730933_720864158003169_8604707373557376148_n.jpg
    10730933_720864158003169_8604707373557376148_n.jpg
    25,9 KB · Wyświetleń: 65
reklama
ale fajne te wasze dzieciaczki :))

macie jakis sposob na obudzenie sie? :) cala noc z d...i od 5 juz bawimy sie na dobre, tzn chlopaki sie bawia a ja nie moge utzrymac otwartych oczy..Jeszcze dwa tygodnie i bede miala pierwsza nocke zeby sie wyspac, oby dziadki nas nie wyrolowali :))
 
Do góry