reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Gosia moje dziewczyny dostają ten actiferol Start o Polcia to nawet dodatkowo porcje actiferol zwykłego czyli 14 mg razem... a mimo to wyniki nie dobre :( właśnie ja zostawilam w szpitalu iusi biedulka do jutra zostać :( pojade jeszcze wieczorem do niej... Madziawse śliczna fotka, ja tez myślę o profesjonalnej sesji :) moja Kornelia tez robi od kilku dni wodniste kupki i tez nie wiem czy to mleko (dokarmiam Hippem) czy może cos z mojej diety...
 
reklama
Z tym spaniem to wiecie jak jest, póki co sielanka bo dzieciaki dopiero miesiąc mają więc generalnie jedzą i spią, ładuje akumulatory na czas kiedy z tego "wyrosną"QUOTE]

HAHA. a to dobre. No ty tak masz ze ci jedza i spia. Moi do 5msc zycia to jedli, darli się, darli, darli, darli, trochę pospali, darli, darli, jedli, darli, darli, darli trochę pospali czyli jakies 20-40min bo się z darciem wybudzali, darli, darli:-D Chyba gorzej spali niż teraz.

Lioneska- no zazdrość jak nic. u mnie z dziennymi drzemkami tez codziennie co innego. PRzez 2 ostatnie dni spali raz ok południa. A dziiaj Marek mi już padl, A. nadal wariuje. Jak wstanie M. to A. pojdzie spac. Nienawidze jak mi się tak wszystko rozjezdza!!!!
 
Jejku ale tu gwarno :biggrin2:, coraz więcej mam dołącza na ten wątek, fajnie:tak:
Marta, gratulacje!! Piękne pannice. kurcze jak sobie przypomnę to moje bardzo mało jadły na początku, tak do 60 to był max.
Madziawse bardzo fajna pamiątka rodzinna, ja w sumie też nie mam za dużo zdjęć tak z całą rodzinką, nie miałam głowy do tego jakoś. A wogóle ja wyglądałam jak nosorożec i nie chciałam być fotografowana, hahaha:-p
Anulfka podziwiam Ciebie, ty jeszcze masz siłę w tej ciąży ogarniać tą dwójkę?? Ta ciąża szybko leci Tobie co?? Poprzednia wlokła się a teraz przez obowiązki jak z bicza strzelił, niedługo będziesz miała następnego skarbka na świecie, ale Tobie fajnie, też chciałam mieć conajmniej trójkę w domu:tak:, jeszcze nic straconego hehe .
jjka dzięki właśnie dał mi do myślenia ten omlet z warzywami, chyba go zrobię moim dzieciakom.
Miłego Dnia Wszystkim ;-)
 
Witam nową mamusię! Gratulacje, córeczki śliczne, niech zdrowo rosną!
Dziewczyny dajecie już dzieciom kanapki na śniadanie? Z czym robicie i ile w ogóle dajecie żeby się najadły? ja nie mam rozeznania ile powinni zjeść zamiast kaszki czy czegoś innego na mleku. Moi chłopcy potrafią zjeść 180 ml kaszki i do tego zjedzą po pół kanapki z masłem (bez skórki). Czy po 11 m-cu można dawać żółty ser, albo biały? Próbowałam dać trochę wędliny ale nie umieli jej pogryźć, więc musi być coś miękkiego.
Katherine jak się robi ten omlet z warzywami?
 
Witam nową mamusię! Gratulacje, córeczki śliczne, niech zdrowo rosną!
Dziewczyny dajecie już dzieciom kanapki na śniadanie? Z czym robicie i ile w ogóle dajecie żeby się najadły? ja nie mam rozeznania ile powinni zjeść zamiast kaszki czy czegoś innego na mleku. Moi chłopcy potrafią zjeść 180 ml kaszki i do tego zjedzą po pół kanapki z masłem (bez skórki). Czy po 11 m-cu można dawać żółty ser, albo biały? Próbowałam dać trochę wędliny ale nie umieli jej pogryźć, więc musi być coś miękkiego.
Katherine jak się robi ten omlet z warzywami?


Wydaje mi się ze zolty ser już można. Twarog to ja im daje już od jakiegoś czasu ale w niedużych ilościach.
Do kanapek zamiast wędliny możesz podac paste- jajeczna, rybna, z awokado. Moja mama na wedline miała taki patent, ze ja mielila w maszyce do miesa i dopiero tak zjedliśmy z bratem:)
Moi kanapek nie bardzo jedza, bo jakos nie idzie im. Wczoraj trochę kajzerki poskubali ale musiałam im do paszczy wkladac bo sami kawalkow nie chcieli jesc.
Omlet to normalnie ze 2 jajka, trochę maki, mleka, dodajesz warzywa i na patelnie albo na parze. Ja jeszcze nie robiłam ale się zabieram.

Napierajka, Karmelova- czy tylko moje dzieci się z drzemkami rozjezdzają? TAk jak pisałam moje szkodniki dzisiaj wstaly o 5:30. Marek usnal prawie na podłodze o 10 i spal 1,5 godziny. Adasia po usilnych probach nie dalo się uspic. Usnal dopiero o 12 i spal 40min. Twardy zawodnik! On w ogole to by nie spal, bardzo mało spi, od zawsze miał kłopoty ze snem.
 
Napierajka ja nie wiem czy dobrze daje ale daje tak, na pierwsze sniadanie jedza 210 kaszy i pozniej czesto dojadaja jeszcze jakies suche bulki czy chrupki, na drugie sniadanie dostaja 180 mleka + 1 kanapka (czasami wiecej). Ja kanapki daje z jajkiem, pasta z jajka i pomidora, twarogiem poltlustym z jogurtem naturalnym, mozna dodac jakis szczypiorek czy cos, z serkiem homogenizowanym, wedlin raczej nie daje, bardziej robie pasty z gotowanego mieska - indyk,kurczak,schab gotowany dodaje pomidor i maselko i blenduje. Na tym sie moje pomysly jak narazie koncza :) I tak ciagle w kolko to samo :)
Ja zoltego sera nie dawalam jeszcze, wydawal mi sie zbyt ciezki. Trzeba poczytac :)

Dziewczyny a myslicie ze kwestia tego przewijania to kiedys minie? To jest taki urok tego wieku czy raczej ich charakterow i nie ma co liczyc na poprawe? Bo ja tak ciagle czekam na lepszy dzien ale moze niepotrzebnie..
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Ja sama z dziewczynami od soboty, na szczęście tylko nocami. Choc to żadne tylko. Dziewczyny jak na złości budzą sie częściej, nie zasypiaja od razu po karmieniu; totalnie sie rozjechały, takze śpię symbolicznie, a o 8 oddaje je niani i spotykamy sie dopiero koło 16-17. Musze odpocząć psychicznie. Podziwiam każda mamę, dla ktorej bliźnięta to pierwsze dzieci...
To sie nijak nie ma do pojedynczego macierzyństwa. Nijak.
Chłopaki dwa dni temu mieli 20 stopni, a od wczoraj juz zima z pięknym śniegiem. Nie wiem jak dzis, bo jeszcze spia. Kontakt przez roznice czasu utrudniony; ale tez nie widzę by synek za bardzo tęsknił... ;)

SANTINI - super, ze okularki zmieniły rzeczywistość, ale tak myślałam, ze to bedzie trudne dla małej; dla starszych jest, a co dopiero dla tego malucha, któremu nic nie powinno krępować jakichkolwiek ruchow. Mam nadzieje, ze sie szybko przyzwyczai.

MADZIAWSE - ciesz sie tym spokojem, zreszta sama wiesz, masz juz starszaka w domu. Moje przespaly pierwsze 3m, cudny czas. Wogole było prosto i łatwo i były mega bezproblemowe. Dalej sa w sumie dosc ok, ale wiadomo - juz tyle nie spia i maja swojej cięższe momenty. W weekend koncza 5m. I co tu duzo mowić, to cos wiecej niz pomnożyć opiekę nad pojedynczakiem razy dwa ;) Najgorzej jak cos sie sypie, np spanie w nocy i człowiek sie nawysila by jedna ululav itd itd, i normalnie oczekuje nagrody w postaci spokoju przez następne kilka godzin, a to budzi sie druga. Po kilkunastu takich akcjach człowiek zaczyna byc dosc sfrustrowany :)

Zdjęcie cudne. Ja nauczona doświadczeniem zamawiam co jakis czas sesje u znajomych fotografów, bo samemu to sie włamanie najcześciej telefonem pstryka i to tylko dzieciom.


ASIA - moje jada na 29mg i 37mg Actiferolu (dawki zależą od wagi oczywiscie i sie je stopniow zwiększa), do tego jedna miała 6 tygodniowa kuracje erytropoetyna, bo podobno juz odchodzi sie od transfuzji i nawet naszym znajomym przy HB 7 jej nie robili. Tak czy inaczej wszystko zależy od osobniczymi cech i tego jak dzieciaki wchłaniania i przyswaja to zelazo, u nas u jednej bez problemu, a u drugiej ciezko idzie. Juz nie mamy anemii, ale każą brac dalej, to bierzemy.


MARTA - ja odciagalam 500ml w 40min, ale sie poddalam po 2 miesiącach. Szkoda, ale miałam dosyc tego dojenia, małe z piersi nie jadły tak ładnie jak z butki, a ja chciałam miec tez czas na przytulaniex spacery i dla synka, a nie tylko te posiedzenia z laktatorem. Trzymam kciuki by Twoje zaczęły jadnie jesc z piersi, to najlepsze rozwiazanie, tym bardziej, ze nic tak nie uspokoi i nie uśpi dziecka jak piers :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Anulfka ja w 32 tyg urodzilam, wody odeszly 2 tyg wczesniej mialam zapalenie pluc :/
Madziawse ale super zdjęcie, będzie piekna pamiątka :) Widze ze poki co nasze blizniaki daja nam pozyc :p ciekawe jak dlugo jeszcze :)
My tez dzis pospalismy do 11 chyba karmilismy sie kolo 8 bo o 5 tatuś ogarniał :)
PróbA z piersi nie udana dzis bo M. nie bardzo umiala chwycic cala buźką i ból mega no i zero mleka..zobaczymy nast razem :)
Madison to baardzo duzo mleka odciagalas wow, ale masz racje z tym dojeniem tez mam czasem dosc juz 2 miesiace prawie ale troche jeszcze to pociągne mysle, moze akurat chwycą pierś :D
 
Do góry